[MOC] Tumbler

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

#16 Post autor: Mrutek »

Przednie zawieszenie wygląda niepozornie, aż nie chce się wierzyć, że zajęło tyle czasu. W każdym razie wygląda świetnie.
Bardzo podoba mi się to jak zrobiłeś ogień z silnika.
Brakuje już tylko technicowego brum, brum.

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#17 Post autor: SzU »

Ekstra jest. Bardzo ładnie wyszedł podświetlany obrotowy ogień. Pojazd aż się prosi o filmik z jazdy na dłuższym odcinku i odtworzenie części scen z filmu (latające na wszystkie strony dachówki i inne elementy otoczenia :))
Ostatnio zmieniony 2012-12-01, 23:51 przez SzU, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#18 Post autor: pitrek02 »

Genialny, serio!
Czegoś tak dobrego nie widziałem od długiego czasu. Zmotywowałeś mnie do ukończenia Tumblera w minifigowej skali. Może kiedyś mi się jednak uda. :D

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#19 Post autor: Chrupek »

Przednie zawieszenie jest świetne. Kompaktowe i ma wszystkie potrzebne funkcje:)
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#20 Post autor: Methos »

Zacznę od:
Prezentacja - świetnie dobrane ujęcia z muzyką ... ale tylko do ujęć ze strzałami. Później niestety odczuwam pośpiech - co nie wyszło na dobre w moim odczuciu. Zabrakło "tego czegoś" no ale tu nie oceniamy prezentację, a model.

Model - wygląda na bardzo masywny i to jest moim zdaniem jego największą zaletą. Masywny i groźny - czyli cel został osiągnięty. Najbardziej byłem ciekaw jak rozwiążesz te wszystkie skosy itp. Wyszło o wiele lepiej niż się spodziewałem. Te wszystkie ponakładane na siebie części - dodają ogromnego "pazura". Nawet gdyby nie jeździł tak fajnie jak jeździ, nawet gdyby tylko jeździł do przodu i tyłu i nie skręcał i tak zrobił by dzięki swej bryle ogromne wrażenie.
Gratuluję kolejnego udanego modelu.

Cthulhu

#21 Post autor: Cthulhu »

Genialny model. Trochę rzuca się w oczy niezbyt duży promień skrętu, ale tak jak opisałeś i tak zrobienie nawet tego obecnego było trudne.

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#22 Post autor: Atros »

Patrząc na budę, wierzę ci, że jej wykonanie było najtrudniejsze ze wszystkich twoich modeli. Wyszło jednak bardzo dobrze. Zawieszenie nie wygląda na opracowywane latami, jednak widzimy tylko finalny produkt, a po drodze były niezliczone wersje które nie nadawały się do modelu. Prawdziwy Tumbler również mi przypadł do gustu. Lubię pojazdy które mają rację bytu w rzeczywistości a ten takie wrażenie sprawia.

Filmik, który przy ruchomych konstrukcjach jest bardzo ważny, mógł być jednak znacznie ciekawszy. Jest kilka ujęć z ruchomej kamery - fajnie to wyszło ale za mało tego. Połowa filmiku to przedstawia jak zawracasz na powierzchni 1m2. Mało ciekawe. Fotki jak zawsze trzymają poziom.

Podsumowywując: pomysł na MOC - super, wykonanie - super, filmik - słaby.

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#23 Post autor: m4rc1n »

Model fajny, ale z tego co widzę, poszedłeś na małe uproszczenie przedniego zawieszenia. Z tego co zauważyłem, rzeczywisty model ma wahacze równoległe do osi pojazdu niejako pchane (przeciwieństwo wleczonych), a u ciebie są to wahacze prostopadłe do osi pojazdu, co nie jest zgodne z moją wiedzą o tym modelu ;)

Jednak jak mówiłem, model jest całkiem fajny, dobrze odwzorowany.
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#24 Post autor: 3dom »

Śledziłem uważnie powstawanie Tumblera na fejsbuniu ale jak zwykle efekt finalny i tak mnie bardzo pozytywnie zaskoczył.

Cały model robi znakomite wrażenie ale najbardziej wybija się przednie zawieszenie, które jest genialne w swej prostocie, sztywności i efektywności działania.
Ostatnio zmieniony 2012-12-02, 16:42 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#25 Post autor: Sariel »

m4rc1n pisze:Z tego co zauważyłem, rzeczywisty model ma wahacze równoległe do osi pojazdu niejako pchane (przeciwieństwo wleczonych), a u ciebie są to wahacze prostopadłe do osi pojazdu, co nie jest zgodne z moją wiedzą o tym modelu ;)
Można odnieść takie wrażenie, ale wydaje mi się ono błędne. Albo te ramiona są niesamowicie twardo zawieszone, albo nie są zawieszone wcale. Spójrz na poniższą klatkę z filmu - ramiona zawieszenia to jedna całość z osłonami po bokach, bo widoczne z przodu elementy układu sterowania zawsze pozostają w tej samej pozycji wobec nich. Jeśli więc te ramiona są rzeczywiście zawieszone, to przy takim przechyle osłony po lewej stronie zdjęcia powinny być podniesione w stosunku do tych po prawej stronie. A nie są. IMHO zawieszenie jest takie jak u mnie, przy samych kołach. Zresztą nawet gdybym się uparł zawiesić całe te ramiona, to jest to nie do wykonania przy tej skali i masie bo rama nie utrzyma ich prosto.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-12-02, 17:27 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#26 Post autor: dmac »

Zgadzam się z Mrutkiem, że płomień jest rewelacyjny. Prawie "ukradł show" całej reszcie świetnych pomysłów ;) .
Podoba mi się to, że model jest tak dynamiczny. Aż chciałoby się przywalić w jakąś śmieciarkę... Mechanika bardzo pomysłowa. Trudno będzie przeskoczyć to, co osiągnąłeś - zwłaszcza w okolicy przednich kół - ale będę zadowolony jeśli własnymi metodami chociaż dorównam (bo Tumbler jest wysoko na mojej liście zadań, więc już za kilka lat... ;) ).

Gratulacje.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

SeTA
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-12, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

#27 Post autor: SeTA »

Tak odnośnie przedniego zawieszenia. Tam może go rzeczywiście nie być. Może całość amortyzacji zrzucona jest na karby balonowych opon?


Spójrzcie na te zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

EDYTA zaczyna się jednak zastanawiać, czy tu nie ma jakiegoś amortyzatora?
Obrazek

i tutaj nad kołami widać jakieś sprężyny - może to właśnie od zawieszenia?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-12-03, 11:07 przez SeTA, łącznie zmieniany 2 razy.
GOD is Real. Unless declared Integer.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#28 Post autor: Sariel »

Wydaje mi się, że jakieś zawieszenie z przodu być musi. Przecież to skacze, przy masie 2,5 tony, plus spójrz na to zdjęcie:

Obrazek

SeTA
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-12, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

#29 Post autor: SeTA »

Sariel pisze:Wydaje mi się, że jakieś zawieszenie z przodu być musi. Przecież to skacze, przy masie 2,5 tony, plus spójrz na to zdjęcie:
Fakt, zedytowałem swojego posta. Coś tam jednak wyziera spod blach co nawet wydaje się zgadzać z tym co pisał m4rc1n.
Ostatnio zmieniony 2012-12-03, 11:10 przez SeTA, łącznie zmieniany 1 raz.
GOD is Real. Unless declared Integer.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#30 Post autor: dmac »

O ile się nie mylę, to jest Tumbler zbudowany przez fana, ale nie można wykluczyć, że zawieszenie jest wzorowane na oryginalnym.
Kawał sprężyny widać :) .
Ostatnio zmieniony 2012-12-03, 11:38 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ