Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] rzymska scenka
Autor Wiadomość
guzik80 

Wpisy: 37
Wysłany: 2012-10-01, 00:10   [MOC] rzymska scenka

Ponieważ dzięki niezliczonym seriom minifigów "kolekcjonerskich" stałem się posiadaczem paru całkiem fajnych figurek, nazwijmy to antycznych, postanowiłem coś dla nich zbudować. Scenka raczej nieskomplikowana- jakieś tam zabudowania szkoły gladiatorów, na pierwszym planie zbiegły niewolnik, który niekoniecznie chciał owym gladiatorem zostać.
Jeśli chodzi o całość, to głównie zależało mi, żeby budynek miał taki, jakby to powiedzieć "rzymski" styl, co mam nadzieję w jakimś stopniu mi się udało:)

i jeszcze GALERIA
Ostatnio zmieniony przez guzik80 2012-10-01, 00:28, w całości zmieniany 1 raz  

m4rc1n 
Ten... Tego... Marcin jestem.

Wpisy: 369
Wysłany: 2012-10-01, 00:41   

Scenka naprawdę fajna, podoba mi się manekin treningowy, cały budynek (całkiem ci wyszła rzymska zabudowa, przynajmniej w mojej opinii), i czarna podstawka. Często mi właśnie brakuje czarnej podstawki, i niestety niewiele osób je robi.

Niewielkim minusem jest piasek z żółtych klocków, ale domyślam się, że to jedyny kolor, z którego mogłeś zrobić sensowne podłoże. Jako piasek kapitalnie sprawdza się kolor TAN.

guzik80 

Wpisy: 37
Wysłany: 2012-10-01, 01:16   

Cytat:
Niewielkim minusem jest piasek z żółtych klocków, ale domyślam się, że to jedyny kolor, z którego mogłeś zrobić sensowne podłoże.

do wyboru miałem jeszcze szare i czarne:))) A tak na poważnie to kolor TAN powoli zbieram, więc może w następnym MOCu uda się już zrobić piasek bardziej piaskowy:)

GabryS 
VIP
Rock'n'Roll refugee

Wpisy: 241
Wysłany: 2012-10-01, 14:35   

Podoba mi się.
Bardzo dobra praca, a żółty piasek jakoś bardzo tu nie szkodzi.
Ładny budynek.
Czekam na kolejne prace.

Sorrow 
Adminus Emeritus

Wpisy: 630
Wysłany: 2012-10-01, 16:17   

Bardzo porządna scenka - jest ładnie i czytelnie. Klocków tan jeszcze się dorobisz;)
Jedyne do czego bym się przyczepiła to statyczność scenki z manekinem. Pomysł na manekina b. fajny, ale aż się prosi o więcej ruchu, tak jak np. u crisesa w pracy "Od zera do bohatera"

Toltomeja 
VIP

Wpisy: 482
Wysłany: 2012-10-01, 16:40   

Może to i dobrze, że piasek jest żółty? To się nazywa niebanalne rozwiązanie! Jakby był tanowy, nawet nie zwróciłbym na niego uwagi ;P
Bardzo ładnie w całość wkomponował się domek - taki prosty, ale piękny. I uroku dodają całej scence wystające gdzieniegdzie łodyżki.

Innos 
Sonni

Wpisy: 1026
Wysłany: 2012-10-01, 19:25   

Bardzo fajna scenka. Żółty piasek sam w sobie mi nie przeszkadza, być może dlatego, że przynosi trochę na myśl zestawy z lat 90, w których był to standard. Minusem może być jedynie fakt, że żółte minifigi zlewają się z piaskiem, co szczególnie widać w przypadku prawie gołego niewolnika.
Co do zabudowań - również udane, z Rzymem się kojarzą, aczkolwiek takie jasne, czyste kolory przywodzą na myśl bardziej rezydencję bogatego obywatela, a nie brudny dom i szkołę gladiatorów. Przy czym zdaję sobie sprawę, że w klockach czasem trudno pokazać coś jako brudne, stare czy zepsute (choć da się, co wielu LUGPolowiczów już udowodniło), a po drugie, być może moje wyobrażenie jest nieco wypaczone choćby przez wizję starożytności z serialu o Spartacusie, który z prawdą historyczną ma niewiele wspólnego ale raczej dobrze oddaje klimat starożytnego Rzymu, w tym styl architektury.
Ostatnio zmieniony przez Innos 2012-10-03, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  

Migalart 
VIP

Wpisy: 173
Wysłany: 2012-10-03, 18:58   

Ze wszystkich mocy wrzuconych w ostatnich dniach Twoj podoba mi się najbardziej.
Żółty piasek nadaje scenie "ciężkości" właściwej do prezentowaneo tematu. No i nie wiedzialem, ze mozna zrobic wiaderko z modulu plamy ;).

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-03, 20:24   

Chałupa średnio rzymska. Ciecz powinna być w miejscu "gladiatora", a miejsce do treningu tam gdzie zbiornik. W żadnym oglądanym perystylu nie widziałem miejsca na taki trening, u Ciebie tez go nie ma.
Przydałyby się jakieś też chłostane gołe niewolnice i zwierzaki dla urozmaicenia (kupy gratis).
Raczej dark tan niż tan i żółty. Ale to rzecz drugorzędna.
Wrzuć w google casa romana, domus, albo zwyczajnie willa rzymska i działaj, bo pomysł jest fajny, a na forum takich prac jak na lekarstwo.

SAMOTH666 

Wpisy: 73
Wysłany: 2012-10-05, 09:07   

Szanowny kolego:) Podchwyciłeś bardzo istotny aspekt historyczny. Jeśli nie zabraknie ci zapału i klocków, to przewiduję że zrobisz furorę. A już na pewno zostaniesz zauważony jako osoba, która nie boi się podjąć wyzwań. Gratuluję i trzymam kciuki:D

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu