[MOC] Ogrzy Jagernaut

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Ogrzy Jagernaut

#1 Post autor: Jerac »

Zdarza Wam się że widzicie coś i mówicie sobie "o, ja to kiedyś zbuduję, jak będę miał czas/pieniądze/chęci"? Jak długo dojrzewają takie plany, zanim zostaną wdrożone, jak zostaną?

Ten ma 12 lat.

Zaczęło się od gry Warcraft 2 i tego czegoś:
Obrazek (nie, większego obrazka nie ma). Oczywiście kombinowałem nie raz, ale bez solidnych wydatków się nie obeszło, niestety...

Zacząłem go "na serio" budować jakieś kilka dni przed Krakowską wystawą, ale wtedy jeszcze miał być tylko bardzo-zgrubsza bazowany na oryginale, i krasnoludzki a nie orkowy, i zmotoryzowany a nie uwewnętrzniony i w ogóle. Po wystawie miałem go odkurzyć i opublikować ale że się beznadziejnie rozpadł w transporcie, zacząłem praktycznie od zera.

Teraz jest tak jak widać poniżej i tak, wiem, nie jest w 100% poprawny (np dalej ma te złotawe wzmocnienia, czerwone żagle itp), ale lubię go tak jak jest.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zewnętrze:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wnętrze:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wszystko jest modułowe i w ogóle. I jak się go toczy, to się kręcą koła łopatkowe (z niezłą prędkością nawet :D). Drzwi się suwają, a te od celi można zablokować żeby się ich otworzyć nie dało.
Po tym jak sie ten stary w Krakowie rozsypywał od kichnięcia uparłem się żeby ten był solidny - można go podnosić za te skośne burty (zresztą inaczej się nie da), trochę skrzypi ale poza tym się trzyma. Czy jest bawialny - to się okaże jak przyjedzie 5-letni kuzynek... ;]
Ostatnio zmieniony 2012-10-17, 09:42 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Genialne.

Gry nie znam, klimat absolutnie nie mój ale ten model jest niesamowity. Strasznie abstrakcyjny, przynajmniej dla mnie. Długo go oglądałem w Krakowie. Fajne są armatki z opon i parówek. I miła pani, która chyba nie ma przed sobą świetlanej przyszłości :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

PawelP7

#3 Post autor: PawelP7 »

Genialne, uwielbiam motywy warcraft, starcraft. Ta jednostka jest tez dostepna w warcraft3 tft w kampani orków, takze mozna go obejrzeć w wyższej rozdzielczosci i w 3d. Piekny model wrzucam sobie na tapete :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Grę znam na pamięć, okrętu się naoglądałem do bólu spojówek, model jest genialny. Nie wiem tylko, czy brąz i szary nie powinny być ciut ciemniejsze, ale może to kwestia tego jak doświetliłeś zdjęcia.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

A bo wbrew temu co ludzie czasem mówią moje ogarnianie aparatu ogranicza się do wyboru odpowiedniego automatycznego trybu i potem podciągania zdjęć do jako takiej jakości w fotoszopie.

Jeśli mam gdzieś dobre zdjęcie to to jest tylko i wyłącznie zasługa aparatu ;)

Co do okrętu - dzięki! Przyznam że miałem trochę wątpliwości czy mi się podoba czy nie, a już tym bardziej czy spodoba się Wam. Swoją drogą, mam sporo zdjęć z różnych etapów produkcji. Sądzicie że warto z tego zrobić swego rodzaju "dziennik budowy"? Chodzi mi ta myśl po głowie od jakiegoś czasu ale nie jestem pewien czy ktokolwiek byłby zainteresowany. Dla mnie na przykład liczy się efekt końcowy i mnie by osobiście nużyło przeglądanie 101 wersji czegoś "po drodze".
Ostatnio zmieniony 2012-10-17, 10:04 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Jerac pisze:mnie by osobiście nużyło przeglądanie 101 wersji czegoś "po drodze".
101 to może faktycznie ciut za dużo ale kamienie milowe fajnie byłoby zobaczyć.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#7 Post autor: Pietruch »

Wspaniały okręt, mnóstwo przemyślanych detali oraz rozwiązań i fajnie dobrana kolorystyka. Jest coś takiego w Twoich pracach, że wystarczy tylko rzucić okiem na pierwsze lepsze zdjęcie i już wiadomo, że to Twoja konstrukcja. Lubie to. :) Co więcej, ogromny plus za dodawanie tam gdzie to możliwe ruchomych elementów, to przyciąga wzrok! Świetny jest ten kolor żagli, bardzo mi się podobają - taka wisienka na torcie. Kolejne arcydzieło Jerac!
Ostatnio zmieniony 2012-10-17, 10:10 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Zachwycił mnie w Krakowie, ale nie podejrzewałem go o tak bogate wnętrze. Właściwie to nie podejrzewałem go o jakiekolwiek. No to teraz zachwycił mnie jeszcze bardziej.
Mam nadzieję, że zabierzesz go do Poznania?

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#9 Post autor: bacon »

Piękne, genialne i w ogóle... Po tytule kliknąłem w temat będąc nastawiony dosyć sceptycznie ale potem nie mogłem oczu oderwać!! Cudne dzieło choć gry nie znam.

Jetboy

#10 Post autor: Jetboy »

Jak zwykle rewelacja.

Najbardziej mnie ciekawi jak wygląda proces twórczy i logistyka. Zakładam że większości klocków nie masz kiedy zaczynasz budować, ale jak sobie radzisz z planowaniem? Jesteś w stanie przewidzieć ile jakiegoś elementu będziesz potrzebował? Kupujesz z zapasem? Czy dokupujesz po kawałku?

Niby można w LDD sobie zaprojektować, ale budowanie wirtualne to nie to samo i przynajmniej u mnie nie powstają wtedy tak ciekawe rozwiązania jak kiedy buduje z realnych klocków.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Stworzę taki okrojony dziennik budowy i tam wszystko będzie wyjaśnione. W dużym skrócie - łaciaty prototyp, pierwsza porcja klocków, kolejny łaciaty etap budowy i kolejne zamówienie, i tak aż do końca świata, albo budowy.

zgrredku - bo w Krakowie nie miał żadnego. To prototyp który trzymał się na słowo honoru. Nawet znalazłem w środku leżący luzem silnik PF-medium który kiedyś tam miał ster napędzać :D

Zabrać do Poznania... no skoro musze to zabiorę, ale nie ukrywam że miał później posłużyć jako dawca części na makietę wh40k ;)
Ostatnio zmieniony 2012-10-17, 10:33 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Jerac pisze:nie ukrywam że miał później posłużyć jako dawca części na makietę wh40k
A żeby Ci macki uschły jeśli go rozbierzesz.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#13 Post autor: makorol »

No nieźle. Jak go zobaczyłem to wyobrażałem sobie, że wnętrze jest zapełnione jakimiś dziwacznymi konstrukcjami utrzymującymi to wszystko w kupie. A tu proszę :)

Zupełnie nie w moim klimacie, ale mimo to piękny :)
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#14 Post autor: Cevillus »

W twoim modelu czuć klimat Warcrafta. Jak dla mnie rewelacja ;)

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#15 Post autor: Neo »

Piękniusi :) Bardziej niż Warcraftem model pachnie klimatem maszyn latających z filmu John Carter.

ODPOWIEDZ