Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Dystrybucja
Autor Wiadomość
GabryS 
VIP
Rock'n'Roll refugee

Wpisy: 241
Wysłany: 2012-09-23, 16:58   [MOC] Dystrybucja

Cześć.
Dzisiaj pokażę wam moją najnowszą dioramkę, która powstała, aby nieco lepiej wkomponować modele ZiSa-5 i GAZa-69, które zbudowałem, w klimat wojny w Wietnamie.
Scena przedstawia przeładunek pomocy otrzymanej przez NVA i VC od Związku Radzieckiego i Chin, aby efektywniej wprowadzać myśl Rewolucji w czyn i w końcu wyrwać bratni Wietnam Południowy z rąk kapitalistycznego wyzyskiwacza.

(Przepraszam za niewyraźnie zdjęcie - zauważyłem to dopiero po opublikowaniu ich w internecie)

Jak już wspomniałem pretekstem do zrobienia dioramki były zbudowane przeze mnie radzieckie samochody ZiS-5 i GAZ-69.

Obie maszyny zbudowane są oczywiście w skali 1:40.

ZiS-5 - produkowana w latach 1933-1948 kopia amerykańskiej ciężarówki Autocar CA była podstawowym samochodem ciężarowym rodzimej produkcji używanym przez Armię Czerwoną w okresie drugiej wojny.

Więcej zdjęć na Brickshelfie. [url]Zanim jednak proces moderacji się zakończy, można wejść tu: http://www.brickshelf.com...zis1.jpg[/url]. Zmieniać "1" na kolejne liczby, aż dotrze się do "6".

GAZ-69 - podstawowy lekki samochód terenowy w wojskach i służbach bloku państw socjalistycznych oraz innych będących w gospodarczej lub wojskowej sferze wpływów ZSRR.

Więcej zdjęć na Brickshelfie. Zanim jednak proces moderacji się zakończy, można wejść tu: http://www.brickshelf.com...bution/gaz1.jpg. Zmieniać "1" na kolejne liczby, aż dotrze się do "5".

Mam nadzieję, że się podoba.
Zapraszam do komentowania.

P.S.
Technika, której użyłem do zrobienia wody jest oczywiście podprowadzona od LLa.
Podziękowania dla Maksa, za wyjaśnienie mi, że można włożyć dłoń minifiga do lever base'a bez całkowitego go zniszczenia i radę, żeby właśnie tak zrobić lampy ZiSa.

Jetboy 

Wpisy: 1520
Wysłany: 2012-09-23, 17:07   

Fajna woda z nóżek, ale juz Ci to chyba gdzieś pisałem przy innej okazji. Cała reszta też niczego sobie.
Ostatnio zmieniony przez Jetboy 2012-09-23, 17:19, w całości zmieniany 1 raz  

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2012-09-23, 17:11   

Woda fajna. Zieleń fajna. Autka fajne. Rewolucjonistyczne Kajaki Bojowe również fajne. Ale piasek niefajny, bo na całej powierzchni ma ułożone w siatkę takie regularne, okrągłe kamyczki.

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2012-09-23, 17:40   

Kajaki są świetne.

Cevillus 

Wpisy: 549
Wysłany: 2012-09-23, 19:35   

Podoba mi się woda zrobiona z ciekawym pomysłem. Pojazdy też niczego sobie. Ogólnie jest dobrze a nawet bardzo dobrze mimo niewyraźnych zdjęć.

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1293
Wysłany: 2012-09-23, 19:37   

Jerac napisał/a:
Autka fajne

To małe jest świetne. Duże zresztą też, ale nie aż tak:)
Ostatnio zmieniony przez glaz_pimpur 2012-09-23, 19:37, w całości zmieniany 1 raz  

GabryS 
VIP
Rock'n'Roll refugee

Wysłany: 2012-09-23, 19:58   

Dzięki wszystkim.
Patent na wodę niestety nie mój, a LL z KMFL.
glaz_pimpur napisał/a:

To małe jest świetne. Duże zresztą też, ale nie aż tak:)
Dzięki, ale mi osobiście właśnie ZiS bardziej przypadł do gustu ;D

V1 
VIP

Wpisy: 2525
Wysłany: 2012-09-23, 20:02   

O!

GAZ jest fajny i zgrabny, ale wydaje mi się, że ma za małe koła. I w ogóle jest za mały w porównaniu do ludzików. Nadkola niby pasują, ale trochę go zniekształcają.
Nie, kurcze, za wąski, za wąski. Chociaż jak ma być na 4 kropki, to świetny. Od razu da się rozpoznać, co to. Osłona silnika i reflektory - szczególnie przód bardzo fajny.

Że te ZISy były używane w 60-70 latach, to mnie zaskoczyłeś.
Łódeczki też wydają mi się za małe.

Cała scenka bardzo ładnie się komponuje. Trochę zabawkowo, ale sympatycznie.

Tylko, że to nie jest wybrzeże morskie, ale rzeka lub jezioro, więc kolor wody zupełnie z czapy. I te białe klocki po co - piana? Pewnie są tam rwące odcinki, ale nierealistycznie to wygląda.
Chyba lepiej by było przezroczystymi kaflami przykryć brązowy albo ciemnozielony kolor, albo dać przezroczystozielone płytki na brąz lub dark tan.

Z jakich klocków zrobiłeś łódeczki? Te brązowe? Za cholerę nie mogę rozpoznać,co to.
Ostatnio zmieniony przez V1 2012-09-23, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  

GabryS 
VIP
Rock'n'Roll refugee

Wysłany: 2012-09-23, 20:17   

Dzięki V1.
GAZ za mały raczej nie jest - kółka pasują - Blueprinty nie kłamią, a dopasowanie do wyliczonej skali jest już niemal moją małą obsesją ;p
Ale faktycznie można by powiedzieć, że jest lekko za wąski, bo on się powinien rozszerzać jeszcze na wysokości przednich drzwi tak, aby ostatecznie mieć dupę na 5 kropek, ale nijak nie mogłem tego zrobić, więc tylko zamaskowałem ten brak zapasem.

Łódki mogą być za małe, tu się nie upieram, bo one jak i cała dioramka powstały z nudów i tylko po to, żeby jakoś sensownie wprowadzić ZiSa w wojnę Wietnamską.
Klocki od łódeczek to 30382 i to w zasadzie one definiują ich wielkość.
Że kolor wody nie odpowiedni to wiem, ale tylko ta technika pozwalała mi na zrobienie wody, bez dokupowania klocków specjalnie do tego. Wszystkie moje winietki są budowane w ten sposób.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez GabryS 2012-09-23, 20:24, w całości zmieniany 2 razy  

Bua 

Wpisy: 32
Wysłany: 2012-09-25, 22:57   

Pozwolę sobie się wtrącić. Dobrze mi się wydaje, że Lego nie zrobiło żadnego firmowego "wojskowego" zestawu? Jeśli tak, to czemu?

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5644
Wysłany: 2012-09-26, 07:38   

Bua napisał/a:
Pozwolę sobie się wtrącić. Dobrze mi się wydaje, że Lego nie zrobiło żadnego firmowego "wojskowego" zestawu? Jeśli tak, to czemu?

Taka jest polityka firmy. Nie ma i nie bedzie zestawow z czolgami, wojskiem etc. A to, ze w Indiana Jones byli radzieccy i niemieccy zolnierze to inna bajka, licencyjne zestawy rzadza się swoimi prawami.
Ostatnio zmieniony przez 3dom 2012-09-26, 07:39, w całości zmieniany 1 raz  

Jetboy 

Wysłany: 2012-09-26, 09:00   

3dom napisał/a:
Bua napisał/a:

Taka jest polityka firmy. Nie ma i nie bedzie zestawow z czolgami, wojskiem etc. A to, ze w Indiana Jones byli radzieccy i niemieccy zolnierze to inna bajka, licencyjne zestawy rzadza się swoimi prawami.

http://www.brickset.com/detail/?Set=7595-1
Zestaw z wojskiem - wiem można polemizować że to nie wojsko tylko żołnierzyki :)

3dom 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2012-09-26, 09:09   

To jest jest Toy Story zatem...

3dom napisał/a:
licencyjne zestawy rzadza się swoimi prawami.

Jetboy 

Wysłany: 2012-09-26, 09:15   

Licencyjne czy nie, prawda jest taka że LEGO robi zestawy z żołnierzami. A to gadanie o polityce firmy, mogą sobie w buty wsadzić, Duńscy hipokryci.

3dom 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2012-09-26, 09:32   

Jetboy napisał/a:
Licencyjne czy nie, prawda jest taka że LEGO robi zestawy z żołnierzami. A to gadanie o polityce firmy, mogą sobie w buty wsadzić, Duńscy hipokryci.

Bedziesz mial w weekend okazje uswiadomic ich o tym. Koniec OT z mojej strony.
Ostatnio zmieniony przez 3dom 2012-09-26, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu