Dzielo Szalonego Chirurga

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
the oneman

#31 Post autor: the oneman »

>blizzard> OK :D
>Jerac> No, fajny pomysl z tym brickarms, ale jeszcze lepiej gdyby lego wprowadzilo taka opcje, wtedy wszyscy purytanie mogliby, bez poczucia grzechu kleknac swoja ulubiona figurka.

kris kelvin

#32 Post autor: kris kelvin »

Kurcze, dziwne to :)
Z jednej strony wygląda to wspaniale (te proporcje), z drugiej strony człek już się przyzwyczaił do tego koślawego legowego ludzika.
Sam nie wiem czy bym chciał, żeby lego robiło takie ludki i porzuciło stare.
Ale cholera, wygląda naprawdę ciekawie.

Grzysiu
Posty: 19
Rejestracja: 2012-08-31, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#33 Post autor: Grzysiu »

Lego wypuściło sporo "figurek" posiadających dużo funkcji ruchu (co prawda oprócz techników są to same serie dla zniewieściałego odbiorcy ale istnieją - Belville czy Scala). - tyle, że coś za coś bo mała jest tam możliwość ich rekombinacji

Za to minifigi mają swój SYSTEM i są z nim kompatybilne w 100% I to właśnie za ich systemowość je kochamy. Zmiana wysokości minifiga spowodowałaby "rozsypanie" systemu i zachwiałaby jego równowagą ;)

Zresztą IMO - klocki nie mają wiernie oddawać rzeczywistości tylko stanowić swoisty bodziec dla wyobraźni. (Dlatego nie specjalnie mnie kręcą jakieś mega wypasione malowane w bóg wie co minifigowe dodatki ;) )
Ostatnio zmieniony 2012-09-14, 11:33 przez Grzysiu, łącznie zmieniany 1 raz.

the oneman

#34 Post autor: the oneman »

>Grzysiu> Dobrze mowisz, zachwianie systemem to brzmi ciekawie ;D
...ale powaznie: powiadasz, ze klocki nie maja wiernie oddawac rzeczywistosci - zgoda, ale czesto piczolowicie odwzorowane modele (pojazdy,samoloty,realne i fantastyczne np.SW) sa "zbyt realne" z ludzikami, ktore kochamy,ale ktorym nie zginaja sie kolana. Lego mogloby oferowac "midifig" rownolegle z minifig, obserwujac co sie stanie. IMO :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#35 Post autor: zgrredek »

Ochłonąłem po pierwszym szoku. Ale wcale nie czuję się lepiej.
blizzard pisze:W moich oczach to nie zasługuje na MOCa, a jedynie ciekawostkę do wolnej dyskusji czy co tam..
Zgadzam się z tą tezą, bo w naszym afolskim świecie MOC to coś ZBUDOWANE z klocków, a to zbudowane NIE JEST. To jest modelarstwo, bo to tam się tnie i klei.
Jestem zniesmaczony, że w ogóle komuś przyszło do głowy pokazywać coś takiego na TYM Forum.

the oneman

#36 Post autor: the oneman »

^ OK. Liczylem sie z taka ewentualnoscia, ze moj post zostanie usuniety, ale tak sie nie stalo, z czego jestem rad.

Mrutek

#37 Post autor: Mrutek »

Fajny.
Aż mam ochotę sprawić sobie podobnego.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#38 Post autor: Jerac »

zgrredku, nie zgreduj ;)

Po to jest to forum aby wystawiać swoje prace i aby je komentować. Prawda? Tak samo jak masz prawo do komentarza - nawet całkiem negatywnego - tak samo oneman ma prawo do wystawienia. A jakby ktoś chciał usuwać stąd MOCe tylko dlatego że są bardziej pocięte niż inne, to osobiście urządzę mu piekło. A co!

A, i jeszcze chciałbym przypomnieć że inni wiercą dziury w lufach, ucinają pod kątem łączniki do pinów (ja!), malują całe modele (zumbi!) lub ich elementy (znowu ja). No i co z brickarmsami? To przecież też nie klocki. Jakby oneman kupił takie przedłużki, to by było ok?

Osobiście nie skuszę się na takie przeróbki na własne potrzeby, ale zniesmaczony nie jestem.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#39 Post autor: zgrredek »

Nieraz już na tym Forum były przypadki ucięcia czy pomalowania klocka. Pierwszy raz cięcie i klejenie stało się głównym elementem pracy. Jeśli będziemy pochwalać takie praktyki to granica co wolno, a co nie, będzie przesuwana coraz dalej i skończy się to tym, że powstanie cały dział, gdzie będzie można wstawiać takie prace.

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#40 Post autor: Neo »

zgrredek pisze:skończy się to tym, że powstanie cały dział, gdzie będzie można wstawiać takie prace.
A może to właśnie jest dobry pomysł ? :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#41 Post autor: 3dom »

Neo pisze:
zgrredek pisze:skończy się to tym, że powstanie cały dział, gdzie będzie można wstawiać takie prace.
A może to właśnie jest dobry pomysł ? :)
Nie, od tego sa inne fora.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#42 Post autor: Szerszen »

Ale wtedy możnaby zignorować cały dział... i wrażliwi nie denerwowaliby się ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#43 Post autor: Junior »

Bardzo mi się podoba :D Fajnie gdyby takie nóżki były w zestawach specjalnych np. równolegle z tymi klasycznymi. Chociażby Toy Story miało te dłuższe nogi, to można by użyć takich.
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#44 Post autor: dmac »

zgrredek pisze: Pierwszy raz cięcie i klejenie stało się głównym elementem pracy.
Libera Bogusław był pierwszy, jeśli chodzi o takie zabiegi na masową skalę.

Ale generalnie masz rację, Zgrredku: to już nie jest budowanie z klocków, tylko wykorzystywanie ABS-u pobranego z klocków do innych celów modelarskich. Nie wyobrażam sobie, żeby na przykład budowla stworzona z wykorzystaniem takiej techniki została zgłoszona do konkursu na MOC miesiąca, bo byłoby to nieuczciwe wobec innych uczestników. A skoro tak, to oznacza to, że nie jest to pełnoprawna konstrukcja z LEGO. Moim zdaniem istotą budowania jest pokonywanie problemów konstrukcyjnych MIMO IŻ NIE MA elementów, które ułatwiłyby nam życie, a nie tworzenie takich elementów za pomocą nożyka, kleju i czego tam jeszcze.

A zupełnie inną sprawą jest to, że figurki Technic z niesamowicie "pozowalnymi" kończynami są świetne, podobnie jak figurki Jack Stone, które przynajmniej mają prawie ludzkie proporcje. Klasyczne minifigurki są słodkie, ale czasem chciałoby się, żeby wyglądały normalniej, to jasne - i dlatego praca Onemana wygląda tak fajnie. (Chociaż o wiele bardziej wolę te [prawie wszystkie] w których popisuje się niesamowitą wyobraźnią, niż te, w których używa kleju ;) ).
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

the oneman

#45 Post autor: the oneman »

Moja praca jest w zamysle impulsem do podjecia dyskusji na temat minifiga lego, ktory jest symbolem, legenda itd, jednoczesnie, czlowieczkiem o karykaturalnych proporcjach i "powaznymi dysfunkcjami konczyn dolnych" :) Libera i jego prace z uzyciem lego, takze nie byly pomyslane jako kandydaci na MOC miesiaca, ani nawet jako polemika na temat lego - medium artystycznej ekspresji, lecz poruszaly i poruszaja o wiele powazniejsze problemy dotyczace kultury, historii i kondycji czlowieka. Mowiac krotko, to bez znaczenia, ze Libera byl pierwszy...Ta praca nie jest nowym sposobem budowania, ktory odkrylem, lecz ilustracja pewnej idei.
Co do kwestii, czy tutaj, na forum poswieconym klockom lego, jest miejsce na "takie rzeczy", bez wahania odpowiadam, ze" tak", bo jesli nie tu, to gdzie ? Kogo za przeproszeniem, oprocz nas, mialyby obchodzic proporcje ludzika lego, to czy zginaja mu sie kolana, czy nie (?).
Nawiasem mowiac niektorzy forumowicze, przemawiaja tonem nie cierpiacych sprzeciwu autorytetow...jest to zenujace, zwlaszcza jesli sa poczatkujacymi konstruktorami.
Rzeklem !
Tez pozdrawiam i dzieki.
Ostatnio zmieniony 2012-09-14, 15:23 przez the oneman, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ