Dzielo Szalonego Chirurga

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#46 Post autor: 3dom »

the oneman pisze:"powaznymi dysfunkcjami konczyn dolnych"
Dobre, dobre :):)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#47 Post autor: Wawrzino »

Sam nie tnę i nie kleję klocków, ale to co inni robią z własnymi kawałkami plastiku to nie moja sprawa ;)
Ciekawe podejście to tematu minifiga, muszę się zgodzić z autorem, że systemowym ludzikom brak ruchomości kończyn.

the oneman

#48 Post autor: the oneman »

(pomijajac niniejszy eksperyment) Ja tez tego nie robie. nie kleje i nie tne klockow (tylko rurki i sznurki :) Oprocz lego zajmuje sie takze rysunkiem, malarstwem, dizajnem, modelarstwem i nie musze ciac klockow, by czuc sie spelnionym. (zadna z moich prac (MOCow) prezentowanych na tym forum i poza nim nie opiera sie na technikach uznanych za `"nielegalne" (w potocznym rozumieniu).
Ostatnio zmieniony 2012-09-14, 20:57 przez the oneman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#49 Post autor: blizzard »

Wawrzino pisze:muszę się zgodzić z autorem, że systemowym ludzikom brak ruchomości kończyn.
Niby tak, ale:
- kochamy je za to jakie są, i ich "nieporadność" jest urocza
- zmieniając wszystko na siłę, zniknąłby sens zabawy
- od gibania się są technicowe ludziki :)
- jeśli minifigi są nieruchawe, to co powiedzieć o microfigach z gier Lego? :D

Awatar użytkownika
Polip
Posty: 55
Rejestracja: 2010-09-08, 21:40
Lokalizacja: Ustroń
brickshelf: POLIP
Kontakt:

 

#50 Post autor: Polip »

blizzard pisze:- jeśli minifigi są nieruchawe, to co powiedzieć o microfigach z gier Lego? :D
Pociąć i wstawić przeguby!!!

A tak serio, to dla mnie ten "MOC" to tylko i wyłącznie ciekawostka, ponieważ nigdy nawet nie myślałem o tym, by coś w konstrukcji minifigów zmieniać. Ich urocza nieporadność, jak to ładnie określił blizzard, wryła się tak bardzo w świadomość, że rozkminy na ten temat traktuję jak próby zmiany kształtu koła, np. na kwadratowy - bo tak. Bo można.

A argument, że większość zmian rodzi się w bólach jest IMO nietrafiony zupełnie, gdyż minifigi nie trwają w jakiejś stagnacji lub zacofaniu - co chwila dostają nowe dodatki, często zupełnie nowe elementy i mało kto traktuje ich sposób siadania w kategorii problemu.
Hejaho i do przodu! o/

the oneman

#51 Post autor: the oneman »

blizzard, - Jasne, ze je kochamy, nikt nie odmawia im prawa do zycia :)
- Dlaczego "na sile" ?
- Technikowe ludziki sa bardzo duze i to jest problem moim zdaniem.
- Mikcrofigi to sa pionki do gier.
Polip, - "Ciekawostka", to juz jest bardzo duzo drogi panie.

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#52 Post autor: Neo »

Mam kilka propozycji i wniosków.
Po pierwsze proponuję przenieść wątek do ... innego działu, jako że chyba jednak to MOC nie jest (w powszechnie rozumianej na LUGPol'u definicji)
Po drugie jako koncepcja ... trend ... perspektywa ... proroctwo - pomysł na pewno zasługuje na uwagę.
Po trzecie
the oneman pisze: Mikcrofigi to sa pionki do gier.
Moim zdaniem są idealne na dioramę jako niemowlak do wózka :)
Ostatnio zmieniony 2012-09-15, 14:06 przez Neo, łącznie zmieniany 1 raz.

the oneman

#53 Post autor: the oneman »

Neo, :D sympatyczny pomysl...albo mozna dodac skrzydla i bedzie motylek
...do innego dzialu, mowisz...tez mozna. MOC, czy nie MOC, wszystko (mi) jedno. Sprawy organizacyjne uwazam za drugorzedne i szczerze mowiac ,od tej scholastyki juz mi sie robi niedobrze ;P
Panowie! Do klockow!!

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#54 Post autor: tomey »

Wniosek mam taki - trzeba to oszlifować i wykończyć i ponownie pokazać.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#55 Post autor: Chrupek »

Widzę, że co poniektórzy już się zagotowali z wściekłości. Szczególnie świetny jest argument o nierównej walce w MOCu miesiąca. Od razu widać po co budujecie:)))

Bardzo ładny ten ludzik. Super też ten pomysł o extended legs. Chętnie bym coś technicowego przygotował w skali dla twojego ludzika, ale póki LEGO (albo kto inny) nie wypuści nic podobnego, to motywacji brak.
Sezon w pełni!

the oneman

#56 Post autor: the oneman »

tomey, ? :)
gen_leihy, Dzieki! Tak, troche sie zagotowalo i wiesz co (?)...Piszesz:"od razu widac po co budujecie", mi rzucilo sie w oczy co innego...to, ze niektorzy prawie wcale nie buduja (albo wcale), ale chetnie sie gorsza lamaniem zasad :D

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#57 Post autor: dmac »

the oneman pisze: gen_leihy, Dzieki! Tak, troche sie zagotowalo i wiesz co (?)...Piszesz:"od razu widac po co budujecie", mi rzucilo sie w oczy co innego...to, ze niektorzy prawie wcale nie buduja (albo wcale), ale chetnie sie gorsza lamaniem zasad :D
Na wypadek, gdybyście pili do mnie, informuję, że:
- nigdy nie startowałem i nie będę startował w konkursie na MOC miesiąca co najmniej do chwili, aż przestanę być adminem,
- buduję dokładnie tyle, ile mogę (z powodu ograniczeń czasowych i finansowych),
- nie zgorszyłem się.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Hippotam

#58 Post autor: Hippotam »

Podoba mi się ten ludek. Doczepienie mu nóg kompletnie zmieniło mu proporcje. Szkoda że zostawiłeś blizny.

Nie mam nic przeciwko żeby raz na jakiś czas zobaczyć tutaj taką inną pracę.

the oneman

#59 Post autor: the oneman »

dmac, Nie pije do ciebie, znam twoje prace i cenie; tez buduje tyle ile moge. Mialem na mysli paru mlodszych kolegow.
Hippotam, Dzieki za dobre slowo. Moze w przyszlosci wroce do tematu i zrobie jeszcze jednego, bez blizn. Marzy mi sie zeby jeszcze mogl sie rozkraczyc, to wtedy zbudowalbym dla niego Harleya :)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#60 Post autor: Pietruch »

the oneman pisze:Marzy mi sie zeby jeszcze mogl sie rozkraczyc, to wtedy zbudowalbym dla niego Harleya :)
Pomysł przedni i chcę to zobaczyć - Harleya, ale bardziej Choppera! :) Będę Ci kibicował, a przede wszystkim usuwał z drogi słowa oburzenia i niezadowolenia. ;)
Ostatnio zmieniony 2012-09-18, 13:35 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

ODPOWIEDZ