[MOC] TIE Fighter

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] TIE Fighter

#1 Post autor: Jerac »

Brakowało mi dobrego "taja", tym bardziej że z jakiegoś powodu w necie jest pełno naprawde niezłych - ale Interceptorów, Bomberów, Defenderów i całej reszty kulistego tałatajstwa, natomiast tego najzwyklejszego T/F nie ma. No to co, klocki na biurko, bricklink w przeglądarkę i jedziemy.

Aha.

Kulka. Heksagonalne "skrzydła", które jednak tak prawdziwie heksagonalne nie są. Cienkie pylony. Nie wiem kto wymyślił to dziadostwo ale uparł się żeby nie było łatwo go zbudować z klocków. TIE Fighter jest co najmniej tak trudny jak A-wing! Dodatkowo, żeby sobie utrudnić życie uparłem się żeby wykorzystać tą standardową szybkę co to jest w każdym LEGOwym taju. Dodatkowo troszkę ją podmalowałem, ale do dzisiaj nie wiem czy to był dobry pomysł.

Jak wyszło - widzicie sami.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Nie mogę powiedzieć że jestem z niego całkiem zadowolony. Naokoło kokpitu pełno nieusuwalnych dziurek, a sama "kulka" ma dużo wspólnego z jajkiem. Pomysł żeby użyć karbowanych klocków w panelach kompletnie nie trafiony - inaczej odbijają światło i modelik wgląda jakby był połatany albo popękany. No i na dodatek powinien być jednak jasny, ale tej okrągłej płytki 4x4 z nadrukiem włazu nie ma w LBG.

Kiedyś pewnie jeszcze do tego wrócę, bo do tej pory to mi tylko nerwów przed świętami napsuło...
Ostatnio zmieniony 2012-12-22, 14:26 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Super, ze go dokonczyles, wyglada rewelacyjnie. Dziurek prawie nie widac, kulka jest wystarczajaco kulista. Dobrze, ze wyszly ostatnio slope'y 1x4 bo bez nich ciezko byloby tak dobry efekt osiagnac.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#3 Post autor: Piterko »

To...ale to jest lego! OMFG FFFFFFFF *error, error, system overload*

Opadła mi szczęka. Totalnie do samej ziemi, tak, że po prostu chciałbym takiego tie fightera postawić na półce. Masakra, te detale, ta dbałość o szczegóły. Nie...nie mam słów. To jest piękne!

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#4 Post autor: Chrupek »

Fajny całkiem, chyba w LBG by nie wyglądał lepiej (gdyby nawet mógł powstać)... ale to tylko Star Wars:P
<zaciera ręce>
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#5 Post autor: Paweł »

Jak patrzyłem na miniaturki, to myślałem, że to zdjęcia oryginału, żeby porównać, a to mówi samo za siebie ;) Ale faktycznie, lepiej by wyglądał bez tych karbowanych cegiełek.
A co do dobrego T/F...chyba nie powiesz, że ten najnowszy firmowy, 9492 jest zły?
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

No nie powiem że jest zły... bo jest tragiczny. Panele są naprawdę dobre, ale to co zrobili z kulką woła o pomstę do nieba.
Ostatnio zmieniony 2012-12-22, 16:42 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#7 Post autor: Migalart »

dla mnie totalna rewelacja, i karbowane cegielki bardzo dobre

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#8 Post autor: bonczyk85 »

Zdecydowanie za nisko oceniasz swoją pracę, jest naprawdę rewelacyjny i lepszy od każdego oficjalnego legowego TIE.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#9 Post autor: Methos »

Nie jest zadowolony ... phi ..
Totalny odjazd! Bardzo mi się podoba - bardzo. W porównaniu z tym firmowym 9492 - zostawiasz go daaaaleko w tyle. Powaga. Wyszedł Ci rewelacyjnie. kabina powala.
Pytanie - czy jak uniesiesz to nad ziemię to skrzydła sie trzymają prosto czy odkształcają? Wyglądają na masywne strasznie, a miejsce ich łączenia wygląda - delikatne.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Trzymają się bez problemu, przez to połączenie przechodzi bar 6.5L a więc jest naprawdę solidnie. A co do wyglądu... patrzcie na to:

Obrazek

Szkoda że na ten pomysł wpadłem dopiero dzisiaj...
Ostatnio zmieniony 2012-12-22, 22:36 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#11 Post autor: m4rc1n »

Tie naprawdę fajny, zastanawia mnie, jak się trzymają kafle na bocznych ścianach skrzydeł (domyślam się, że ma to jakąś swoją fachową nazwę, ale nie znam jej ;)).

Co do twojego pomysłu, jest on dobry, i widać w nim potencjał, niestety nie użyłbyś wtedy szybki, na którą się tak bardzo uparłeś.
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#12 Post autor: bacon »

Ty tą szybkę malowałeś? http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30366px2
Jak dobrałeś tak idealnie kolor?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#13 Post autor: Jerac »

Nooo.... dałem w sklepie dużą płytkę dbg i kazałem sobie dobrać farbę w sprayu pod kolor :D
Ogólnie polecam farby w sprayu Motipa - BARDZO szeroki zakres kolorow, przynajmniej tych podstawowych. Czerwonych na przykład jest z 20 odmian...

Nie jest idealnie (jest odrobinę bardziej zielona) ale daje radę.

A szybki nie użyję ale jest inna która będzie wystarczająco dobra, przynajmniej mam taką nadzieję... jedyny minus tego rozwiązania jest taki że nie zmieści się minifig. Z drugiej strony, teraz co z tego że się mieści skoro wydłubać się go nie da i nic nie widać i tak.

A, kafle.
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=18876
Może to pomoże ;)
Ostatnio zmieniony 2012-12-22, 23:46 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#14 Post autor: pitrek02 »

Zawsze możesz zrobić magnetona. ;)

Obrazek

A TIE Fighter wygląda niesamowicie, chociaż po pokazaniu bardziej kulistej kabiny, starsza wersja zaczęła mnie trochę razić. :)
Ostatnio zmieniony 2012-12-23, 00:02 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qbrick
Posty: 38
Rejestracja: 2011-07-05, 23:19
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: kszaki

 

#15 Post autor: Qbrick »

Czy można wymienić mojego 9492 na ten model? ;)
Nowy model Tie Fightera od TLG nie jest tragiczny, ale dużo mu brakuje. Twoje dzieło to naprawdę bliski ideał. Szczególnie kulka. Tutaj pilot miałby szansę zobaczyć cokolwiek, co innego w 9492. Moje uznanie. Gdybym mógł, chętnie bym przebudował do Twojej wersji :)

ODPOWIEDZ