6518 Baja Buggy

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

6518 Baja Buggy

#1 Post autor: blizzard »

Obrazek
Mały i kolorowy zestaw z mojej kolekcji "maluszków"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Seria: Town
Rok wydania: 1996
Ilość klocków: 36
Figurka: Jedna
Cena: Kupiłem za 10zł, na BrickLinku od ok 7zł.
Więcej do poczytania o zestawie: Brickset, Lego Wikia, BrickLink, Peeron, Lugnet
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klocków tutaj nie mamy dużo, a ich składanie zajmie nam ok 1-2minuty, całość budowy zamyka się w 10 krokach z jednokartkowej instrukcji.
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Nasz LifeGuard ochoczo zajmuje miejsce za kierownicą, i gotów jest od razu do działania.
Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
6518 to oficjalnie 1 model pojazdu, resztę propozycji możemy znaleźć na pudełku, i nie ma do nich planów w instrukcji:
Obrazek
Wzorując się na zdjęciach z opakowania, starałem się odwzorować 2 pojazdy i...ubijarkę do ziemi? Wykrywacz metali?
Obrazek Obrazek Obrazek
To już koniec przygody z budowaniem tegoż zestawu, prócz instrukcji i 3 propozycji z pudełka zostaje już tylko własna wyobraźnia!
Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 2012-08-31, 08:18 przez blizzard, łącznie zmieniany 4 razy.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#2 Post autor: Tranzystor »

Nie chcę marudzić, ale recenzowanie zestawu z 36 klocków to trochę przerost formy nad treścią.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Dejw pisze:Nie chcę marudzić, ale recenzowanie zestawu z 36 klocków to trochę przerost formy nad treścią.
Dlaczego? Były recenzje mniejszych zestawów i nikomu to nie przeszkadzało. Każda recenzja jest przydatna, niezależnie czy jest to Unimog, UCS z Gwiezdnych Wojen czy impuls lub inny mały zestaw.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Dejw pisze:Nie chcę marudzić, ale recenzowanie zestawu z 36 klocków to trochę przerost formy nad treścią.
Niezrozumiałe, o jakimkolwiek zestawie zawsze miło poczytać

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Dejw pisze:Nie chcę marudzić,
Co Cię przed tym powstrzymuje?

lordofdragonss

#6 Post autor: lordofdragonss »

A ja się cieszę, że Blizzard przybliża nam stare małe zestawy. Przecież większość z nas właśnie nimi się bawiła :)

Sam pojazd doczekał się wielu rekreacji, ale ja nie o tym. Strasznie podobają mi się modele alternatywne- roboty budowlane, toż to całkowita zmiana tematu. Bardzo dobrze pokazuje, że nawet z byle Autka można zbudować świetne modeliki.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

Kolejny maleńki zestawik. To, co jest w nim ciekawe, to że jest przedstawicielem swoistej podserii, które na Bricksecie nazwana została Coastguard, jednej z kilku takich nieformalnych, tematycznych podserii Town, w ramach których co rok-dwa pojawiał się pojedynczy zestaw. Był to w sumie w tamtych latach świetny zwyczaj, bo nie pozwalał na znudzenie monotematycznym rocznikiem.
A tak na marginesie, skoro wszyscy cytują Dejwa, to i ja. :P
Dejw pisze:Nie chcę marudzić, ale recenzowanie zestawu z 36 klocków to trochę przerost formy nad treścią.
Też się nie zgodzę. Zresztą to kwestia, czemu mają recenzje służyć. W bieżących seriach recenzuje się każdy zestaw, nawet mały, bo nawet mały może być ciekawym zakupem i tak samo tworzy kolekcję, jak większe zestawy. A w przypadku starych zestawów, choć te małe były czasem w konstrukcji śmiesznie proste, to recenzja ma duży sens, bo właśnie takie zestawy może wielu forumowiczów najlepiej pamiętać z "lat młodości". Szczególnie, jeśli wziąć pod uwagę to, jak się miały ceny Lego 20 czy 30 lat temu do sytuacji ekonomicznej w Polsce - duże zestawy z tamtych lat były często genialne, ale wiele osób znało je tylko z katalogów albo z wystawy w sklepie, więc sentyment do nich może być nieco inny, niż sentyment do tych małych setów, z którymi miało się więcej do czynienia.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#8 Post autor: sekua »

Dejw pisze:Nie chcę marudzić, ale recenzowanie zestawu z 36 klocków to trochę przerost formy nad treścią.
Moim zdaniem nawet jeden klocek może zostać poddany szerokiej recenzji.

Malutkie zestawy nie mogą być pomijane, przykładowo w recenzjach muzycznych nie pomija się singli czy EP-ek, które przez wielu dziennikarzy mają status zrównany z Long Play'ami.

makar
Posty: 37
Rejestracja: 2011-10-17, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#9 Post autor: makar »

sekua pisze:
Dejw pisze:Nie chcę marudzić, ale recenzowanie zestawu z 36 klocków to trochę przerost formy nad treścią.
Moim zdaniem nawet jeden klocek może zostać poddany szerokiej recenzji.
Patrz:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=13390
viewtopic.php?t=13209
viewtopic.php?t=7885
viewtopic.php?t=8078
viewtopic.php?t=8078
"Na początek jedna uniwersalna rada - zrzynaj. Podpatruj. Kopiuj."

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Co do zestawów z małą ilością klocków, a właściwie z małą różnorodnością klocków... Chyba specjalnie dla Dejwa napiszę reckę tego lub tego zestawu :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#11 Post autor: Innos »

3dom pisze:Chyba specjalnie dla Dejwa napiszę reckę tego lub tego zestawu :P
Mam tylko nadzieję, że zaprezentujesz modele alternatywne (a przynajmniej tylną ściankę opakowania) - bez tego recenzja nie będzie kompletna!
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Innos pisze:Mam tylko nadzieję, że zaprezentujesz modele alternatywne (a przynajmniej tylną ściankę opakowania) - bez tego recenzja nie będzie kompletna!
Kupiłem bez opakowania... :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

SebaD
Posty: 24
Rejestracja: 2011-12-14, 18:57
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

#13 Post autor: SebaD »

Sorry, że odświeżam temat - ale ten zestaw to jeden z najsmutniejszych dla mnie zestawów - bo brzdącem będąc zawieruszył mi się minifig :(
Dance 4 Life...

ODPOWIEDZ