[MOC] Odśnieżareczka - MOCYK

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

[MOC] Odśnieżareczka - MOCYK

#1 Post autor: aro_kal »

Jako że ostatnio w kupie klocków, którą kupiłem znalazłem 54 ogniwa gąsienic (a czego ja w tej kupie nie znalazłem?) postanowiłem zrobić z nich użytek. Oczywiście ilość ta jest bardzo mała więc i budowla jest niewielka. Jednak postawiłem sobie za cel to by umiało toto jeździć. Ma więc wbudowane maluteńki silnik i porusza się wprzód i w tył.

Obrazek

Można powiedzieć, że jakimś tam odległym pierwowzorem są maszyny firmy bobcat jednak na tym kończy się podobieństwo. W końcu to nie MT tylko technic ... chociaż i tu wzorowanie się jest całkiem dobrym pomysłem.

Budowa zajęła mi aż 5 godzin (kawał czasu jak na takie maleństwo) ale napotkałem na kilka trudności.
1) Silnik dość ciężko umocować, a poza tym oś napędzająca jest dość długa, przez to, że trzeba ją wtykać w nasadzane na silnik specjalne koło pasowe.
2) Koła zębate (16 zębów), po których poruszają się gąsienice są mniejsze niż zwykle stosowane (24 zęby). Nie mogłem użyć belek w "wózkach" tych gąsienic, bo obcierałoby tam wszystko o siebie. Zastosowałem więc toto, co pociąga za sobą całe mnóstwo konsekwencji i utrudnień podczas budowania, ponieważ wchodzę w coś podobnego do snota, a w czym jestem beznadziejny :mruga:. Niemniej udało się.

Konstrukcja jest mocna (bardzo). Pojazd jeździ z prędkością około 1 cm/sek. Sami oceńcie.

>>> GALERIA <<<

PS. Nie piszcie proszę, że jeszcze nieocenzurowana.

EDYTOWANY: LINKI BEZPOŚREDNIE - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.
Ostatnio zmieniony 2008-01-04, 09:04 przez aro_kal, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#2 Post autor: Aurimax »

Kurcze ! Fantastyczna konstrukcja i sama śmiga :)

Fakt ze z takiej małej ilości ogniw zrobiłeś coś takiego
świadczy o Tobie jakim jesteś WIELKIM KONSTRUKTOREM !

Chyba nie muszę pisać ze "Odśnieżareczka" bardzo mi się podoba :)


Czekam na kolejne wytwory !


ps . Mam nadzieję , że są jakieś fotki bebechów ??

axell66

#3 Post autor: axell66 »

Wezmę cytat jednego z forumowiczów "Małe jest piękne"
czekam na ocenzurowabie galerii

PS jeżeli autor cytatu powyżej nie chce by jego cytat znajdował się tu ,to proszę napisać na pw i go usunę

KORNik

#4 Post autor: KORNik »

O tyle, o ile można ocenić po jednym zdjęciu to konstrukcja bardzo udana. Napisze coś więcej jak będzie cała galeria.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#5 Post autor: aro_kal »

Aurimax pisze:Fakt ze z takiej małej ilości ogniw zrobiłeś coś takiego
świadczy o Tobie jakim jesteś WIELKIM KONSTRUKTOREM !
Haha - aleś mnie rozbawił :mruga:. Ten wielki konstruktor budował to 5 godzin. Świetny wynik zważywszy, że jest tu pewnie około 80 klocków (góra 100), a zapewne jeszcze mniej, ale kto by to liczył. Gdybym był Twoim szefem już byś dostał podwyżkę.

W folderze są tylko zdjęcia, nie dawałem filmów by szybciej została upubliczniona. No ale jest niedziela i trochę to trwa.

PS. Jest jedno zdjęcie bebechów (znaczy od spodu) i powiem jedno - miałem piekielne problemy z ostrością - zrobiłem pewnie około 40 zdjęć i te co pokazałem są najlepsze. A już numer jeden było to co widzicie.
Ostatnio zmieniony 2007-01-07, 17:57 przez aro_kal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#6 Post autor: Kubrick »

aro_kal pisze:Ten wielki konstruktor budował to 5 godzin.
No coz, zeby cos bylo ladnie zrobione, to trzeba jednak czas poswiecic,a ten MOC jest niewatpliwie fajny, bo w tej skali ma naprawde fajne rzeczy :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ