[MOC] White Cliffs of Dover

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

[MOC] White Cliffs of Dover

#1 Post autor: Nexus 7 »

Na Flickr jest konkurs krajobrazowy i przyszlo mi do glowy ze mozna zrobic Biale Klify Dover. Chcialem tylko najpierw sprawdzic co wy o tym sadzicie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

SeTA
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-12, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: SeTA »

Ciekawie wygląda w tej skali. Tylko tak jakby mało szczegółów.
Brakuje mi osuwającej się ziemii.
Z czego jest korona drzewa?
Ostatnio zmieniony 2012-08-25, 18:48 przez SeTA, łącznie zmieniany 1 raz.
GOD is Real. Unless declared Integer.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#3 Post autor: Kirysowaty »

Z "mangowej" fryzurki z Exo-Force. ;) W jednym z modularów element ten robi za kapustę, to czemu nie miałby być koroną drzewa?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#4 Post autor: Innos »

SeTA pisze: Z czego jest korona drzewa?
włosy z Exo Force
Edit: damn, parę sekund. :P
A w temacie klifu: od góry, przy jednoczesnym widoku na teren powyżej klif wygląda nawet fajnie, ale od przodu to mimo wszystko trochę zbyt gładka ściana. Potrzeba trochę greeblingu, i może zamiast bricków użyć płytek, trochę bardziej losowo ułożonych, teraz mimo urozmaiceń regularny układ bricków za bardz rzuca się w oczy.
Ostatnio zmieniony 2012-08-25, 18:57 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Jakby na pierwszym zdjęciu dać błękitne tło, to pewnie bardziej byłoby wiadomo o co chodzi. Za dużo białego jest.

Jetboy

#6 Post autor: Jetboy »

zgrredek pisze:Jakby na pierwszym zdjęciu dać błękitne tło, to pewnie bardziej byłoby wiadomo o co chodzi. Za dużo białego jest.
Dokładnie, najlepiej kupić blok z kolorowymi papierami a3 albo a2 to Ci się przyda i do innych scenek.

Generalie pomysł fajny tylko te klify sa za bardzo płaskie, jakby dodać kilka slopów było by lepiej.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

"Zabłysną nam bielą skał zęby pod Dover" :)

Mi się podoba takie jakie jest.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#8 Post autor: GabryS »

Fajne fajne, ale może byś spróbował bardziej "urozmaicić" skały? Mam na myśli pododawanie jakichś slope'ów, żeby nieco bardziej "zaokrąglić" klify. No i może parę rys, lub pęknięć?
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#9 Post autor: Toltomeja »

No sam nie wiem...
Przede wszystkim zawiodła mnie górna część... Te inne odcienie zielonego jakoś mi nie grają, jako takie płaskie części. Przydałyby się wyłożyć podłużnymi platami co drugi rządek żeby to wyglądało jak pola uprawne. Może więcej domków? Czyżby wszystkie zielone drobiazgi poszły na wystawę? Bo z przodu zieleń wygląda całkiem całkiem. Mogłoby tak samo być na całym terenie.
Sam klif jest lepszy - no, może trochę slopów by się przydało, ale znowu bez przesady żeby klify pozostały klifami.
Latarnia jest świetna i mimo wszystko całość prezentuje się dobrze.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Słabe. Kawał kloca i ściana z betonu.
Wymyśl Nexus jakąś nieregularną fakturę, żeby to przypominało naturalny twór. I linię brzegową zrób skosem/łukiem do narożnika, a nie równolegle do krawędzi. A najlepiej nie buduj tego na prostokątnej podstawce, tylko na owalnej. Zrób jakieś usypisko, niech wąskie wycinki skał wchodzą głębiej w morze, pochyl górę - po prawej niżej, po lewej (tzn. przy latarni) - wyżej (ale konkretną róznicę wysokości, min. 3-4 bricki, bo teraz widzę że zrobiłeś różnicę poziomów, ale raptem 1 brick na długości 3 studów, a to prawie niezauważalne), dróżki niech idą skosami, a potem dorzuć do tego wrak statku albo łódź ratunkową, traktor na polu, okienka i kominy w domkach, a płotki zrób nie z płytek, lecz z grilli. I pola są nudne. Kawałeczek - owszem, ale nie aż tyle.

Spróbowałbym budować brzeg z płytek ustawionych pionowo, i co którąś płytkę wysuwać/cofać o pół studa czy ileś tam, i powstawiać dużo okrągłych kropeczek, okrągłych płytek 2x2, i skrzydełek 2x3 i 2x4. I gdzieniegdzie dodać kawałki jasnoszare.
Ostatnio zmieniony 2012-08-26, 08:19 przez V1, łącznie zmieniany 3 razy.
\/1 ______________

Nexus 7

#11 Post autor: Nexus 7 »

Dobra, dzieki za uwagi. Poprobuje metody V1 ale chyba raczej wezme sie za rzeczy, ktore mi wychodza lepiej :-)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#12 Post autor: Toltomeja »

Spróbuj to poprawić, bo początki są naprawdę dobre i niewiele jest do zmiany. Szkoda by było tak to zostawić. Tak mi się wydaje.
A zresztą, rób co chcesz... Twój Pieszczoch. :]
Ostatnio zmieniony 2012-08-28, 09:53 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#13 Post autor: PatrykZ »

A może ściany klifów zrobić z platów stojących pionowo połączonych studami, ustawionych krawędziami do oglądających? Można byłoby zastosować trochę platów ukośnych, tilesów i innych modyfikowanych w kolorystyce biel, szarość... Hm, sam nie wiem...
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

krzys

#14 Post autor: krzys »

zdecydowanie należy jakoś urozmaicić ściany, ale pomysł bardzo dobry, zresztą... wykonanie też niczego sobie ;)

LuckyBrick

#15 Post autor: LuckyBrick »

Jak z tym konkursem, poprawiłeś klify? Zastanawiam się jak to teraz wygląda?

Sam pomysł z klifami znanymi zresztą nie tylko w UK uważam, że trafny.
Ostatnio zmieniony 2013-01-18, 21:31 przez LuckyBrick, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ