[MOC] Vampiria

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

[MOC] Vampiria

#1 Post autor: Migalart »

Witam

Mam przyjemność zaprezentować swojego drugiego MOCa ;)


Obrazek

(obrazki mozna recznie podmieniac od 01 do 11)


Inspiracja:
Po skończonym projekcie „zamku na skale” miałem od razu kilka kolejnych pomysłów na budowle. Zdecydowałem się wybrać temat łączący moje dwa wielkie zainteresowania: LEGO oraz grę karcianą Vampire.
Tak więc wybór padł na budowlę w klimacie mrocznego fantasy – Siedziba WAMPIRÓW!!!

Wyszło trochę w klimacie Monster Fighter...


Założenia:
- Buduję mroczną siedzibę umarlaków, gdzie swoje miejsce mają wampiry, szkielety, mumie, itp. Praca ma mieć charakter mroczny i w miarę możliwość „realny”. To nie jest „noc żywych trupów”, to miejsce gdzie zło chowa się w ciemnych zakamarkach.

- „Zło czai się pod podłogą”. To był jeden z pierwszych pomysłów. Chciałem oddać klimat miejsca, które ma „drugie dno”, ciemne oblicze ukryte na pierwszy rzut oka. Założenie miało dosyć duże implikacje konstrukcyjne – wymagało podwyższenia poziomu terenu, tak aby zostało miejsce na podziemia. Pierwszym etap budowy było właśnie stworzenie podziemi, katakumb, jaskiń, dopiero na tym postawiona została siedziba.

-Jednym z pierwszych założeń było zdecydowane ograniczenie wykorzystania PANELI, które nadają budowlą zjunioryzowany charakter – czasami może mieć to wartość sentymentalną, – ale nie tym razem.

- Od początku miałem świadomość, że nie wystarczy mi klocków do obudowania budynków ze wszystkich 4 stron i zastosowanie ścian uchylnych (miedzy innymi z powodu braku paneli). Przyjąłem, więc klasyczne LEGOwe rozwiązanie – dostęp do wnętrza budowli realizowany poprzez brak części ścian.

- Bawialność ponad wszystko. Jako cel nadrzędny pracy ponownie postawiłem na bawialność. Budowla miała umożliwiać wielowątkową zabawę na zewnątrz i w środku. Postawiłem na wysokie wnętrza umożliwiające swobodne wkładanie rąk. Schody umożliwiające dostęp do każdego miejsca w zamku. Ku mojemu zaskoczeniu brak części ścian okazał się z punktu widzenia bawialności lepszym rozwiązaniem niż ściany uchylne, co zostało gruntowanie przetestowane i udowodnione przez mojego syna.

- Biorąc pod uwagę ilość posiadanych klocków oraz koniczność przenoszenia konstrukcji wykorzystałem sprawdzony model – budowa modułowa z wykorzystaniem 4 podstawek 32x32. Miałem świadomość, że praca będzie bardzo duża i wymagająca. Doświadczenie z zamkiem bardzo się przydało. Byłem wstanie określić swoje potrzeby przed budową i dokonać zakupów na Bricklink. Etap planowania – wstępnie szkice, koncepcja struktury pracy, inwentaryzacja i określenie listy zakupów zajęły około 2 tygodni.


Galeria na brickshelf

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=518995

Przykladowe detale:

Obrazek

Detale mozna recznie zmieniac od 01 do 44

Przykladowe zdjecie modulu:
Obrazek

Moduly mozna recznie zmieniac od 01 do 44

Mapa zamku:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-01-04, 21:14 przez Migalart, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Ma klimat. Gratuluję!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Trochę mi nie pasuj te "gargulce" wyglądające jak, nie wiem... stos kamer...
Reszta - super.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Szerszen pisze:Trochę mi nie pasuj te "gargulce" wyglądające jak, nie wiem... stos kamer...
Bo to jest siedziba z monitoringiem :)
Jak dla mnie super, powala jak zwykle w twoim wypadku dbałość o szczegóły i bawialność stojąca na najwyższym poziomie.
Mnie troszeczkę razi zbyt dużo pustych szarych powierzchni przez co sama zabudowa wygląda trochę monotonnie. Ale MOC pierwsza klasa!

Cthulhu

#5 Post autor: Cthulhu »

Genialny ten zamek, bardzo podoba mi się to, że projektujesz też pod kątem bawialności.

Może spróbujesz też zrobić kiedyś coś we współczesnych klimatach Świata Mroku? :)

Nox

#6 Post autor: Nox »

Kapitalne. Bardzo podobają mi się detale. I podziemia, i zdewastowana biblioteczka, i szczury na posadzce - wszystko jest piękne. Ciekawa, ukośna konstrukcja bryły zamku też zasługuje na wyróżnienie. Klimat ma zdecydowanie bardziej poważny, niż MF.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

Zamek jest świetny! Czarna woda, wysokie podpory i strzelistość konstrukcji oraz detale sprawiają bardzo dobre wrażenie. Klimat jest mroczny, pomimo jasnego tła i jasnoszarych ścian. Mi najbardziej spodobały się szczury i zbroje w pustym holu. Czysta klasyka, a jednak nie widziałem jeszcze w żadnym zamku z LEGO. Mam nadzieję, że go szybko nie zburzysz i będziesz chciał pokazać na jakiejś wystawie.
Ostatnio zmieniony 2012-12-23, 12:19 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#8 Post autor: Scarecrow »

Fantastyczna budowla. Widać ogromny wkład pracy, włożony w mnogość każdego szczegółu. Zamek w pełni oddaje swój mroczny, tajemniczy klimat.

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#9 Post autor: Migalart »

Mimo wszystko trudno mi oddać klimat zamku przy pomocy zdjęć.
W zamku jest kilka przejść, połączeń, tajne wejście do jaskiń - na zdjęciach tego nie widać.
Spróbowałem zrobić "mapę lokacji" patrząc od tyłu. Jak mi starczy zapału to jeszcze zrobię mapę od przodu ;).

Jetboy

#10 Post autor: Jetboy »

Dokłądnie. Z zewnątrz to wygląda jak fajny zamek. Ale te wszystkie wnętrza, moduły, szczegóły... To jest po prostu świetne!

Może powinieneś zrobic film, coś w stylu tego jak designerzy z lego opowiadaja o swoich modelach? To by pozwoliła pokazać nieco więcej niż zdjęcia.
Ostatnio zmieniony 2012-12-23, 17:23 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#11 Post autor: Toltomeja »

Ładne to... Robi wrażenie. Przy tym ma pełno życia, co dodaje mu dynamiki.
Doskonale, że część zamku jest pod kątem do reszty (i że nie jest to kąt prosty :P ). Najbardziej podobają mi się drzwi i słodziutka mina wiszącego wampira. Świetnie wyszła Ci jaskinia, razem ze stalagnatem podtrzymującym zamek.
Absolutnie rozwalił mnie ten kawałek z mostem nad bagnem (?) i wieża obok. Jest taki wysoki... i... upiorny. Świetnie!
Fajnym smaczkiem są też takie zakątki jak ten, niby po nic, a cieszy.
Jedyna rzecz, do której bym się przyczepił to za duże jednolite powierzchnie ścian - są gdzieniegdzie urozmaicenia, ale zdecydowanie za mało. Najbardziej by się chyba wkomponowały ciemnoszare plate'y.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#12 Post autor: pitrek02 »

Ma klimat jak Dark Souls. :)
Strasznie (to chyba najlepsze określenie...) mi się podoba! Drzwi są niesamowite. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Kurcze, muszę wreszcie kiedyś zrealizować moje marzenie i wybudować swój zamek. Na razie niestety jestem na etapie odkładania kasy na zakup potrzebnych klocków. :)

Awatar użytkownika
mara55o
Posty: 29
Rejestracja: 2012-07-19, 22:09
Lokalizacja: Rozdrażew\Krotoszyn
brickshelf: mara55o

 

#13 Post autor: mara55o »

zamek bomba :D
pierwsze co mi sie skojarzyło to z tym :D
FOREVER LEGO

munshun
Posty: 26
Rejestracja: 2006-03-25, 20:10
Lokalizacja: wrocek

#14 Post autor: munshun »

Świetna budowla, zarówno jako całość, jak i suma poszczególnych smaczków/scenek/elementów. Dawno żadna knstrukcja tego typu aż tak mi się nie podobała. Słowem - rewelacja !

Krawi

#15 Post autor: Krawi »

Strasznie klimatyczny a wnętrze to mistrzostwo. Masa szczegółów i dobrych pomysłów :)

ODPOWIEDZ