[MOC] Wagony

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

[MOC] Wagony

#1 Post autor: Pietruch »

Cześć

Jest to temat w którym będę pokazywał zbudowane przeze mnie wagony.
Nie wykluczam również relacji z placu budowy. :)
Na razie są dwie sztuki, ale to tylko na razie... ;)

1. Wagon cysterna pokazany wcześniej przy okazji premiery lokomotywy. Teraz tak pacze na wagonik i chyba muszę zmienić te czerwone elementy w ramie na czarne bo za bardzo rzucają się w oczy.

Obrazek

ZDJĘCIA

2. Wagon do przewozu kontenerów. Proste wagony do zbudowania bez wodotrysków oraz niesamowitych detali ;), plusem tych wagonów jest przede wszystkim fakt, że nie potrzeba dużej ilości klocków, fajnie wyglądają z kontenerem na grzbiecie i szybko można wydłużyć skład. :) Minus - minusem na pewno są kontenery które są klockożerne, dlatego na razie jeden prosty kontener w jednym słusznym kolorze. :)

Obrazek

Obrazek

ZDJĘCIA
Ostatnio zmieniony 2012-08-26, 17:27 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

danielkkkup
Posty: 26
Rejestracja: 2012-05-21, 18:31
Lokalizacja: Szczucin
brickshelf: danielkkup

 

#2 Post autor: danielkkkup »

Będę pierwszy. Od niedawna moja pasja do LEGO ciągle sie rozwija i jestem na etapie zbierania elementów do kolejki 9V i nie ukrywam, ze chciałbym mieć takie wagoniki w swoim składzie. Bardzo fajnie i realistycznie odwzorowane wagony. jestem pod wrażeniem naprawdę super. I nie mogę się już doczekać zdjęć z placu budowy, zobaczyłbym jak to się robi.
Ostatnio zmieniony 2012-08-26, 22:44 przez danielkkkup, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Bardzo ładne. Fajne detale na tej cysternie. Wygląda, jakby mógł się w niej zmieścić chomik ;)

rh

#4 Post autor: rh »

Czerwone detale zdecydowanie bym zostawił. Fajnie przełamują, a nierzadko zdarzają się takie.
Co do kontenerowego - są wagony 4-osiowe na tylko jeden kontener?
Propozycja: zbuduj "wagonik" NORCA32 lub A-FELB 32 (Uaai) :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-08-26, 22:52 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#5 Post autor: misiek »

rh pisze:zbuduj "wagonik" NORCA32
To jakiś przewóz odpadów z elektrowni atomowej? :D
FREE HUGS :D

rh

#6 Post autor: rh »

misiek pisze:To jakiś przewóz odpadów z elektrowni atomowej? :D
Raczej przewóz przydużych transformatorów ważących po kilkaset ton, których nie ma za bardzo jak inaczej przewieźć :D Odpadki chyba nie ważą aż tyle by wymagały 32-osiowego wagonu :D
Ostatnio zmieniony 2012-08-26, 22:56 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#7 Post autor: Pietruch »

Spokojnie Rafał, daj mi się rozgrzać. ;) Jeszcze pokażę jeden wagon typu hopper (w 90% gotowy, brak klocków dbg) i na razie koniec bo mi klocków zaczyna brakować...
rh pisze:Co do kontenerowego - są wagony 4-osiowe na tylko jeden kontener?
Obrazek

Na razie zaczynam od czegoś prostego, na jakieś powykręcane i rozkraczone przyjdzie jeszcze pora. :)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#8 Post autor: Pietruch »

Tak jak napisałem, zdjęcie z placu budowy hoppera, niestety zabrakło klocków i wagonik musi jeszcze poczekać. Czerwony dzyndzel na środku to przesuwana klapka do wysypywania zawartości. (porusza się <-->)
Widziałem kilka ciekawych wersji tego wagonu i zbuduje je wszystkie, tylko muszę kupić klocki i pomyśleć nad lepszym systemem otwierania klapy, jakieś pomysły? :)

Obrazek
Pozdrawiam,
Maciej

rh

#9 Post autor: rh »

Pietruch, bardzo mnie cieszy, że się bawisz w budowę wagonów :) Czekam na kolejne :) A ten kontenerowy to mnie zaskoczył (znasz jakieś oznaczenie tych wagonów?).
W przeciwieństwie do takiego jednego, co ma świetną lokomotywę towarową, klocki na cysternę, prawie gotową węglarkę ... a wcale mu się nie chce tego skończyć :>

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#10 Post autor: Pietruch »

rh pisze:A ten kontenerowy to mnie zaskoczył (znasz jakieś oznaczenie tych wagonów?).
Ciągle szukam, ale wygląda to na zwykły flat car z mocowaniem do kontenerów. Te podwójne to double stack car i one wyglądają już inaczej i na pewno flat carów nie przypominają.

Rafał, znalazłem takie coś: KFA Container wagon
Obrazek
oraz
http://www.legios.eu/en/wagons/platform ... -sggmrs-s/
i
Wpisałem w Google container wagon i wyszło tego sporo.
Ostatnio zmieniony 2012-08-27, 13:35 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Xsysiek
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-17, 22:52
Lokalizacja: Strzelin

#11 Post autor: Xsysiek »

Mi twój wagon kontenerowy przypomina uniwersalną platformę R554Z (Rgmms) rumuńskiej produkcji. Oczywiście mam tu na myśli egzemplarze eksploatowane w Polsce.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

Pietruch pisze:Widziałem kilka ciekawych wersji tego wagonu i zbuduje je wszystkie, tylko muszę kupić klocki i pomyśleć nad lepszym systemem otwierania klapy, jakieś pomysły? :)
Takie cuś?

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#13 Post autor: Pietruch »

Fajne Marek, dzięki, ale bardziej interesują mnie wersje które zrzucają ładunek pod siebie.
Ale spoko, wymyśliłem sposób z zębatkami i przesuwanym po tajlach włazem - może się sprawdzi. :)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#14 Post autor: markervip »

Myślę, że jaki by wagon nie był, najbardziej urokliwą jego częścią są... wózki.
Myślę, że fajnie byłoby je zawsze robić tak jak się robi cały wagon, czyli starać się odzwierciedlić detale, a nie iść na łatwiznę i użyć gotowych elementów.

ODPOWIEDZ