[MOC] Karuzela "Parasolki"

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#16 Post autor: maciejer »

legosamigos - ramiona są na sztywno, oczywiście. Zasosowanie skosów tak, jak piszesz spowoduje duże opory. Testowałem to przy karuzeli z samolotami.
Tam jedynie duża, plaska platforma się sprawdziła i dodatkowo dokładne wyważenie przeciwległych samolotów. Tu nie wyobrażam sobie podnoszenia ramion. Axle się prędzej skręcą.
Innos pisze: a mechanizm ze skokami, to to, czego maciejer ciągle stara się unikać. :)
No wlaśnie. Nawet najfajniesza konstrukcja straci urok, kiedy całość będzie szarpać. Żabie skoki dyskwalifikują mechanizm.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

Re: Karuzela "Parasolki"

#17 Post autor: 3dom »

maciejer pisze:Uprzedzając pytania: nie, niestety nie jest to moja ostatnia karuzela...
I bardzo dobrze, swietny projekt wymysliles, oby po prezentacji ostatniej w kolejce tchnelo Cie na nastepne :)

Zwolnic karuzele mozesz uzywajac slimaka + z8, roznica bedzie znaczna.

Nie obawiasz sie, ze po kilkudziesieciu dniach krecenia oski wysuna sie z gniazd pod ciezarem koszy?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

kris kelvin

#18 Post autor: kris kelvin »

Wszystko pięknie jak zwykle i cały projekt zapewne będzie jednym z najlepszych w historii Lugpolu.
Ale ja czekam na karuzelę łańcuchową.
Obrazek

Jetboy

#19 Post autor: Jetboy »

kris kelvin pisze:Wszystko pięknie jak zwykle i cały projekt zapewne będzie jednym z najlepszych w historii Lugpolu.
Ale ja czekam na karuzelę łańcuchową.
Obrazek
Nie czekaj! Zbuduj sam!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#20 Post autor: 3dom »

Jetboy pisze: Nie czekaj! Zbuduj sam!
Niestety to by oznaczało, że Kris musiałby zabrudzić swoje ręce PFami i zębatkami, także nie liczyłbym na to :)
Ostatnio zmieniony 2012-10-16, 11:24 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#21 Post autor: maciejer »

3dom pisze:Zwolnic karuzele mozesz uzywajac slimaka + z8, roznica bedzie znaczna.
A ślimak nie sproszkuje się? Prawdę mówiąc nie stosuję ślimaków, bo ktoś (chyba Żbik) przy GBC odradzał mi je do pracy pod dużym obciążeniem.
3dom pisze:Nie obawiasz sie, ze po kilkudziesieciu dniach krecenia oski wysuna sie z gniazd pod ciezarem koszy?
Nie. Waga kosza z dwiema figurkami to 36 gramów. Nawet przy zdjęciu koszyka trzeba użyć dość sporej siły. Samo to raczej nie odpadnie.
kris kelvin pisze:Wszystko pięknie jak zwykle i cały projekt zapewne będzie jednym z najlepszych w historii Lugpolu.
Kris, wiesz przecież, że wszystko zależy od płota...

Co do łańcuchów...
kris kelvin pisze:Mimo to pewnie ktoś mnie tradycyjnie wyprzedzi. Zawsze chciałem zrobić karuzelę łańcuchową.
Nie zrobię Ci tej przykrości.
Ale dzięki za fotkę.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#22 Post autor: 3dom »

maciejer pisze:A ślimak nie sproszkuje się? Prawdę mówiąc nie stosuję ślimaków, bo ktoś (chyba Żbik) przy GBC odradzał mi je do pracy pod dużym obciążeniem.
Slimak raczej nie ale zebatka faktycznie moglaby nie wytrzymac wystawy, tarcie jest nieporownywalnie wieksze przy slimaku.
maciejer pisze:Nie. Waga kosza z dwiema figurkami to 36 gramów. Nawet przy zdjęciu koszyka trzeba użyć dość sporej siły. Samo to raczej nie odpadnie.
Ok, wierze na slowo. Ja po prostu nie ufam rozwiazaniom, ktore nawet jedynie w teorii moga zawiesc ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ