[MOC] Zamek na skale debiut

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

[MOC] Zamek na skale debiut

#1 Post autor: Migalart »

Witam

To mój pierwszy post na tym forum. Może się przedstawię ;)
Mam na imię Michał. Mam 34 lata. Jako dziecko uwielbiałem klocki lego, a szczególnie serię catle i pirates :D
Potem była długa przerwa, aż urodził mi się syn Kuba, który ma 7 lat. Wykopałem stare pudło z lego bo miałem dobry powód żeby samemu pobudować :)

Lubię budować zamki, a to mój pierwszy poważny projekt, który zacząłem przygotowywać (robić szkice i plany) podczas nudnych wakacji nad morzem, gdy nie mogłem wytrzymać kolejnego dnia na plaży. Było to pod koniec sierpnia tego roku. Namierzyłem stronę 00453005_0000002, zobaczyłem jakie rzeczy ludzie budują (szacunek) i postanowiłem, że też coś zrobię.


Wybudowałem zamek wg następujących zasad:
- zamek składa się z trzech oddzielonych częsci - podzamcza, warowni rycerzy i częsci króla
- każda kolejna część jest na coraz wyższej skale
- do każdego fragmentu budynku chłopek ma możliwość wejścia po drabinie lub schodach
- wszystkie budynki mają ściany z 4 stron
- są ściany uchylne, tak zeby był dostęp do zabawy w każdym miejscu

Aby móć ją przenosić konstrukcja składa się z pięciu odrębnych modułów.

zdjęcie:
Obrazek

reszta zdjęć:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=513742
Ostatnio zmieniony 2012-09-30, 19:28 przez Migalart, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#2 Post autor: GabryS »

Migalart pisze:Nie wiem do końca co znaczy MOC
My own creation.
A zamek, mimo iż to nie moja bajka, podoba mi się.
Duży plus za bawialność.
Pozdrawiam.

P.S.
Mógłbyś wrzucić chociaż jedno zdjęcie do postu.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

crises

#3 Post autor: crises »

Brawo za debiut. Zamek bardzo mi się podoba. Jego nieregularne kształty i różnorodność bryły to wielki plus. Dodatkowy plus za bawialność i modułowość. Rewelacyjna jest rzeźba konia. Świetne wnętrza.
Następnym razem odżółć trochę zdjęcia i pomyśl o założeniu konta na brickshelf.com
Cieszę się, że castlowa frakcja zyskała nowe siły.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#4 Post autor: Toltomeja »

Wielkie brawa! Człowiek wyskakuje z pierwszym postem i zawstydza 90% LugPolu...
Jest naprawdę wspaniały. Duży, dobrze rozplanowany i dopracowany. Urzekł mnie widok otwartej wieży, na zdj. 25. Wnętrza i otwierane ściany wręcz podwajają zalety pracy.
Nie mogę się doczekać kolejnych konstrukcji, bo oglądanie tej to prawdziwa przyjemność.

Jak chodzi o zdjęcia - jest trochę do zrobienia. Ja też zaczynałem od bardzo słabych fotek, ale teraz wiem, że naprawdę niewiele trzeba żeby było lepiej.
Po pierwsze, jak mówił crises - kolory. Jeśli jeszcze nie masz, to koniecznie ściągnij GIMPa - możliwości edycji zdjęć są ogromne, a program bardzo prosty w obsłudze. Pomocne mogą być poradniki Kukusa na tym forum. W menu masz opcje Kolory->Odcień i nasycenie albo Balans kolorów. W ten sposób można bez trudu robić cuda jak np. "odżółcenie" zdjęcia.

Pamiętaj proszę o wyborach MOCa miesiąca. Rozkazuję Ci to zgłosić ;)
Ostatnio zmieniony 2012-09-28, 15:56 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#5 Post autor: Migalart »

dziękuję za miłe komentarze ;)

co do zdjęć to zgadzam sie, że są słabe :/
z wybieleniem nie ma problemu - znam się dobrze na photoshopie
mi było trudno to oświetlić, żeby np zrobić zdjęcie z innej strony musiałem całość obrócić (w stronę okna), a żeby obrócić to rozmontować na moduły. Miałem też lampkę, ale tylko robiła większe cienie. Same zdjęcia robiłem dziś z dwie godziny! Poprostu jestem mizernym fotografem...
ale w najbliższych dniach obrobię to w photoshopie i wrzuce poprawione.

Co do konkursu na MOC, czy jeszcze sa zgloszenia na wrzesien ?

Jeszcze chciałbym dodać, że założenia - czyli całość bawialna, otwieralna - naprawdę znacząco utrudniały pracę i wymagały sporo przemyślenia. Końcówka budowy była nieznośna, bo skończyły mi się prawie wszystkie klocki. Na koniec budowy nie mialem np ani jednego ciemno-szarego skosa, a z brickow jasno szarych zostały mi tylko 2x1 6x1 oraz 2x5 Wykorzystałem wszystkie panele, wszystkie rosliny, wszystkie tilesy szare, czarne, itd - horror.
Ostatnio zmieniony 2012-09-28, 16:33 przez Migalart, łącznie zmieniany 1 raz.

danielkkkup
Posty: 26
Rejestracja: 2012-05-21, 18:31
Lokalizacja: Szczucin
brickshelf: danielkkup

 

#6 Post autor: danielkkkup »

Witam i chylę czoła. Jak na pierwszy MOC to bardzo fajna konstrukcja ciekawa i bardzo realistyczna. Oby tak dalej.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#7 Post autor: Toltomeja »

Migalart pisze:Co do konkursu na MOC, czy jeszcze sa zgloszenia na wrzesien ?
Oczywiście, i będą jeszcze przez pierwsze parę dni października. O tu:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=248816

Pozwolę sobie zachęcić do obrobienia kolorystyki zdjęć jak najszybciej, zanim będziemy głosować. Warto się zaprezentować jak najlepiej na MOCu miesiąca.
Migalart pisze:Końcówka budowy była nieznośna, bo skończyły mi się prawie wszystkie klocki. Na koniec budowy nie mialem np ani jednego ciemno-szarego skosa, a z brickow jasno szarych zostały mi tylko 2x1 6x1 oraz 2x5 Wykorzystałem wszystkie panele, wszystkie rosliny, wszystkie tilesy szare, czarne, itd - horror.
Znam takie braki. Bywa, że właśnie zużyję wszystkie skosy z danego koloru albo wszystko co zielone pójdzie do MOCa i pudełko świeci pustkami ;) Ale nie narzekam, to w końcu takie dodatkowe wyzwanie. Żaden horror.

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#8 Post autor: Jakeof »

Podoba mi się, bardzo udany zamek:)

Na wielki plus zasługuje to, że wnętrza komnat są ładnie wykończone i wyposażone, mimo że to nie one są na pierwszy rzut oka głównym bohaterem. Mnóstwo fajnych detali, widać że MOC jest dopracowany.

Popracuj tylko nad ulepszeniem techniki fotografowania swoich prac, wówczas będą jeszcze milsze dla oka. ;]

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Klasyczna duża castlowa konstrukcja, bogata w detale i tak bardzo bawialna - zdecydowanie udany debiut, wejście z hukiem. :) Dużo jest tu do oglądania, dużo się dzieje, więc z przyjemnością przeglądam galerię (tylko te żółtawe zdjęcia, ale to już wiesz ;)). Po samym opisie sądziłem, że konstrukcja będzie oparta o same stare klocki, ale widzę tu dużo zupełnie nowych elementów, zarazem jednak zamek nadal ma ten przyjemny charakter zestawów z lat 80 i 90, zapewne za sprawą starych dobrych rycerzy oraz sporej ilości paneli tworzących ściany. Wnętrza wyglądają świetnie dużo fajnie dobranych detali, do tego mogłem wreszcie zobaczyć, że jumpery 2x2 (czyli kafle z jednym studem po środku) przemieszane z gładkimi kaflami tworzą chyba nawet lepszą podłogę niż same gładkie kafle, jak do tej pory przyjęło się robić w zamkowych wnętrzach.
Podoba mi się, że przyjąłeś sensowne i dość ambitne założenia, a potem dokładnie je zrealizowałeś, takie planowe i metodyczne podejście sprawiło, że MOC jest zarówno bardzo atrakcyjny wizualnie jak i bawialny oraz praktyczny w obsłudze (modułowość), dobrze widać w całej konstrukcji, że jest bardzo przemyślana. Krótko mówiąc - koniecznie zgłoś ją do MOCa miesiąca.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Bua
Posty: 32
Rejestracja: 2012-08-27, 14:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Bua »

To jest naprawdę Twoje pierwsze dzieło? Wcześniej tak nic nic? Trudno uwierzyć (to oczywiście wyraz podziwu, nie podejrzliwość).

Awatar użytkownika
Polip
Posty: 55
Rejestracja: 2010-09-08, 21:40
Lokalizacja: Ustroń
brickshelf: POLIP
Kontakt:

 

#11 Post autor: Polip »

Debiut rewelacja! Sam się na forum już jakiś czas i jeszcze żadnej konstrukcji własnej nie zaprezentowałem (bo i nie zbudowałem), a tu taki cios w szczękę bez rozgrzewki!

Bardzo mi się podoba fakt, iż zamek nie tylko pięknie się prezentuje, ale dostarcza też mnóstwa zabawy, a przecież o to głównie w tych naszych klockach chodzi.
Hejaho i do przodu! o/

Cthulhu

#12 Post autor: Cthulhu »

Strasznie podoba mi się Twój zamek :) Może wcześniej robiłeś podobne rzeczy i łatwiej pracować Ci nad takim projektem (jesteś architektem?). Po prostu masz talent.

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#13 Post autor: Migalart »

Dokładnie rzecz ujmując jest to mój trzeci zamek zbudowany w dorosłości.
Pierwszy był zbudowany wyłącznie ze starych klocków, jakies 3 lata temu i przekonałem się, ze zwyczajnie nie mam klocków żeby zrobic to co chce.
Potem (jakies 2 lata temu) dokupilem klockow, poznalem bricklink, podjalem kolejna probe i przekonalem sie, ze wiele z klockow, ktore kupilem sa malo przydatne (np panele, wiszace mosty, itp) za to brakuje mi zwyklych brickow, skosow i tilesow. Kupilem znowu spara partie na bricklink, ale jakos nie wzialem sie do budowania. Potem byla dluga przerwa az do ostatnich wakacji. Wtedy przez pare dni w pokoju hotelowym wertowalem internet, trafilem na 00453005_0000002. Przejrzalem budowle innych budowniczych, zaplanowalem zamek i zrobilem kolejny zakup na bricklink. W polowie zamku okazalo sie ze dalej sporo klockow mi brakuje, wtedy mialem juz w miare solidne rozeznanie co dokladnie potrzebuje.
Zrobilem kolejny zakup i skonczylem ;)

W miedzy czasie przekonalem sie ze zamki tej skali to nie taka prosta sprawa ;)
Wczesniej glownym ograniczeniem byl dla mnie deficyt klockow.
W tym momencie krytycznym elementem staje sie "logistyka". Sortowanie i przestrzen do budowy, ktora trwa przez kilka tygodni.

Najgorsze jest to, ze ten zamek nie spelnia moich ambicji. W budowli wazacej dobrych kilka kilo ledwo starcza miejsca na mala jadalnie, sypialnie, smiesznej wielkosci sale tronowa. Brak porzadnej kuchni. Niestety budowla wieksza to wydatek kolejnych 1000-2000 PLN, albo i wiecej i jeszcze trudniejsza logistyka.

Poza lego mam jeden znaczacy epizod budowlany. Jest taka stara gra - ultima-online. W ktorej caly swiat sklada sie z grafik 2d, ktore w jakims sensie sa zblizone do klockow lego.
Kiedys bylem tworca polskiego serwera, ktory mial autorska mape - gdzie zbudowalem praktycznie wszystko - miasta, domy, dungeony, dekoracje, itp. Byla to w swoim czasie moja wielka pasja.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#14 Post autor: Szerszen »

O rany... którego???

Bo i ja mam epizod ultimowy za sobą.
A zamek śliczny.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#15 Post autor: blizzard »

Bua pisze:To jest naprawdę Twoje pierwsze dzieło? Wcześniej tak nic nic? Trudno uwierzyć (to oczywiście wyraz podziwu, nie podejrzliwość).
Świetna praca, doskonały debiut!

ODPOWIEDZ