[MOC] Mini AT-AT

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

[MOC] Mini AT-AT

#1 Post autor: blizzard »

Witajcie!
Sprzątałem klocki i w moje ręce wpadły żółte tłoki, z których stworzyłem mini AT-AT:
Obrazek
Reszta zdjęć maluszka:
Obrazek Obrazek Obrazek

Tu do porównania oryginał:
Obrazek

Nie mogłem inaczej głowy przyczepić, a i serek na grzbiecie od przodu nie trzymałby "karku".
Fajnie byłoby mieć żółty
Obrazek, on z pewnością pomógłby z przodu. (na BL nie znalazłem nawet żółtej wersji tegoż)
Maleństwo ciężko ustawić do zdjęć, bo ciągle klapie na tyłek, zbytnio na przeszkodę na potrzeby sesji też nie wejdzie, bo żółta "stopa" odchyla się tylko nieznacznie.
Pozdrawiam! :)
Ostatnio zmieniony 2012-09-02, 22:54 przez blizzard, łącznie zmieniany 2 razy.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Lubie takie klimaty :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Śmieszna wersja AT-AT, podoba mi się. Choć korpus lebiej byłoby zrobić o kropkę węższy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#4 Post autor: stpman »

Wszystko fajnie, tylko dlaczego żółty? To co żółte powinno być ciemnoszare, wtedy by było znacznie lepiej.
Ride Your Way!

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#5 Post autor: Tranzystor »

Mi się niezbyt podoba. Bardziej przypomina psa niż AT-AT. Gdyby go dopracować mogła by z tego wyjść fajna rzecz, a tak jest coś w stylu: "znalazłem kilka klocków pod dywanem, zbuduje z tego AT-AT".

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Odnośnie serków z przodu kadłuba - da się.

Obrazek

Ten wynalazek świetnie spisuje się jako płytka, a ma ta zaletę że z boku czy z góry jest niemal niewidoczny. Z powodzeniem można go zastosować w tym przypadku.

Ogólnie to mam takie wrażenie jak Dejw: Pomysł jest dobry, ale wykonanie trąci takim trochę... trzyminucizmem?

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

mienso123 pisze:
Dejw pisze: Gdyby go dopracować mogła by z tego wyjść fajna rzecz, a tak jest coś w stylu: "znalazłem kilka klocków pod dywanem, zbuduje z tego AT-AT".
Można dodać cylinder i zrobić coś takiego
BOSKIE!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#8 Post autor: Kirysowaty »

Taka mała refleksja z mojej strony: nie wszystko, co kanciaste i ma cztery nogi musi kojarzyć się z AT-AT. To głównie żółte wstawki psują cały efekt.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

krzys

#9 Post autor: krzys »

Trzeba przyznać, że jest to wersja bardzo mini :D ale mimo wszystko wygląda bardzo sympatycznie.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#10 Post autor: Innos »

Bardzo fajny pomysł. Na pytanie, czemu na żółto, odpowiedź wydaje się prosta - skoro żółte tłoki były przyczyną powstania, to żółty istał się jednym z głównych kolorów konstrukcji. Oczywiście AT-AT w dwóch odcieniach szarości byłby bliższy oryginałowi, ale szare tłoki jednak nie są tak powszechne. Należy więc wziąć poprawkę na to, że projekt powstał przy okazji i niejako przez przypadek, nie celowo, jego "trzyminutowość" wynika właśnie z okoliczności powstania.
Jak zobaczyłem pierwsze zdjęcie, jeszcze bez przewinięcia posta w dół, też przyszedł mi do głowy ten element będący hybrydą serka i płytki. Z uwag: kokpit ("pysk") powinien być dłuższy o płytkę, a korpus węższy, jak 3dom napisał, co da się zrobić na parę sposobów. A jak już szerokość jest na 2 study to ewentualnie zamiast elementu sugerowanego przez Jeraca masz przecież te nowe odwrócone kafle z mecha. Ale sam pomysł jest super. A że AT-AT przypomina psa, tudzież konia, to już z pretensjami do Lucasa i jego ekipy trzeba się zgłosić, nie do Blizzarda. ;D
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ