4884 Wild Hunters

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

4884 Wild Hunters

#1 Post autor: Hippotam »

Obrazek
Recenzja 4884 Wild Hunters

No więc było tak: Pojechaliśmy z rodzinką na wakacje. Bez klocków. No dobra, prawie bez klocków - wzięlismy tylko dwa x-pody.
Okazało się jednak, ku mojemu zaskoczeniu, że mały sklep z zabawkami w miejscowości letniskowej jest zaopatrzony lepiej w klocki Lego niż niejeden krakowski hipermarket... No i tak jakoś...któregoś dnia wróciliśmy do naszego pensjonatu z mile grzechoczącym po drodze zółtym pudłem :-)

1. Pudełko i zawartość
Obrazek
Pudełko zawiera klocki zapakowane w siedem foliowych woreczków oraz dwie zszywane instrukcje. Zestaw zawiera 630 klocków. Jak zwykle, w przypadku serii Designer Set nie ma mowy o junioryzacji, wszystkie elementy to porządne, uczciwe bricki. Od pierwszej chwili uderza piękna kolorystyka zestawu, masa piaskowych (tan), brązowych, ciemnopomarańczowych (DkOrange), szarych i czarych klocków. Dodatkiem są rzadkie klocki w kolorze ciemnej czerwieni (DkRed) i zieleni.
Jakby jeszcze było mało, zestaw zawiera bardzo dużą liczbę zaokrąglonych slopów i wedges, przede wszystkim w kolorze tan.

Instrukcje przetrwały transport w stanie nienaruszonym, ale mam zastrzeżenia do jakości zszywania - jedna rozleciała się po paru dniach używania. Instrukcje pozwalają na zbudowanie 9 modeli i dostarczaja kilku pomysłów na dodatkowe konstrukcje, jak się okazało bardzo ciekawych.

2. Modele

Ponieważ w trakcie wakacji trafiło nam się kilka pochmurnych dni, złożyliśmy większość proponwanych przez Lego modeli. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale warunki fotografowana były polowe, a światła mało (chmury).

Pierwszym modelem jest pierwszoplanowa i jednocześnie największa postać zestawu - lew. Zbudowany jest (jak większość modeli z tego zestawu) z kilku sekcji - korpusu, głowy, łap i ogona połączonych ruchomymi przegubami. Takie rozwiązanie pozwala na zaskakująco swobodne upozowanie zwierzaka, który może stać, leżeć czy też skradać się do ofiary.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Lew jest wspaniały, chociaż wygląda trochę inaczej niż na pudełku. Zdjęcie jest zrobione w taki sposób, że lew wydaje się przyjazny - w rzeczywisctości jest bardziej groźny. Model jest bardzo solidn i zwarty, można spokojnie dać go kilkulatkowi do zabawy.

Z klocków pozostałych po wybudowaniu lwa można jeszcze zbudować dwa mniejsze modele: sępa i hieny. Sęp jest fajny, hiena - bez rewelacji.
Obrazek Obrazek

Do skonstruowania pozostałych modeli trzeba sie niestety pożegnać z lwem, ale warto, bo modele alternatywne nie ustępują mu wcale jakością. Pierwszym zwierzakiem który zbudowaliśmy to nietoperz (lub coś podobnego). Ten model, w sensie rozpiętości jest jeszcze większy od lwa.
Obrazek Obrazek

Kolejne modele które zbudowalismy to słoń, goryl i wąż:
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek

Na deser, modele do których nie ma instrukcji: żyrafa i koza(?). Tu mieliśmy najwięcej zabawy - jak wybudować skomplikowane w sumie konstrukcje na podstawie tylko jednego małego zdjęcia? Okazał się, że jednak się da, a efekty przekraczają nasze oczekiwania.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

3. Podsumowanie

Zestaw 4884 jest dla mnie prawdziwą perłą. Nie spotkałem wcześniej (nie licząc średnio udanego zestawu 4506) tego typu konstrukcji i jestem pod ich wielkim wrażeniem. Polecam wszystkim ten zestaw ze względu na fantastyczne modele, niespotykane kolory i mnóstwo przydatnych cześci. Na poważnie rozważam zakup drugiego egzemplarza, a gdybym trafił na jakąś promocje, to kto wie...może i więcej.

4. Dane techniczne:
Seria: Designer Set
Rok produkcji: 2005
Waga klocków (bez pudełka): nestety, klocki "rozeszły się" tak szybko że nie zdążylem ich zważyć. Ale ważą sporo - to naprawdę są duże, solidne cześci.
Liczba klocków: 630
Cena: MSRP: 30$, Polskie sklepy: 150-180 PLN, Allegro: ok. 140 PLN
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 09:11 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#2 Post autor: Pietruch »

Rezenzja jest bardzo szczegółowa i ciekawa. Zwierzaki są super.
Najbardziej podoba mi się wąż i lew.
Ile czasu potrzebowałeś na złożenie lwa. ??
Myśle że 150zł to troche za dużo jak na taki zestaw.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

A mnie sie najbardziej spodobala zyrafa stawiajaca klocka :rotfl:
To jest patent lego, czy Twoj wlasny?? ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Hippotam

#4 Post autor: Hippotam »

pietruch_15 pisze:Ile czasu potrzebowałeś na złożenie lwa. ??
Jedno popołudnie.
pietruch_15 pisze:Myśle że 150zł to troche za dużo jak na taki zestaw.
Ja zmieniłem zdanie. Na pewno jest to lepiej wydane 150 zł niż np. zakup B-Winga, którego trochę żałuje po fakcie. Jak przeliczysz, z 4884 wychodzi 24 grosze za klocek, a to w większości tany i brązy.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#5 Post autor: Pietruch »

Hippotam pisze:Na pewno jest to lepiej wydane 150 zł niż np. zakup B-Winga,
Tak tutaj masz racje, w tym zestawie jest mase ciekawych i przydatnych części.
Jeżeli miał bym wybierać między 4884 Wild Hunters a B-Wingiem to wybrał bym 4884.
Hippotam pisze:Jedno popołudnie.
Jak na duży zestaw to szybko go zbudowałeś. :)
Pozdrawiam,
Maciej

Hippotam

#6 Post autor: Hippotam »

Zatwierdzono

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#7 Post autor: Darek Mróz »

Odgrzeję trochę temat w rocznicę ostatniego posta, ale ciekawi mnie jedna rzecz. Otóż stałem się posiadaczem takiego zestawu, kupionego na wyprrzedaży w Auchan. Wszystko jest w nim w porządku, ale mam zamienione 2780 na 3673 czyli zamiast czarnych Technic Pin mam szare. Pytanie do posiadaczy zestawu: czy u Was też tak było, czy to raczej cecha zestawów wyprzedażowych?
W moim zestawie była jeszcze jedna ciekawostka: mały rebusik, który nabierał sensu przy składaniu ptaka (małe zamieszanie ze slopami).
LEg GOdt Darek Mróz

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

Darek Mróz pisze:zamiast czarnych Technic Pin mam szare.
A to miały być czarne? Ja miałem szare - a mam 2 sztuki tego zestawu.
Darek Mróz pisze:W moim zestawie była jeszcze jedna ciekawostka: mały rebusik, który nabierał sensu przy składaniu ptaka (małe zamieszanie ze slopami).
W moich też : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

Heh, miałem identyczny problem. Wydawało mi się jednak że mam przywidzenia, a nigdy później już go nie składałem :)

ODPOWIEDZ