[MOC] Koparka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
decor1decor

[MOC] Koparka

#1 Post autor: decor1decor »

Witam
Przedstawiam koparkę z pełni funkcjonalnym ramieniem.

Obrazek

Pomysł zakładał zbudowanie ramienia przesuwanego w prowadnicach, a nie tak jak w popularnych koparkach " na stałe"

Obrazek

Ogólny wygląd:

Obrazek

Podwozie:

Obrazek

itd.

Obrazek

Koparka może nie jest ładna, ale mi nie chodziło o wygląd, a o funkcjonalność (owszem znajdą się osoby które napiszą, że ani ładna ani funkcjonalna - Odp: Nie wygrałem na loterii, żeby kupić hurtownie klocków). Koparka jest na smyczy - ponieważ nie mam siłowników pf.

Film

Galeria

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Sam model koparki bardzo fajny, działa całkiem nieźle jak na pneumatykę, ale pęk kabli zwisający z modelu psuje całe wrażenie.

Awatar użytkownika
trawson89
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-14, 17:43
Lokalizacja: Jarosław
brickshelf: Trawson21

 

#3 Post autor: trawson89 »

Model podoba mi się. Funkcjonalny ciekawy ten przesuw boczny ramienia choć trochę niestabilny, jedyne co bym zmienił to tylne koła na większe.
Ostatnio zmieniony 2012-09-08, 14:39 przez trawson89, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Wizualnie tak sobie ale od strony funkcjonalniej jest dobrze. Podoba mi sie to urzadzenie w stylu mlota pneumatycznego, niezle wyglada w akcji :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#5 Post autor: piotrek839 »

Trochę przekombinowałeś z napędem kół no i knob ledwo się trzyma na ośce. Masz też specyficzną technikę budowania. W układzie skrętnym klocek do skręcania jest za krótki przez co osie do kół są za długie. Zamiast siłowników śróbowych których nie masz, oraz zamiast pneumatyki z wężykami która psuje cały efekt możesz zastosować inne techniki poruszania tym bardzej że korzystasz z pilota o zmiennej regulacji. Myśle że dobrze jest się na coś nastawić. Wszystko na pilota albo ręcznie tak jak ostatnio zrobił Dejw w swojej koparce. Jemu wyszło to świetnie więc może Ty spróbujesz zrobić wszystko na pilota. Co o tym myślisz?

Akar_Zaephyr

#6 Post autor: Akar_Zaephyr »

Faktycznie te kable nieco przeszkadzają ale rozumiem :)
Świetna konstrukcja, ja jeszcze daleko od takich jestem, oj bardzo daleko...

Gratki :)

decor1decor

#7 Post autor: decor1decor »

piotrek839 pisze:Trochę przekombinowałeś z napędem kół no i knob ledwo się trzyma na ośce. Masz też specyficzną technikę budowania. W układzie skrętnym klocek do skręcania jest za krótki przez co osie do kół są za długie. Zamiast siłowników śróbowych których nie masz, oraz zamiast pneumatyki z wężykami która psuje cały efekt możesz zastosować inne techniki poruszania tym bardzej że korzystasz z pilota o zmiennej regulacji. Myśle że dobrze jest się na coś nastawić. Wszystko na pilota albo ręcznie tak jak ostatnio zrobił Dejw w swojej koparce. Jemu wyszło to świetnie więc może Ty spróbujesz zrobić wszystko na pilota. Co o tym myślisz?
- przełączniki pneumatyczne mam starego typu - ( nie z 2 otworami na pin-y) - więc ciężko zamocować
- z klockami technic mam styczność dopiero 10 miesięcy - więc jeszcze dużo muszę się nauczyć
Na ten dzień mam 1xl i 3 medium - (tyle silników co ma np. [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=2532]piotrek839[/URL] ) - to daleka przyszłość "
-Tylne koła małe - bo narazie nie mam większych

P.S. Czy na tym forum jeśli przedstawiam nowego MOCa to czy on musi być zbudowany z 100% klocków czy może być jakiś element obcy np. drewniany?
Ostatnio zmieniony 2012-09-09, 20:58 przez decor1decor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#8 Post autor: piotrek839 »

decor1decor pisze:z klockami technic mam styczność dopiero 10 miesięcy
Masz dużo starych klocków, to jakiś spadek?
decor1decor pisze:Czy na tym forum jeśli przedstawiam nowego MOCa to czy on musi być zbudowany z 100% klocków czy może być jakiś element obcy np. drewniany?
Może nie jestem kompetentny by Ci odpowiedzieć ale myśle że element obcy może być użyty raczej jako rekwizyt lub tło. Jeśli jest integralną częścią MOC'a to jest to raczej nie wskazane ale może się mylę.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

decor1decor pisze: P.S. Czy na tym forum jeśli przedstawiam nowego MOCa to czy on musi być zbudowany z 100% klocków czy może być jakiś element obcy np. drewniany?
Jeżeli użyjesz np. fasoli tak jak Żbik w przypadku Terexa do kopania to jest to jak najbardziej ok. Jeżeli jednak dany rekwizyt miałby być elementem konstrukcyjnym MOCa to raczej nie będzie to dobrze odebrane.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#10 Post autor: Filus »

Trochę specyficzna konstrukcja. Dość niestandardowe rozwiązanie napędu. W sumie najważniejsze, co w Technicu udało Ci się osiągnąć - funkcjonalność jest, jak najbardziej na wysokim poziomie. Trochę dziwny jest ten żółty zaokrąglony panel na przodzie. Lepiej by to wyglądało bez niego.
Ostatnio zmieniony 2012-09-11, 16:13 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ