[MOC] Messerschmitt Me 610

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] Messerschmitt Me 610

#1 Post autor: Mrutek »

Messerschmitt Me 610

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Kiedy w roku 1949 ostatni przedstawiciele ras podludzi zostali w europie wybici co do nogi lub w najlepszym przypadku zgermanizowani, faszystowskim elitom zaczęła doskwierać nuda. Elity władzy pierdziały w swoje wysokie germańskie stołki, a młode nazistowskie werewuly czuły się niedoceniane i pomijane. W końcu doszło do długo oczekiwanej III wojny światowej.
Na zdjęciach przedstawiam samolot szturmowy Me 610 R "Rudolf" zbudowany w Peterstadzkiej fabryce traktorów i walczący w szeregach Neue Reich.

Samolot latał mi po głowie już jakiś czas. Tydzień temu, w sobotę wieczorem zacząłem go budować, ale nic mi ni wychodziło. Przespałem się i w niedzielę po południu zbudowałem go od początku do końca.
Samolot powstał z tego co było pod ręką, zapewne wiele rzeczy można by zrobić lepiej.
Największym problemem przy budowie samolotów z klocków są szybki, a raczej ich brak. Mam chyba wszystkie, a niczego nie mogłem dopasować. W końcu wybrałem te, które widać na zdjęciach. Całość składa się z 5 odrębnych elementów, które można modyfikować.
Podwozie jest chowane, ale trochę mu jeszcze brakuje do doskonałości.
Całość dość mocno się trzyma - można tym polatać po pokoju, byleby sąsiedzi nie widzieli.

Cthulhu

#2 Post autor: Cthulhu »

Na pierwszy rzut oka wygląda jak plastikowy model, a nie samolot z klocków :) Nawet ten sposób przyczepiania skrzydeł do kadłuba.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Darkelmo »

Kolejny samolot i kolejny mój zachwyt Twoją pomysłowością i pracą. Samoloty jakoś specjalnie mnie nie kręcą ale jak coś zbudujesz to zawsze zajrzę i jak na razie za każdym razem jestem zachwycony. Przyznam się, że poprzedniego Twojego Moca miałem na tapecie przez jakiś czas. Super

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Dysze po bokach silników czad, ale szpary poniżej w wedgach platach już nie. Pewnie inaczej byłoby to ciężko wykonalne. Tak jak i reszta Twoich modeli co już nie dziwi jest świetny. A tak w ogóle, który to z kolei model samolotu? :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#5 Post autor: Jakeof »

Nie wiem jak udało Ci się zdobyć tyle brązowych łapek, ale te silniki są genialne.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Jest w miarę ok, zależy od którego roku zacząłeś zmieniać historię, bo normalną koleją rzeczy w 1949 roku śmigłowy napęd i w ogóle taka klasyczna konstrukcja byłaby mało prawdopodobna.

Każdy buduje co mu się podoba, ale niewiele musiałbyś Mrutek w nim zmienić, żeby powstał nie-fikcyjny Me-410 :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Sirius »

Świetny model. Wiem, że to tylko taka wariacja na temat oryginałów, ale może wyglądał by jeszcze bardziej realnie, gdyby na ogonie zrobić podwójne stateczniki, tak jak to miały prawdziwe sto dziesiątki.

Mrutek

#8 Post autor: Mrutek »

Sirius pisze:Świetny model. Wiem, że to tylko taka wariacja na temat oryginałów, ale może wyglądał by jeszcze bardziej realnie, gdyby na ogonie zrobić podwójne stateczniki, tak jak to miały prawdziwe sto dziesiątki.
[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=17088]Bf 110 już zrobiłem[/URL] Ten to raczej trening przed Henschlem 129 lub FW 154 lub Me 410.
V1 pisze:Jest w miarę ok, zależy od którego roku zacząłeś zmieniać historię, bo normalną koleją rzeczy w 1949 roku śmigłowy napęd i w ogóle taka klasyczna konstrukcja byłaby mało prawdopodobna.
Ejże, samoloty śmigłowe stanowiły trzon amerykańskiego lotnictwa w wojnie koreańskiej '50-53. Głównie ze względu na lotniskowce, ale nie tylko.
Darkelmo pisze:Przyznam się, że poprzedniego Twojego Moca miałem na tapecie przez jakiś czas.
Bardzo mi miło.
PatrykZ pisze:A tak w ogóle, który to z kolei model samolotu? :-)
11?

Dziękuję za komentarze - zdaję sobie sprawę, że kolejny podobny do innych samolot, to trochę przynudzanie, ale opadła mnie jakaś fobia i nic na to nie poradzę.
Ostatnio zmieniony 2012-12-03, 18:19 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Sirius »

Wygląda jeszcze lepiej niż ten wymyślony. Dobrze, że szykują się nowe MOCe w tych klimatach.

ODPOWIEDZ