[MOC] Pechowe lądowanie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

[MOC] Pechowe lądowanie

#1 Post autor: GabryS »

Cześć.
Przedstawiam wam nowego MOCa. Nic specjalnego, zrobione tylko, żeby zabić trochę czasu.
Scenka przedstawia Niemieckiego pilota z okresu drugiej wojny światowej, którego samolot został zestrzelony gdzieś na Wielką Brytanią podczas Bitwy o Anglię.
Szwabowi udało się ewakuować, ale pech (lub sprawiedliwość) chciał, że jego spadochron zawiesił się na wiejskim drzewie. Obecność intruza nie uszła uwadze lokalnej ludności, która już spieszy na spotkanie z nim.

Obrazek
Zaczęło się od drzewka, potem doszła reszta.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-10-21, 11:32 przez GabryS, łącznie zmieniany 1 raz.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Fajne, podoba mi sie spadochron z bialego disha.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

Przyjemna scenka. Ciekaw jestem jak wygląda strach na wróble z drugiej strony.

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#4 Post autor: Jakeof »

Fajne, choć mnie, jako fanowi lotnictwa, niemiecki pilot bardziej przypominałby niemieckiego pilota, gdyby miał ciemnoszary kombinezon;) Lub w najlepszym wypadku ciemnoniebieski, ale takowy byłby trudny do skompletowania.
Bo ten, jeśli mowa o bitwie o Anglię, bardziej wygląda mi na brytyjskiego lotnika. Rozbity gdzieś w tle BF-109 dopełniłby scenkę, choć nie wymagajmy zbyt wiele od dioramki budowanej "dla zabicia czasu" ;) Ale gdybyś miał kiedyś tego czasu więcej, pomyśl nad tym;)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Trochę nieczytelne. Ja myślałem że chodzi o tą czarownicę z miotłą, że spadła i zaraz rąbnie w płotek ;)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

Jerac ty też????
To chyba skażenie - czytam pechowe lądowanie i widzę wiedźmę w polu. Myślę... no to se babina nie polatała, miotła do wymiany a tu się okazuje, że ona zamontowana "na stałe" celem ptaków gonienia a targetem jest jakiś lotnik w krzakach...

Nie no Allo Allo pełną gębą ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Emaleth
Posty: 29
Rejestracja: 2012-02-09, 21:04
Lokalizacja: Zabrze

#7 Post autor: Emaleth »

Scenka fajna, strach na wróble wymiata :) ale mi z kolei ten biały dish jakoś nie pasuje, jest zbyt "stały". Z drugiej strony sama nie umiałabym wymyślić lepszego zamiennika.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Byłoby bardzo fajne, gdyby nie spadochron. Jest za mały i ma nie taki kształt.

Na pocieszenie dodam, że nie jest to łatwe. Ciamek kiedyś próbował i wyszło lepiej, ale też nie rewelacyjnie.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Całkiem fajne, jak na budowanie dla relaksu (choć w zasadzie każdy MOC taki powinien być, w końcu budowanie to hobby!). Choć tak po prawdzie ja też na początku w biegu zajrzałem na telefonie do tego wątku, przeczytawszy tytuł spojrzałem na fotkę i zobaczyłem wieśniaków i czarownicę, "wisielca" nie dostrzegłem. Pomyślałem, że musi za tym stać jakaś dłuższa historia, szczególnie, że nie posądzałbym Ciebie o średniowieczne scenki rodzajowe z łapaniem czarownic i paleniem ich na stosie. ;-P Także dopiero na większym ekranie przeczytałem historię i zauważyłem lotnika. Wniosek z tego taki, że teraz jest sporo pustej i chyba niepotrzebnej przestrzeni, pewnie główny bohater byłby lepiej wyeksponowany, gdyby całość umieścić na nieco mniejszej podstawce (tak o połowę mniejszej), gdzie i tak znalazłoby się miejsce na drzewo, kawałek pola i zaciekawionych tudzież agresywnych wieśniaków.
Spadochron może nie jest idealnie odzwierciedlony, ale to fajne rozwiązanie, żeby pokazać go w jak najprostszy sposób. Jedyne, co mi się nie podoba, to pień drzewa (bo góra jest ok), zarówno kształt, jak i mieszane kolory, które przy tej wielkości nie wyglądają dobrze. Być może chciałeś uniknąć efektu drzewa w całości czarnego, które wygląda jak spalone, ale trzeba było być konsekwentnym,skoro gałęzie muszą być czarne, to i pień.
No i ja, choć nie znam się na militariach tak jak Jakeof, to jednak też zwróciłem uwagę na umundurowanie, tylko i aż tyle mam zakodowane w głowie z różnych filmów wojennych - pilot w brązowym mundurze - Angol, Niemiec byłby w szarym. Ale znowu, to szczegóły, nie wpływa to jakoś bardzo źle na odbiór.
Szerszen pisze: Nie no Allo Allo pełną gębą ;-)
No właśnie ja też pomyślałem, że gdyby tylko to było we Francji, to wieśniacy + ślamazarny pilot (czy to niemiecki, czy brytyjski) i mamy scenariusz z Allo Allo. :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

amadma
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-14, 21:48
Lokalizacja: Grójec

#10 Post autor: amadma »

Fajna scenka. Może żeby było bardziej widać spadochroniarza to wystarczy jakoś inaczej zdjęcie zrobić?
Tak to racja, że na wstępie widać kawał pola i stracha.
I chyba raczej słupki ogrodzenia powinny być na łączeniu desek. Czy to zamierzone by płot wyglądał niesolidnie?
Ostatnio zmieniony 2012-10-22, 11:22 przez amadma, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#11 Post autor: dmac »

Pomysł z potencjałem, ale realizacja nie pozbawiona wad :) .
1) Kompozycja - bohater powinien być zdecydowanie bliżej pierwszego planu.
2) Spadochron - na Twoim miejscu odpuściłbym ten dish i poszedłbym raczej tropem Ciamka; w koronie drzewa naprawdę można zaszaleć z ciekawym upychaniem białych klocków
3) Linki - jeśli dobrze widzę, podobnie jak u Ciamka gościu wisi tylko na dwóch linkach - błąd!
4) Strach na wróble jest bardzo fajny, ale zostałby też doceniony jako piękny detal, gdyby stał gdzieś w tle, a nie z przodu, gdzie totalnie odwraca uwagę od tematu pracy.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#12 Post autor: vacare »

Odpowiem wszystkim krytykującym.

Praca może i nie dopracowana,
ale zawstydziłaby nie jednego żubra...
.
.
.w tym mnie

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#13 Post autor: GabryS »

Dzięki za komentarze, nie spodziewałem się takiego odzewu przy tej bzdurce.
Innos pisze:budowanie dla relaksu
Właśnie celowo uniknąłem sformułowania 'dla relaksu". Ona jest dla zabicia czasu; moje dioramki, winietki i zawodnicy do wojen ludzików powstają pod wpływem jakiegoś nagłego impulsu, gdy niby nie ma co robić, ale czasu jest jakby za mało, żeby grzebać przy tych bardziej ambitnych MOCach z mierzeniem, liczeniem, czytaniem i gapieniem się w zdjęcia, gdzie trzeba zasypać cały pokój pudełkami i szufladkami z klockami, żeby w ogóle ruszyć z miejsca.

Wiem, że do ideału strasznie jej daleko, ale też jakoś wybitnie się do niej nie przykładałem.
Jerac pisze:Trochę nieczytelne.
Faktycznie jakoś niefortunnie chwyciłem scenkę. I pewnie faktycznie byłoby lepiej, jakbym zrobił teren mniejszy.
Jakeof pisze:bardziej przypominałby niemieckiego pilota, gdyby miał ciemnoszary kombinezon
Zasugerowałem się tym.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-10-23, 13:42 przez GabryS, łącznie zmieniany 2 razy.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

ODPOWIEDZ