8833 Minifigures Series 8

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#61 Post autor: Jantin »

Mam już pierwszych kilku ludków i tak:
- Bawarczyk - warto nadmienić, że czapka jest ciemnozielona, nie jak przed laty po prostu zielona. Nie widać tego jednoznacznie na zdjęciach
- Nurek urodą bezpośrednio konkuruje z Hazmat Guy'em, szczęśliwa buźka, uniwersalny, steampunkowy skafander i świetny hełm, a wszystko idealnie dopasowane i wykończone w najmniejszym detalu.
- Pirat ma paskudny nadruk na czapce, jakiś taki jest nieprzyjemnie pstrokaty, za to tors nie jest jednoznacznie piracki i spokojnie może pójść dla królewskiego oficera, albo wręcz dla jakiegoś eleganckiego poszukiwacza przygód.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#62 Post autor: Kirysowaty »

Fryzurka czerwonej czirliderki jest w kolorze czarnym czy Dark Brown?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

crises

#63 Post autor: crises »

Czy różowy mózg przyczepia się do głowy jak włosy, albo czapkę? No i jak potem montuje się zielony ryjek kosmiczny?

goldsun

#64 Post autor: goldsun »

crises pisze:Czy różowy mózg przyczepia się do głowy jak włosy, albo czapkę? No i jak potem montuje się zielony ryjek kosmiczny?
Tak, przyczepia się jak włosy.
Nie mam zielonej buźki, ale sprawdzałem na czaszce i robocie - trochę "zachodzi" z przodu na oczy, więc IMHO najbardziej by pasował jako "wypływająca galareta z mózgu jakiegoś zombi" :-)
Albo jako galareta wypływająca z czegokolwiek (niekoniecznie z kogoś) :-)

Zielona mordka jest tylko nakładana na początku (jak pagony, czy pelerynka) - niczym nie jest przymocowana później.
Ostatnio zmieniony 2012-07-27, 07:59 przez goldsun, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#65 Post autor: bacon »

crises pisze:Czy różowy mózg przyczepia się do głowy jak włosy, albo czapkę? No i jak potem montuje się zielony ryjek kosmiczny?
Kolejność jest taka: tors, pelerynki, wkłada się ryjek, dociska wszystko główką a różowy mózg nakłada się normalnie na studa z główki

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#66 Post autor: Sariel »

Kirysowaty pisze:Fryzurka czerwonej czirliderki jest w kolorze czarnym czy Dark Brown?
Czarnym.
A Szekspir ma dwustronną główkę.
Ostatnio zmieniony 2012-07-27, 22:09 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#67 Post autor: bacon »

14. Ancient Thespian

Figurka renesansowego aktora bez wątpienia nawiązuje do sceny z Hamleta Williama Szekspira i słynnej kwestii "Być albo nie być, oto jest pytanie", kiedy główny bohater prowadzi ten monolog z czaszką w dłoni.

Zawartość saszetki:

Obrazek

- tors – ciemnozielona zapinana kamizelka z guzikami, zdobiona ciemnozłotym wzorem

- główka – klasyczna żółta twarz z wąsikiem i bródką z dwoma minami, pierwsze ustawienie to lekko podniesiona brew i jakby zamyślony wyraz twarzy, druga strona bardziej dramatyczna

- nogi – razem z torsem tworzą całość kostiumu. Zarys kamizelki nachodzący na nogi idealnie wpasowuje się we wzór na torsie. Zauważyłem u siebie lekką różnicę w barwie zielonej, nogi są odrobinę jaśniejsze od plastiku z którego wykonany jest tors. Ciekawe swoją drogą kiedy zaczną zadrukowywać też nogi z tyłu...

- włosy – czarne, proste włosy do ramion

- kryza – jeśli ktoś myślał że kołnierz jest z plastiku to musi to zweryfikować bo jest on z twardej gumy, w kolorze białym. Do jednostronnego założenia z powodu wykonanych lekkich wgłębień na ramiona

- czaszka – typowa główka w kolorze białym z nadrukiem imitującym czaszkę

Obrazek

Obrazek

Podsumowując… Sam nie wiem co o tej figurce sądzić - niby udana, oryginalna i charakterystyczna jednak z drugiej strony zupełnie mi obojętna. Są w tej serii lepsze...

Figurkę zidentyfikowałem dzięki 2 główkom oraz okrągłej kryzie, choć na pierwszy dotyk myślałem, że to płyta DJ'a to falowana faktura rozwiała wątpliwości.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#68 Post autor: nori »

Ruszyła oficjalna strona poświęcona 8 serii, wśród obrazków, opisów, oficjalnych nazw, można też znaleźć taki oto filmik:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hnNd0Ts2xP8[/youtube]
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#69 Post autor: nuker »

nori pisze:Ruszyła oficjalna strona poświęcona 8 serii, wśród obrazków, opisów, oficjalnych nazw, można też znaleźć taki oto filmik:
Filmik bekowy. Myślałem, że po tej imprezie to się dom zawali, ale poza lekka spinką między wróżką, a piratem nic się nie działo :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#70 Post autor: 3dom »

nuker pisze:Myślałem, że po tej imprezie to się dom zawali, ale poza lekka spinką między wróżką, a piratem nic się nie działo :)
Fakt, twórcy chyba inspirowali się Projectem X :P Fajnie wyszedł im ten film.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

04. Cowgirl

#71 Post autor: nori »

04. Cowgirl

Obrazek

Obrazek

Western już parokrotnie pojawił się w ofercie LEGO, choć, mimo wielu udanych zestawów, ogromy potencjał jaki dawała tematyka Dzikiego Zachodu, niestety nie został w pełni wykorzystany. Tymczasem w Minifigures już po raz piąty (dzięki 3dom!), a nawet szósty, jeżeli pod uwagę weźmiemy Meksykanina, zawitała postać z Westernowym rodowodem. Czyżby, trochę się łudząc, była szansa, by taka seria znów się pojawiła na rynku?

Kowbojka. Postaci kobiecych nigdy za wiele, a gdy dodamy do tego, że otrzymujemy przedstawicielkę nawiązującą do tematyki spostrzeganej jako typowo męska, gdzie rola kobieca została sprowadzona do przedstawicielek zabawiających mężczyzn w saloonach, będących żonami i matkami osadników oraz Doktor Quinn, to tym bardziej takie wystąpienie jest cenne.

I cóż dodać, wszystko w tej figurce jest po prostu świetne, by uniknąć określenia śliczne. Jednostronnie zadrukowany tors prezentuje się nienagannie, tak samo nóżki, gdzie widać wyraźnie buty oraz pasek ze sprzączką. Nasza dama dysponuje przepiękną buźką, szerokim uśmiechem, zalotnymi oczkami, a jej lico zdobią piegi. Niestety, nadruk na główce, podobnie jak na torsie, jest jednostronny. Włoski zaplecione w gustowny warkocz stanowią jedną całość z białym kapeluszem przyozdobionym srebrną gwiazdką. Jedyne zastrzeżenie które mam do tegoż nakrycia głowy, to sam kolor włosków, przy tak wesołej osóbce, wydają mi się strasznie "smutne", prawdopodobnie lepsze byłyby z delikatną domieszką czerwonego, nieco bardziej rudawe.

Obrazek

Obrazek

Nasza Cowgirl posiada starszą siostrę, czyli Jessie the Yodeling Cowgirl znaną z serii Toy Story. Jessie także posiada kapelusz i włoski w postaci jednego elementu.

Obrazek

Obrazek

A jak już jesteśmy przy Toy Story, mały bonusik:

Obrazek

Kobiecie nie przystoi nosić ciężkiego pasa z bronią, ale i tak dobrze sobie radzi, zapewne z lassem potrafi zdziałać cuda. Co ciekawe, w świecie LEGO lasso zostało niejako przyporządkowane właśnie kobietom, wcześniejsze pojawienie się tego elementu można odnotować w zestawie 6862 Superman vs Power Armour Lex, gdzie mistrzowsko posługiwała się nim Wonder Woman. Jedyna różnica dotyczy koloru, Kowbojka otrzymała zwykłe brązowe lasso, tymczasem Wonder Woman było złote (Pearl Gold).

Obrazek

Pełna zawartość torebki:

Obrazek

Fantastyczna szóstka, wprost z Minifigures. Mam szczerą nadzieję, że to nie koniec Dzikiego Zachodu. Natomiast Kowbojkę oczywiście szczerze polecam, przepiękna figurka!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-08-08, 17:06 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#72 Post autor: 3dom »

Nori, kto jak kto ale żebyś Ty zapomniał o piątym reprezentancie Westernu w CM? ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-08-08, 16:30 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#73 Post autor: nori »

3dom, fakt, wyleciał mi ten czarny charakter z głowy! Idę poszukać przyjemniaczka!

EDIT:

Szeryf wygrzebał list gończy, i po krótkich poszukiwaniach, dzięki pomocy pewnego Meksykanina, odnalazł bandziora!
Ostatnio zmieniony 2012-08-08, 17:09 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#74 Post autor: Sorrow »

O Wielka Zębatko i Łaskawy Kaflu! Nie wiem, co robić. Truchtać 5 km do Carrefoura i z powrotem (jogging w ramach pokuty za rozpasany konsumpcjonizm), żeby wymacać kilka ludzików i później ewentualnie dokupić kilka dodatkowych elementów (kurtka narciarki! kryza! melonik! czarna czupryna z kucykiem!)? Czy może szarpnąć się na całą serię (i czekać na nią do września, ech) i sprzedać niepotrzebne elementy? Nie podobają mi się te Wasze recenzje, bo sprawiają, że chcę i pędzić do Karfua, i mieć całą serię:P

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#75 Post autor: Bartex0805 »

Czy ktoś mógłby zrobić zdjęcia w większej rozdzielczośći i wrzucić na brickshelfa. Chodzi o tylny dolny zgrzew, tam gdzie są te kody wypukłe kropki. Jakoś sprawniej mi idzie szukanie po tych kropach.

ODPOWIEDZ