30211 Uruk-hai with ballista

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
hellik

30211 Uruk-hai with ballista

#1 Post autor: hellik »

Obrazek
Recenzja 30211 Uruk-Hai with Ballista

Dane techniczne
Seria: Lord Of The Rings
Rok premiery: 2012
Liczba klocków: 21
Liczba figurek: 1
Spis cześci: Bricklink Brickset
Cena: MSRP: 4$, allegro: ok. 38-50 PLN, Zestaw promocyjny nabyłem jako dodatek do gazety The Sun (cena 0,40F),
ebay 3-4£, podobnie Bricklink
Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to polybag. Front zawiera zdjęcie i nazwę serii, z tyłu ostrzerzenia w wielu językach oraz licencja.
Obrazek
Obrazek

Instrukcja to pojedyncza kartka. Strona pierwsza pokazuje 6 kroków do budowy balisty, na drugiej stronie budowa minifiga oraz reklama zestawu 9474
Obrazek
Obrazek

Klocki
W woreczku znajdziemy 21 klocków
Obrazek

Brak gratisowych elementów.

Modele
Po złożeniu otrzymujemy model balisty. Ot taka malutka, prosta konstrukcja.
Obrazek
Obrazek

Oraz Orka z dwustronnie nadrukowaną buźką.

Obrazek
Obrazek
Jak w całej serii bardzo ładnie wykonany minifig.

Podsumowanie
Zestaw jest doskonałym uzupełnieniem dla osób zbierających armię ciemności. Za niewielką kwotę otrzymujemy pełnozbrojnego orka, halabardę i prostą konstrukcję.

Za
  • cena
  • ork w zbroi

Przeciw
  • balista to raczej dostawca części

Jest to moja pierwsza receznja, od kilku dni przygotowuje się do recenzji tego zestawu, ale trwa walka ze zdjęciami.
Ostatnio zmieniony 2012-12-17, 14:01 przez hellik, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: szww »

Bardzo przyjemna recenzja, zwięzła, treściwa, dobrze obfotografowana.

Od siebie dodam, że za minus uważam dodanie halabardy (znanej, lubianej acz popularnej) zamiast tak typowych dla Uruk-Hai mieczy i tarczy ze szpicami.

lordofdragonss

#3 Post autor: lordofdragonss »

Szww ma rację, halabarda jest nudna. Ale balista mi się bardzo podoba, jest prosta ale całkiem ładna. No i działa!

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#4 Post autor: Dr. Ops »

Ork ma dosyć uniwersalny ten tors, taka skórzana zbroja może posłużyć niejednemu bandycie :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#5 Post autor: Innos »

Fajna recenzja, poprawna, choć jak na mój gust nieco za bardzo treściwa, niby zestaw malutki, ale niektórzy z 20 elementów potrafią wycisnąć dużo więcej tekstu. ;-)
A co do samego zestawu: Kiedy pierwszy raz zobaczyłem, że ma być polybag z orkiem, pomyślałem, że firma od razu daje idealny mini-zestaw mogący być podstawą budowania armii. W szczegółach jednak nie jest już tak fajnie, głównie przez tą nieszczęsną halabardę, która sama w sobie jest ciekawą bronią, ale tutaj pasuje jak pięść do nosa. A raczej drażni, jeśli pomyśleć, że zamiast niej mógł tu być charakterystyczny szeroki miecz i świetna tarcza. Jeśli do tego dodać, że w naszych warunkach o zakupie za symboliczną cenę The Sun można pomarzyć i realny koszt nabycia tego polybaga to min. 15zł (nawet jeśli pojawi się on jeszcze jako dodatek do którejś gazetki dla dzieci, to cena spadnie max o kilka złotych), to okazuje się, że kiepski z tego woreczka army builder. Zamiast 6 takich woreczków, kosztujących ~90zł lepiej upolować zestaw 9471 Uruk-hai Army, gdzie za podobne pieniądze (jeszcze przez kilkadziesiąt minut można go kupić tanio w niektórych Carrefourach ;)) dostajemy również 6 figurek idealnych do tworzenia armii (w tym Rohirrimowie, o których dużo trudniej, niż o Uruk-hai), do tego nowy koń, 2 komplety tego lepszego uzbrojenia orków (miecz+tarcza) i ponad 200 przydatnych elementów. A jak ktoś chce sobie zrobić małą armię, to pewnie i tak na 6 figurkach nie poprzestanie, więc jeden taki zestaw to nie jest duży wydatek.
Ale faktem jest, że sama figurka jest bardzo udana, ma świetne nadruki i hełm. A klockowy dodatek, balista, też ujdzie, choć bez szaleństw. Ja ten polybag kupiłem do kompletu kolekcji, ale sam w sobie nie jest aż tak atrakcyjny, jak mógłby być, więc must have dla nie-kolekcjonerów to raczej nie jest.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
mara55o
Posty: 29
Rejestracja: 2012-07-19, 22:09
Lokalizacja: Rozdrażew\Krotoszyn
brickshelf: mara55o

 

#6 Post autor: mara55o »

zestaw fajny aczkolwiek nie chciałbym go. ja piszę recenzję tego zestawu więc chciałbym skończyć tą recenzję bo piszę już dwa tygodnie i nie chce by ktoś mnie wyprzedził ...
FOREVER LEGO

Robert Reimus
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-01, 22:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#7 Post autor: Robert Reimus »

Wczoraj dotarł do mnie wagon do #4561, za 59zł. a tutaj cena podana jako zaleta? 38-50 zł za minifigurkę i 3 klocki na krzyż? LEGO, pls... łaj ju du dis!
Ostatnio zmieniony 2012-12-22, 09:48 przez Robert Reimus, łącznie zmieniany 1 raz.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#8 Post autor: GrublukTheGrim »

Hellik chyba pomylił się podając cenę. Ja swój zestawik kupiłem na Allegro za 12,- PLN.

hellik

#9 Post autor: hellik »

Fakt, pospieszyłem się z tą ceną, bo w tej chwili można taniej kupić (około 22 zł), a wcześniej po 15 zł były.

ODPOWIEDZ