9390 Mini Tow Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Arwic

9390 Mini Tow Truck

#1 Post autor: Arwic »

9390 Mini Tow Truck


Obrazek

Dane techniczne:
Seria: Technic
Rok produkcji: 2012
Ilość klocków: 138
Waga zestawu: 195g
Waga modelu podstawowego: 98g
Cena: ok. 8 euro, (+/- 40zł)
Spis klocków: BL

BrickSet


Recenzja kolejnego, po 8065, malucha Technic, dzisiaj poznamy trochę bliżej model 9390 Mini Tow Truck.

Pudełko o wymiarach 19/ 14/ 6 cm, nie wyróżnia się niczym specjalnym i nawiązuje kolorystycznie, oraz graficznie do całej serii. Z przodu widzimy model podstawowy, w rogu miniaturka przedstawiająca funkcje modelu. Na tylnej ściance pudełka, już standardowo, model alternatywny, oraz miniaturka i opis funkcji w formie graficznej.
Obrazek Obrazek

Po otwarciu pudełka (metoda dowolna), otrzymujemy 2 woreczki oraz 3 książeczki. Dwie z nich to instrukcja modelu podstawowego, natomiast trzecia to, za co należny pochwalić producenta, instrukcja modelu alternatywnego.
Obrazek
Oto, co znajdziemy w większym woreczku...
Obrazek
...oraz czym uraczy nas drugi pakunek.
Obrazek

Zabieramy się do pracy. Instrukcja wyrysowana w sposób bardzo przejrzysty, prowadzi nas jak za rękę. Sądzę, że fan lego z dolnego przedziału wiekowego, a dla tego zestawu (7-14) to 7 lat, nie będzie miał żadnych problemów z kolejnymi etapami budowy.

Budowa w połowie.
Obrazek Obrazek

Finał. (czas ok 30 minut)

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Jak widać model przypomina UNIMOG-a, i kształtem kabiny i kolorem zastosowanych klocków. Pochwała należy się za dopieszczenie przodu pojazdu, mamy światła, grill i nawet kogut na dachu, za to z tyłu niestety bieda z nędzą. Szkoda, że projektanci nie pokusili się nawet o marną namiastkę zderzaka i/lub oświetlenia. Następna sprawa to ramię podnośnika, niestety jest nieruchome. Pojazd oferuje nam dwie funkcje:
- sterowanie kolami przednimi, poprzez ruch zębatki za kabiną, promień skrętu 28 cm
- opuszczanie i unoszenie haka, hak zawieszony na nitce długości 50 cm.

Klocki zapasowe:
Obrazek
Troszkę ostrość uciekła z zębatki, ale chyba wiadomo o jaki klocek chodzi.

Nie tracąc czasu, przystępujemy do budowy modelu alternatywnego. I po chwili jest.
Obrazek Obrazek Obrazek
Model ten posiada niestety tylko funkcje skrętu kół, poprzez ruch zębatki na miejscu ... głowy kierowcy.

Może jeszcze słów parę o obu konstrukcjach. Zacznę od modelu -2, powiem szczerze, wszystko ładnie estetycznie, ale jakoś to mnie nie bierze. Mamy bardzo fajny przód (można jeszcze tam wkomponować lampy), całkiem efektowna tylna cześć i nic, zupełnie nic na środku. Bardzo nie efektowne, wystające ośki z tyu.
Obrazek
Z drugiej strony nie spodziewajmy się wodotrysków i nie zapominajmy że to model alternatywny.

Teraz trochę o naszym maluchu z hakiem. Znawcą serii nie jestem, bardziej żółtodziobem. Wiec nie będzie tutaj opisu klocków chcianych i mniej chcianych, bo po prostu nie mam o tym pojęcia :). Zaskakuje mnie znikoma ilość zębatek i innego rodzaju mechanizmów, co jak mniemam nie wpływa dobrze na ogólna ocenę, w końcu mówimy o serii Technic.
W skali 1- 10, zestaw 9390 dostaje u mnie 7.

Czy kupić? Oczywiście, że tak! Pomimo ubogiej konstrukcji (mechanicznie), autko ma wysoki poziom "bawialnosci". Za takie pieniądze, może i można mieć coś więcej, ale jak raz spróbujesz jazdy brzdącem z haczykiem, to już się nie odczepisz. Auto w swej urodzie jest prze-sympatyczne, szybko nawiązuje nowe znajomości...
Obrazek

i zawsze pomaga :)
Obrazek

Mam nadzieje, że nie przynudzałem, a recenzja się podobała. Jako że, to mój pierwszy raz, proszę o łagodny wymiar kary.

Pozdrawiam
Arek
Ostatnio zmieniony 2012-06-30, 08:06 przez Arwic, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#2 Post autor: greenblue »

Recenzja bardzo poprawna. Udany debiut. Gdzieniegdzie drobne błędy, przecinek bądź brak, ale ogólnie jest dobrze.

Model jak najbardziej jest Unimogiem. LEGO poszło za ciosem i wypuściło wersję dla tych, co nie mają kilkuset złotych na dużą wersję.
Napisz proszę jak sprawują się zębatki do skrętu. W obu modelach widzę je schowane w modelach i dostęp do skrętu wygląda mi na utrudniony. Czy tak jest w rzeczywistości, czy tylko mam takie wrażenie?

Poza tym super model holowany. Widzę tam 3180 Tank Truck oraz 4432 Garbage Truck. Coś jeszcze?

P.S. Witamy na forum.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Arwic

#3 Post autor: Arwic »

greenblue pisze: Model jak najbardziej jest Unimogiem. LEGO poszło za ciosem i wypuściło wersję dla tych, co nie mają kilkuset złotych na dużą wersję.
Napisz proszę jak sprawują się zębatki do skrętu. W obu modelach widzę je schowane w modelach i dostęp do skrętu wygląda mi na utrudniony. Czy tak jest w rzeczywistości, czy tylko mam takie wrażenie?
Rozwiązanie jest "bezzębne", w linkach poniżej starałem sie to jakoś obfocić.
Obrazek

Obrazek


I jeszcze rzut oka na instrukcje:
Obrazek


greenblue pisze:Poza tym super model holowany. Widzę tam 3180 Tank Truck oraz 4432 Garbage Truck. Coś jeszcze?
Racja, 4432 maska i 3180 razy dwa, ale o tym innym razem. Szukam koloru żeby zastąpić ten niebieski pas, bo bije po oczach.
Ostatnio zmieniony 2012-06-29, 18:58 przez Arwic, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#4 Post autor: blizzard »

http://www.brickshelf.com/gallery/Arwic ... rukcja.jpg

weź sobie kliknij na miniaturki,skopiuj adres i usuń "thumb" i masz zdjęcia :D

ivf
Posty: 11
Rejestracja: 2012-02-08, 21:36
Lokalizacja: Hindenburg OS/Kraków

#5 Post autor: ivf »

Dzisiaj sobie sprawiłem ten zestaw, muszę przyznać, że model podstawowy bardzo cieszy, mimo niewielkiej ilości klocków, i tego co najważniejsze, czyli zębatek ;) Cała konstrukcja jest zwarta i sztywna, nic niepotrzebnie nie dynda. Ciekawie rozwiązano blokadę wyciągarki przed samoczynną zmianą długości linki :)
Trochę przeszkadza, że LEGO poskąpiło na 2 halfbushe i tylne koła nie są niczym zabezpieczone, taki mały feler jak dla mnie.

Arwic

#6 Post autor: Arwic »

ivf pisze: Trochę przeszkadza, że LEGO poskąpiło na 2 halfbushe i tylne koła nie są niczym zabezpieczone, taki mały feler jak dla mnie.
Jeden jest, jako zapas.
Ostatnio zmieniony 2012-06-29, 21:35 przez Arwic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Podoba mi się w tym zestawie sprytnie rozwiązany mechanizm skrętu. Ogólnie jest fajny, taka mini wersja 8110, trzeba będzie go w końcu nabyć.

Model alternatywny jak (prawie) zawsze bardzo średni.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#8 Post autor: Filus »

Ja dla odmiany nie jestem jakoś specjalnie przekonany do tego zestawiku. Pomijając wymieniony już sprytny i oszczędny układ skrętny niczym nie zachwyca. Dla mnie to typowy zapychacz serii Technic na ten rok. 9391 udowodnił, że można zrobić mały, ale fajny zestaw. Ten nie powala absolutnie niczym. Chyba, że ma się sentyment do Unimoga. Ale jako, że ja nie mam, to i nie pociąga mnie w ogóle ten secik.

Co do recenzji - porządna i przemyślana. Dzięki wielkie za poświęcony czas. Czekamy na kolejne;). Godne zauważenia są też chęci Autora, by wyjaśnić pytania (budowa samego układu skrętu, czy dodawanie zdjęć).

Awatar użytkownika
GRISZAPL
Posty: 43
Rejestracja: 2011-11-13, 20:44
Lokalizacja: Krapkowice(opolskie)

#9 Post autor: GRISZAPL »

Recenzja trzymająca poziom. Rzeczowa. Dobry debiut.
Sam model, tak z mojej strony, to taki mikro Unimog. Nie jestem wielkim fanem zębatek, ale moje dziecko, zapewne niedługo, na widok ruchomych elementów zrobi wielkie ŁAAAAŁ...
zaczęło się od tupania w pewex-ie przy 733 :)
moja skromna kolekcja

Add1sko
Posty: 61
Rejestracja: 2011-10-04, 15:46
Lokalizacja: UK, Loughborough

#10 Post autor: Add1sko »

Pierwotnie kupiłem ten zestaw jako dawcę części. Ale tak mi się spodobała jego mikro konstrukcja, ze w końcu wylądował jako kolejny eksponat w pracy na moim biurku...
Niestety - szkoda, ze LEGO coraz częściej używa marnej jakości sznurków i hak holowniczy po kilkugodzinnej zabawie mojego syna musiałem mocować na nowym...
Ostatnio zmieniony 2012-07-16, 17:59 przez Add1sko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
angelz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-04-13, 09:54
Lokalizacja: Śmigno

#11 Post autor: angelz »

Z daleka zestaw się całkiem fajnie prezentuje, jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że dawniej mini zestawy były jakieś ciekawsze i lepsze technicznie. I do tego obecna cena ~40zł chyba tylko dlatego, że przypomina 8110.. To już lepiej nieco dołożyć i kupić dziecku 8071 (czasem nawet w okolicach 120zł się trafiają).

Awatar użytkownika
Jarząb
Posty: 132
Rejestracja: 2012-05-07, 09:22
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: jarzab

 

#12 Post autor: Jarząb »

angelz pisze:Z daleka zestaw się całkiem fajnie prezentuje, jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że dawniej mini zestawy były jakieś ciekawsze i lepsze technicznie.
I tu się z Tobą zgadzam. Chociażby Speedway Bandit 8815, który ma niewiele ponad połowę klocków tego zestawu a wydaje mi się o wiele bardziej bawialny.

Ten jest niezły. I tyle.

waldi83
Posty: 5
Rejestracja: 2012-08-02, 10:01
Lokalizacja: podbeskidzie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: waldi83 »

tak z ciekawości: w alternatywnym celowo założyłeś odwrotnie 3 i 7 studowego liftarm-a ?? w ori szary "próg" jest nisko, tuz nad "ziemią"
8043, 8110, 8047, 8052, 8066, 8067, 8068, 8408, 8453, 9390, 9391, 9392 :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Dzieki trwajacej do dzis promocji w Tesco zestaw ten zawital wreszcie do mojej kolekcji.

Uklad skretny wykorzystujacy luzy liftarmow to niezly patent, chyba w zadnym zestawie jeszcze takiego rozwiazania nie widzialem. Ale najlepsze jest to, ze maly Unimog niemalze posiada... Pracujace zawieszenie. Rama jest tak wiotka, ze mozna uzyskac skok rowny niemal 2 brickom.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#15 Post autor: Jetboy »

3dom pisze:Uklad skretny wykorzystujacy luzy liftarmow to niezly patent, chyba w zadnym zestawie jeszcze takiego rozwiazania nie widzialem.
Jest w takim żółtym mini dźwigu.

ODPOWIEDZ