37162006 Spejsowy cośiek

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

37162006 Spejsowy cośiek

#1 Post autor: Misterzumbi »

Obrazek

Spejsowy cośiek.

Ciężko opisywać klasykę. Proszę o wyrozumiałość, bede probówal.

Seria: Space
Rok produkcji: 1988
Liczba klocków: 12
Liczba figurek: 1
Spis części: brak

Cena: MSRP: ?

Opakowanie.

Niestety nie wypowiem sie bo opakowania nie posiadam. Dzis byl by to pewnie polybag, a kiedys male pudeleczko. Mozna sie jedynie domyslac. Wedlug projektanta zestaw byl zapakowany w karton po butach i zajmowal 1/3 jego objetosci.

Instrukcja.

Tez nie posiadam, posluzylem sie skanem z Brickshelfa. Jest to kartka A4 zlozona wiele razy i zadrukowana flamastrami po jednej stronie. Znajdziemy tu rysunek zestawu, Logo LEGO i LEGOLAND, informacje gdzie instrukcja zostala wyprodukowana, oraz date.

Przez budowe poprowadzi nas szesc krokow, instrukcja dosc lopatologiczna, nawet jak na tamte czasy, w kazdym kroku dodajemy moze dwa elementy. Bledow nie zauwazylem.

Obrazek

Klocki.

Klockow jest w sumie dwanascie sztuk nie liczac ludzika, cztery w kolorze czerwonym przezroczystym (trans red), dwa biale (white), oraz szesc elementow w kolorze niebieskim (blue).

Obrazek

Z rzadkich lub ciekawych klockow nalezalo by wymienic przynajmniej ten:

Obrazek

Nie jest to moze jakis rarytas, ale nie pamietam kiedy widzialem go ostatnio w tym kolorze. Mozliwe ze czerwone antenki sa ciekawe, o ile pamietam dosc szybko sie lamaly u podstawy, mam nadzieje ze LEGO zauwazylo problem, i ze od 30 lat antenki sa lepszej jakosci. U mnie klocki byly w nienagannym stanie /nowe, i dlatego nie potrafie stwierdzic jednoznacznie czy problem bedzie sie powtarzac.

Figurki.

Sama klasyka, w zesatwie znajdziemy jednego spacemana, ale w jakze wspanialym kolorze, bialym. Szkoda ze projektant nie pokusil sie o czarnego, o ile pamietam byl narzadszy i kazdy dzieciak z podworka takiego chcial, dla kolekcjonerow bylby to z pewnoscia lakomy kasek.

Obrazek

Tors jest zadrukowany tylko z przodu, w tyle znalazlo sie miejsce na klasyczne butle tlenu.

Obrazek

Glowka ma tez tylko jeden nadruk, a szkoda. Tak samo jak nozki, mysle ze w takim zestawie atakcyjnosc podniosl by nadruk na calej figurce a nie tylko na torsie.
Za to twarz jest wysmienita, nasz maly bohater wyglada na zadowolonego, z mala domieszka trwogi (ale moze po prostu chce siusiu? Albo jest glodny? Ochota na papierosa?), jakiez to przygody czekaja na niego na lewo od trzeciego ksiezyca Saturna?

Zestaw.

Po doslownie paru sekundach budowy mamy na stole lub dywanie, kolanach czy suficie, zalezy gdzie kto buduje, takie oto latadelko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyglada troche jak Jetski z kosmosu, dwa potezne dziala po obu stronach kierownicy, dwa silniki. Pozycja pilota wyglada na niewygodna, troche jak piesek przy kupci, ale mozliwe ze w stanie niewazkosci nie jest to jakims problemem. Sam fruwak cieszy oko, choc nie jest specjalnie bogaty w detale... Stoi u mnie w pracy na biurku i fruwam sobie nim dookola biura jak ludzie zbieraja sie do domu a ja jeszcze musze zostac.

Podsumowanie.

Szczerze polecam jako maly prezent pod choinke, czy na 6 grudnia (choc to dopiero w nastepnym roku), zestaw moze nie wyrafinowany, ale za to ma klasycznego ludzika z serii Space. A i nie zapomnijmy ze da sie nim pofruwac, a potem szybko schowac do kieszeni jak by mial nas ktos nakryc na debilnym zachowaniu. Cos czego Falconem Millenium nieda sie zrobic, tam odrazu wyladujemy w Kocborowie.
Ostatnio zmieniony 2012-12-14, 12:26 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 5 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Dobre. Teraz Pit może poczuć się jak Set Designer :) Będzie recka drugiego zestawu?
Ostatnio zmieniony 2012-12-14, 12:27 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

Padne :)
Jeszcze jest drugi unikalny model do zrecenzowania
Obrazek

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#4 Post autor: Filus »

Zdumiewające jest to, na co ludzie mogą wpaść.

Modelik całkiem przyjemny. Mały, prosty. To co Zumbi, przeforsujesz reedycję?;)

PS. Ciekawe kto się złapie na to, że coś jest nie tak;).

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#5 Post autor: Misterzumbi »

Co jest nie tak?

Tego drugiego niemam czasu zrecenzowac. Niemam klockow zeby go zmontowac, pozatym to taki moj grudnowy prima... grdunilus(?), nawet nie mam czasu poprawic dwoch zdjec ktore wyszly rozmazane, a mialem ochote na zart, i spieszylem sie, bo glupota ludzka nie zna granic, i dlatego calkiem mozliwe ze ktos by mnie ubiegl z tym durnym pomyslem.
Ostatnio zmieniony 2012-12-14, 12:35 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

lordofdragonss

#6 Post autor: lordofdragonss »

To najbardziej urocza recenzja na Lugpolu.

A sam zestaw- Prosty- a widać o co chodzi. Brakuje mi tego w dzisiejszych zestawach.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#7 Post autor: Bobofrutx »

Miła inicjatywa z twojej strony Misterzumbi.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#8 Post autor: Mikolaj »

Ah, 37162006 Spejsowy cośiek!
Marzenie z dzieciństwa, ile to razy się go oglądało w katalogach...

:D
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#9 Post autor: pit »

Ha, ha, ha...
Uśmiałem się. :D
Misterzumbi pisze: Mozliwe ze czerwone antenki sa ciekawe, o ile pamietam dosc szybko sie lamaly u podstawy
Faktycznie tak było. Ale jeszcze gorsze były te żółte wężyki, konkretnie ich końcówki.
Misterzumbi pisze:Szkoda ze projektant nie pokusil sie o czarnego, o ile pamietam byl narzadszy i kazdy dzieciak z podworka takiego chcial, dla kolekcjonerow bylby to z pewnoscia lakomy kasek.
Czarny był w tym większym zestawie. :)
Misterzumbi pisze:Pozycja pilota wyglada na niewygodna, troche jak piesek przy kupci, ale mozliwe ze w stanie niewazkosci nie jest to jakims problemem.
E tam, ci na speederbikach z Endoru też nie mieli wygodnie, a latali przecież lata świetlne po tym dziadku. :)

Dzięki Mister, bardzo to fajne :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#10 Post autor: bonczyk85 »

Świetnie się bawiłem czytając.

Recenzja została napisana dla jaj, a jednak należy stwierdzić, że jest utrzymana w bardzo poważnym stylu.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
GRISZAPL
Posty: 43
Rejestracja: 2011-11-13, 20:44
Lokalizacja: Krapkowice(opolskie)

#11 Post autor: GRISZAPL »

Padłem na kolana. Adam przebiłeś wszystkich.
Oglądałem teę instrukcje kilka dni temu w macierzystym wątku, ale nie spodziewałem się jego recenzji.
Szacunek :)
zaczęło się od tupania w pewex-ie przy 733 :)
moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#12 Post autor: Piterko »

Mistrzostwo, daję tej recenzji A/10 i pięć główek 00453005_0000002u na pięć możliwych gwiazdek na niebie nocnego nieba space.
A teraz czekamy na to, aż te zestawy zostaną wydane w jakiejś serii kosmicznej (może ten galaksi skład? Bo ludki tam też mają różne kolory i mają kaski i są w ogóle "kuuulll" i "speeeejsi").
Tekst z zabawą w biurze i chowaniem do kieszeni przypomniał mi jak ja próbuję zachować powagę w akademiku ("to tylko ford T... no tam, że ludzik jest...lubię klasyczne samochody i w ogóle - aha ok!" <nikt nie widzi> "Wriaaaammm piiiisk strzelamy do mumi bdzią bdzią!")

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#13 Post autor: Jerac »

asdf :D

Zdecydowanie w top 5 najlepszych recenzji jakie czytałem. Weź ktoś to przerób na angielskie i wrzuć na eurobricks - oczywiście za pozwoleniem autorów, obu ;)
Ostatnio zmieniony 2012-12-15, 20:52 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#14 Post autor: Misterzumbi »

Asdf?
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

No asdf no. Co mam napisać, że fajne, albo że wow? To taka... uniwersalna emotka na coś czego w internecie wyrazić się nie da, taki asdf na miarę internetowych możliwości :)

ODPOWIEDZ