8500 Fire "Torch" Slizer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Wallas
Posty: 18
Rejestracja: 2012-08-27, 14:01
Lokalizacja: Ze wsi
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

8500 Fire "Torch" Slizer

#1 Post autor: Wallas »

No ładnie, moja pierwsza recenzja z tej serii i jeszcze pierwsza tego modelu postawiona na forum? Aż się wierzyć nie chce. No, ale wyszukiwarka nic nie pokazała, to działamy.

Mam nadzieję że wideorecenzja też się nada na rozpoczęcie tematu.

Obrazek

Seria:
Slizers (EUR)
Throwbots (US)
Linia ojczysta: Lego Technic
Nazwa:
Fire Slizer (EUR)
Torch (US)
Rok wydania: 1999
Ilość klocków w zestawie: 31
Poziom trudności: Rodzic powinien składać pod nadzorem dziecka
Cena początkowa: 35 zł
Cena obecna: Około 20-25 zł.

Bricklink, Brickset, peeron, Lugnet

Dość długo zwlekałem ze zrobieniem tego materiału, ale za namową QQSa postanowiłem nim zakończyć recenzencki rok 2012. W sumie zabawnie coś kończyć początkiem czegoś innego.

Mam nadzieję, że Was nie zanudzę podczas projekcji, ale zazwyczaj gdy coś recenzuję staram się przelać na taśmę wszystkie swoje uwagi i spostrzeżenia. Czy robię to w przyjemny dla oka i ucha sposób to już nie mi oceniać.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kx_dNUbsx5I[/youtube]

Także tak, bombowy w swojej prostocie zestaw z mnogością zastosowań. Z przyjemniścią zrecenzuję z czasem jego 11 kolegów.
Ostatnio zmieniony 2012-12-29, 08:36 przez Wallas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#2 Post autor: KUKUS »

Dziękuję Ci za tą recenzję, Wallasie. Życzę Ci, abyś dostał trochę więcej komentarzy, dlatego, że całość jest na bardzo wysokim poziomie i trochę szkoda by było, gdyby taka recenzja zgubiła się otchłani innych ...

O swoich uwagach pisałem Ci już na kanale YT i KMFL, myślę, że nie ma sensu, żebym się powtarzał. Od siebie dodam tylko, że ten robot był trzecim w mojej kolekcji, ale z jakiegoś powodu zawsze był dla mnie wyjątkowy - być może spowodowane jest to jego nietypową budową (znajomi, którzy nie lubili Slizers czy Bionicle, uważali, że ten czerwony jest fajny), może bawialnością ... a może dzieciństwem - pamiętam, że dostałem go po dentyście. A może wszystko to złączone naraz.

Na dobrą sprawę istnieje możliwość przebudowania go tak, aby jego budowa bardziej przypominała np. Suba, ale robot traci wówczas na swojej niepowtarzalności.

Oczekuję z niecierpliwością na kombinera!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

KUKUS pisze:Życzę Ci, abyś dostał trochę więcej komentarzy
Ok to ja skomentuję. Nie lubię jak wideorecenzja stanowi 100% recenzji. Zwykle nie mam czasu ich oglądać jak również niezbyt lubię taką formę przekazu. Zdecydowanie wolałbym jakby była jedynie dodatkiem do recenzji lub, w najgorszym wypadku, było choć trochę treści dorzuconej słowem pisanym jak w niedawnej recenzji 79001. To tyle odnośnie formy :)

A odnośnie zestawu... Cóż, nie moje klimaty więc za dużo nie jestem w stanie napisać. Ma jedną bardzo fajną część, której jestem wielkim fanem, zresztą nie ja jeden:

Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Wallas
Posty: 18
Rejestracja: 2012-08-27, 14:01
Lokalizacja: Ze wsi
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Wallas »

Robiłem w recenzjach foto-tekstowych przez 6 lat, ale ostatecznie lubię robić zdjęcia ale nie pisać tekst, więc przerzuciłem się na wideo. Z kolei ja nie lubię robić i wideo i tekstu na raz, bo materiały często tak się dobrze nakładają, że jedno wyklucza sens robienia drugiego.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Wiesz, to nie byl jakis powazny zarzut. Po prostu preferuje pisana forme a jak Tobie bardziej pasuje video to lepsza taka recenzja niz zadna. Jal zrecenzujesz cos z serii bardziej mnie interesujacych to pewnie obejrze calosc ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Ananiasz
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-09, 13:00
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Ananiasz

 

#6 Post autor: Ananiasz »

A ja już klasycznie prosiłbym o odnośnik do filmu w treści recenzji, ponieważ mój mózg elektronowy nie obsługuje flasha i w miejscu filmu mam pusty prostokąt.
Kolekcjoner dziurawych klocków.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

Re: 8500 Fire "Torch" Slizer

#7 Post autor: 3dom »

Wystarczy kliknac "cytuj" i masz link:
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Ananiasz
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-09, 13:00
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Ananiasz

 

#8 Post autor: Ananiasz »

Dzięki za info. Działa, choć na macanym ekraniku nie jest to zbyt komfortowe, ale nie niemożliwe :-)
Kolekcjoner dziurawych klocków.

ODPOWIEDZ