[MOC] Fioletowy zjadacz ludzi...

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Fioletowy zjadacz ludzi...

#1 Post autor: Misterzumbi »

Kurcze, nie pamietam jak sie przedstawia Moce.

Wczoraj, po pol roku w kacie, odpalilem kompa bo Nori chcial uslyszec moj seksowny glosik, i jak tak gadalismy to przegladalem zdjecia i znalazlem to:

Obrazek

Zbudowalem to napewno dalej niz rok temu. I nie pamietam dlaczego zaczalem edytowac zdjecia, znalazlem jakies 10 roznych, model stoi sobie w robocie na polce i sie kurzy. Jest to niejaki WIP, wciaz brakuje mu wiekszosci wnetrza i paru dupereli, ale niemam pojecia kiedy i czy w ogole go skoncze, a ze zdjecia ktore mialem na kompie sa bardzo ladne, to postanowilem pokazac.

Auto przedstawia samochod zwany Purple People Eater i nalezy do goscia o imieniu Marky z Shifters c.c. w slonecznej Kaliforni. Zdjecia lub info o aucie jest dosc trudne do "zlapania" na necie, tu sa wszystkie materialy ktore udalo mi sie zebrac przez ostatnie pare lat:

http://www.majhost.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=259622

Budowalem go juz pare razy malutkiego, no ale chcialem cos wiecej. Znowu zaczalem od silnika, probujac zbudowac wiecej detali niz ostatnim razem, wedlug mnie tym razem gazniki sa lepsze, pokrywy zaworow, lepiej okablowany itd. choc akurat wiele nie kablowalem, bo i niema po co, prawdziwe auto nawet niema chlodnicy, takze nie ma po co dodawac detali ktorych niema w realu.
Buda to zmodyfikowana karoseria Road Zombie, jako ze prawdziwy tez jest tylko "ucietym" Fordem A, to zerznalem proporcje, choc ten akurat zbudowany jest troche bardziej z pomyslem.
Kolor to purple, najpierw budowalem go na niebiesko, ale nie widzialo mi sie, takze zebralem co mialem a reszte prysnalem sprayem, mysle ze w dobie "Friendsow" jest to tylko formalnoscia ze kiedys wyjda coniektore elementy ktore bede mogl sobie sukcesywnie powymieniac na niemalowane.

Kola w tyle to chromy Auriego, biale wygladaly badziewnie, te prezentuja sie wspaniale, a ze model itak nie byl koszerny...

Wiecej nie wiem. Tu jest BS:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=513488

Flicker:

http://www.flickr.com/photos/47504763@N05/

I jeszcze jedno glupie zdjecie:

Obrazek
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

kris kelvin

#2 Post autor: kris kelvin »

Pierwszy!!!
Zaraz coś dopiszę, bo spieszyłem się żeby być pierwszy.

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#3 Post autor: Wawrzino »

Koszerny czy nie, wygląda świetnie.
Szkoda, że w tym kolorze jest tak mało klocków dostępnych :/

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#4 Post autor: ontek »

Świetny, miałem się przyczepić że rama się ugina, ale widzę że jest to efekt zamierzony. Robi wrażenie.
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#5 Post autor: Methos »

Najbardziej podoba mi się ... gazetowa fotka! Piękna edycja - aż czuć zapach druku :D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

ontek pisze:Świetny, miałem się przyczepić że rama się ugina, ale widzę że jest to efekt zamierzony.
Ona się nie ugina, ona jest złamana - jak w wielu hotrodach.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#7 Post autor: Cevillus »

Piękny model Hod Roda. Podoba mi się jego kolorystyka. ;)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

amadma
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-14, 21:48
Lokalizacja: Grójec

#8 Post autor: amadma »

Elegancki Hot Rod.
Mam tylko jeden problem. Wydawało mi się że model jest za krótki , ale jak się przyjrzałem to chyba raczej koła przednie są za masywne . Może za szerokie? Może mi się zdaje? :)

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#9 Post autor: GabryS »

Podoba mi się.
Doskonale, jak to zazwyczaj u Ciebie, oddana rzeczywistość.
Super kolor. Świetne krągłości, a silnik wymiata.
Pozdrawiam.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Cthulhu

#10 Post autor: Cthulhu »

Bardzo mi się podoba, pozostaje do środka wrzucić figurkę z Friends. ^^

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#11 Post autor: Wawrzino »

Pokaż szefom i niech wypuszczą jako regularny zestaw ;)
Fajnie by było, gdyby seria Model Team odżyła.

Akar_Zaephyr

#12 Post autor: Akar_Zaephyr »

Bleeee.
Fuj.
Nie lubię hot-rodów.
Wymysł amerykańskich idiotów którzy nie mają za grosz gustu.

Ale zaraz... Ten fioletowy jest w sumie...
A, to LEGO! Wow... Ale detale... Ten silnik... Nie no, to LEGO? LEGO, faktycznie, ale jaja... GENIALNE! Tyle szczegółów, aż trudno uwierzyć że to wcale nie takie duże. A te drzwi, jakie wyczesane zawiasy :D A kolor? Wymiata.

Ale jednak silnik bardziej :D

Blee. Nie lubię hot-rodów.
Oprócz PPE. ^^

EDIT: Wyedytowałem słowo zaje**ste z powodu cenzury na forum dorosłych fanów LEGO. LOL
Ostatnio zmieniony 2012-09-27, 16:15 przez Akar_Zaephyr, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#13 Post autor: Hippotam »

Brzydal. Ale fajny bo fioletowy. Nie rozumiem co takiego fajnego jest w tych karykaturalnych samochodzikach, ale model jest udany. Czy ta rama z dziurkami nie jest w oryginale fioletowa?

Akar_Zaephyr pisze:EDIT: Wyedytowałem słowo zaje**ste z powodu cenzury na forum dorosłych fanów LEGO. LOL
_________________
Grant me the strength to accept things I cannot change

Awatar użytkownika
Maximhuz
Posty: 26
Rejestracja: 2007-02-07, 23:12
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Maximhuz
Kontakt:

 

#14 Post autor: Maximhuz »

w końcu coś w moim ulubionym dziale. i powiem, że wszystko bardzo ładne ale jak już tylne koło chromowane to i przednie mogło by być, no i na silniku też trochę chromu w tym wypadku by się przydało. podoba mi się też ten fioletowy.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#15 Post autor: Misterzumbi »

Rama nie powinna byc fioletowa, jest wlasciwie biala i trysnieta mgielka z budy, dlatego zrobilem biala. Przednie kola sa dopiero od "niedawna" chromowane, wczesniej byly w naturalnym kolorze magnezu, pozatym nie chcialem przesadzac bo tyle chromu wyglada potem nienaturalnie, na sile, i badziewnie czy oblesnie...

A co do hot rodow. Lubi sie albo i nie, ja lubie, mam w garazu takiego grata i sie ciesze.
Ostatnio zmieniony 2012-09-27, 19:16 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ