3300014 2012 Christmas Set

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

3300014 2012 Christmas Set

#1 Post autor: nori »

3300014 2012 Christmas Set

Obrazek

Obrazek

Seria: Seasonal, Promotional, Miscellaneous
Rok premiery: 2012
Liczba elementów: 109
Figurki: 4
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 19 x 14 x 4.5 cm
Cena: zestaw promocyjny, ceny na BL: ok 60-150 zł

BrickLink, Brickset, instrukcja (plik pdf, 2.5 MB)

Od paru lat LEGO raczy nas dużymi i pięknymi świątecznymi zestawami wchodzącymi w skład tzw. serii "Winter Village", jednocześnie w ofercie TLG systematycznie pojawia się wiele małych zestawików promocyjnych, niestety zazwyczaj niezbyt udanych. Rok temu został wydany jeszcze jeden rodzaj produktu związanego ze świętami, dwa zestawy, nieco większe niż polybagi, dostępne w stylowych pudełeczkach i niestety trudno osiągalne, przynajmniej w naszym kraju:

3300020 2011 Holiday Set 1 of 2 & 3300002 2011 Holiday Set 2 of 2

Obrazek

Obrazek

[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=15944]Więcej o nich możecie przeczytać w recenzji.[/URL]

Można by je traktować jako idealne uzupełnienie wspomnianej serii "Winter Village", gdyby nie to, że same wnętrza niezbyt pasują do wypieszczonych domków i stosu najróżniejszych dodatków.

W tym roku historia się powtarza, znów pojawił się promocyjny zestaw dostępny w normalnym opakowaniu, jednak tym razem idealnie wpasowujący się w linię "Winter Village". Oto zestaw 3300014 o jakże oryginalnej nazwie 2012 Christmas Set.

Zanim przejdziemy do samego zestawu, jeszcze parę słów na temat jego dostępności. By go zdobyć należało w dniach 23-26 listopada zrobić zakupy za minimum określonej kwoty w firmowym sklepie LEGO lub na LEGO Shop@Home. To minimum wynosiło, w zależności od kraju: €75, £50 i $99. Jak widać, złotówek brak, na moje pytanie skierowane do TLG o dostępność zestawu w naszym kraju, uzyskałem odpowiedź, że niestety promocja obowiązuje tylko większe, czyli bardziej znaczące rynki. Taka jest smutna prawda, na szczęście zestawik pojawił się na aukcjach a także w ofercie niektórych sklepów w cenie około 100 złotych, dostępny jest też bez problemu na BL.



Obrazek


Pudełko prezentuje się, cóż, zachwytów na pewno nie wzbudza. Nawet odnoszę wrażenie, jakby było robione na szybko, byle tylko zdążyć przed świętami. Nie zabrakło elementów obowiązkowych: loga, numeru, wieku odbiorcy, liczby elementów, dodatkowo znalazła się informacja, która zawsze wzbudza we mnie uśmiech, iż jest to "building toy". Jako że zestaw jest promocyjny, dumnie prezentuje się oznaczenie "Limited edition 2012".

Obrazek

Tył pudełka także nie zachwyca, pod względem oprawy graficznej jest to straszna fuszerka.

Obrazek

Na jednej ze ścianek znajdziemy fragment ludzika w skali 1 : 1, oraz informacje o krajach gdzie wyprodukowane były komponenty. O dziwo, brak słynnych Chin!

Obrazek

Dwie ścianki poświęcono na ostrzeżenia, podane oczywiście w wielu językach. Popatrzcie na zdjęcie poniżej, paradoksalnie na pierwszej pozycji występuje ostrzeżenie w języku polskim!

Obrazek

Na zawartość pudełka składają się dwa woreczki z elementami, luzem wrzucona biała płytka oraz nowy koń, a także instrukcja.

Obrazek



Obrazek


Składa się z 24 stron i po brzegi została wypełniona planami budowy. Autentycznie, sam się zdziwiłem, oprócz planów budowy oraz indeksu elementów nie ma tu ani grama takich dodatków jak ostrzeżenia o dywanach czy reklam. Brak nawet wrzeszczącego dzieciaka!

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek


Jak na zestaw składający się z ledwo ponad 100 części, cztery ludziki to całkiem pokaźna gromada. Odnajdziemy tu woźnicę w stylowym garniturze, prześliczną panią oraz dwoje uroczych dzieciaków.

Woźnica ubrany jest w bardzo ładny czarny garnitur, nosi cylinder, natomiast jego główka, wg BL, jest unikatowa dla tego zestawu!
Tors damy jest już zapewne Wam znany, taki sam otrzymała Helena Skvalling z serii Pharaoh's Quest. I trzeba przyznać, wybór jak najbardziej udany, tors posiada wprost przepiękny i bardzo stylowy nadruk.
W przypadku dzieciaków, tors dziewczynki jest o tyle ciekawy, że pojawia się tylko w zestawach zimowych, oczywiście biorąc pod uwagę występowanie na nim nadruku szalika, na inną porę roku raczej się nie nadaje. Mała uwaga: w tym zestawie tors ten przynależy małej dziewczynce, tymczasem posiada wyraźnie zarysowany kształt bioder oraz piersi!
Tors chłopca także występuje tylko w zestawach zimowych, w tym dwóch kalendarzach adwentowych.

Jeszcze mała uwaga dotycząca buziek: niestety, wszystkie główki posiadają tylko jednostronny nadruk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek


Oprócz świetnych ludzików otrzymujemy nowy wzór konia, debiutującego w serii The Lord of The Rings, jednak dla mnie jest to pierwsze zetknięcie z tym elementem. Pierwsze wrażenie: co jest zgrane z tym plastikiem? Wygląda na nieco bardziej miękki niż ten używany do standardowych elementów. Ale moment, przecież opis na pudełku głosił, że żaden element nie został wyprodukowany w Chinach, zresztą sam koń nie jest zapakowany w osobny woreczek, jak to właśnie z chińskimi elementami bywa (dokładniej: tymi malowanymi). I tu zacząłem żałować braku woreczka, gdyż konik podczas transportu nabawił się paru rysek. Ech, i tak źle, i tak niedobrze.

Ale mniejsza o to, sam konik jest rewelacyjny i uważam że projektanci w jego przypadku odwalili świetną robotę. Dodatkowa możliwość stawania dęba, nieco wygładzone kształty, jednocześnie zachował w pewnym stopniu swoją charakterystyczną kanciastość.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako uzupełnienie konika otrzymujemy cegiełkę 2x1 z przyczepioną gładką płytką w takim samym rozmiarze: do założenia gdy konik puszczony jest samopas, oraz dwi płytki 2x1 także z gładką płytką, do założenia razem z dyszlem od sań. Niestety, LEGO trochę nam poskąpiło, i w zestawie jest tylko jedna gładka płytka, co jest tym bardziej dziwne, iż elementów zapasowych tutaj nie brakuje.

Obrazek



Obrazek


Zaczynamy od sań w kolorze czerwonych przyozdobionych zielonymi wstawkami. Aż dziwne, że nie zasiada w nich Mikołaj!

Obrazek

Sanie gotowe, czas więc zaprzęgnąć konika:

Obrazek

Obrazek

Drugą składową zestawu jest mała śniegowa "wyspa", na której znalazło się miejsce na dwie choinki, prostą ławeczkę i przyozdobioną latarnię.

Obrazek

Obrazek

Podczas składania zaspy rzuciło mi się w oczy to:

Obrazek

czyli wyraźna i zauważalna różnica w odcieniu białego między identycznymi pod względem kształtu elementami. Ale przecież nie ma Chin!

Składanie skończone, oto zestaw w pełnej okazałości:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak na tak mały zestaw, po budowie pozostało całkiem sporo zapasowych części, więc tym bardziej nieco boli brak dodatkowej gładkiej płytki 2x1...

Obrazek


Obrazek


Ładne sanie, nowy konik, przyjemna zaspa z prostą ławeczką i bardzo udaną latarnią. Do tego dwie choinki i cztery rewelacyjne ludziki. Czy można tego zestawu nie polubić? Abstrahując od takich szczegółów jak małe problemy z odcieniami (które to nie muszą występować w każdym egzemplarzu) czy niezbyt urokliwe pudełko, to zestaw bardzo przypadł mi do gustu, i mimo że już po świętach, jego składanie było prawdziwą przyjemnością. Do tego świetnie, wprost idealnie uzupełnia większe zestawy z serii "Winter Village", tak więc dla miłośników zestawów zimowych - zakup wręcz konieczny. Dla pozostałych: polecam jak najbardziej, wspomniane ludziki, konik, garść przydatnych elementów są całkiem kusząca, a zestaw, mimo że promocyjny i limitowany, obecnie można zdobyć w jeszcze niezaporowej cenie.

Mój egzemplarz przyjechał do mnie z Niemiec, dzięki pomocy znajomej, za co serdecznie jej dziękuję, i był dodatkiem do zestawu który będę chciał Wam przedstawić w kolejnej recenzji. Także w klimatach zimowych.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Sanie są piękne, mało klocków, a wyszły zgrabnie.
Duży plus dla tego zestawu ;)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#3 Post autor: GrublukTheGrim »

Cena plus/minus 100 złociszy za zestaw z tak małą ilością elementów jest w/g mnie zaporowa i jak najbardziej odstrasza od zakupu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że za 2-3 lata będzie jeszcze lepiej... :-/
Chyba tylko dla absolutnych maniaków gwiazdkowo-klockowych tematów.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#4 Post autor: Seba_wse »

GrublukTheGrim pisze:Cena plus/minus 100 złociszy za zestaw z tak małą ilością elementów jest w/g mnie zaporowa i jak najbardziej odstrasza od zakupu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że za 2-3 lata będzie jeszcze lepiej... :-/
Chyba tylko dla absolutnych maniaków gwiazdkowo-klockowych tematów.
Zgadzam się w 100%
Kolekcjonuję zimową wioskę ale połowa ceny zimowej poczty za sanie i ławeczkę to zdzierstwo.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#5 Post autor: Hegemon »

No ja akurat kupiłem ten zestaw do kompletu. Również kolekcjonuję serię budynków w świątecznej scenerii więc musiałem mieć te sanie. Odpuściłem sobie tylko świąteczny pociąg. Teraz zaporą jest jego cena. :)

Co do recenzji to o mało sam bym jej nie popełnił ale brak czasu i ostatnio niechęć do aparatu spowodowała, że tylko czekałem aż nori ją napisze. :D
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#6 Post autor: bonczyk85 »

Bardzo uroczy, mały i zgrabny zestaw. A jego najfajniejszym elementem jest zdecydowanie nowy konik, to istotnie bardzo dobrze, że LEGO zdecydowało się odświeżyć stary wzór.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#7 Post autor: bacon »

Zestaw urzekający, znakomicie wprowadzający w świąteczno-zimową atmosferę ale zdecydowanie za drogi :/ Średnio 100zł to zbyt dużo przyjmując nawet że ludziki są świetne ale klocki na tyle podstawowe że większość może sobie takie na przykład sanie złożyć z własnych zbiorów

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Niezwykle urocze maleństwo - całe szczęście, że nie kolekcjonuję serii zimowej, bo doprawdy nie potrafiłbym odmówić sobie jego kupna ;^)
Bardzo podoba mi się nowy koń, a i te czerwone sanie są niczego sobie! "Śniegowa wysepka" naturalnie dopełnia całości i tak w zasadzie wszystko byłoby niemal idealne, gdyby nie pewien drobny szczegół, na który - o dziwo - nikt nie zwrócił uwagi:
nori pisze:Tors damy jest już zapewne Wam znany, taki sam otrzymała Helena Skvalling z serii Pharaoh's Quest. I trzeba przyznać, wybór jak najbardziej udany, tors posiada wprost przepiękny i bardzo stylowy nadruk.
No więc właśnie - przecież on tu w ogóle nie pasuje! Tej zacnej niewieście musi być zimno jak diabli...
nori pisze:Pudełko prezentuje się, cóż, zachwytów na pewno nie wzbudza. Nawet odnoszę wrażenie, jakby było robione na szybko, byle tylko zdążyć przed świętami.
Natomiast w mojej ocenie jest bardzo dobre - bez przesadnego przepychu, takie stonowane, a nawet ascetyczne. Pasuje "jak ulał" do zestawu "Limited Edition" :^)
Sporo osób narzeka na wysoką cenę i rzeczywiście - zestaw powinien kosztować połowę swojej faktycznej wartości, jednak nie należy zapominać, że jest to swego rodzaju unikat - a to już jest dobry powód, by policzyć sobie więcej.

Jak zwykle świetna recenzja ;^)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Trzeba przyznać, że zestaw jest uroczy, nadzwyczaj udany i świetnie dopasowany do większych zestawów świątecznych. W zasadzie nie ma co się tu nie podobać - bardzo przyjemna konstrukcja sań, śniegowej zaspy z latarnią i ławeczką, do tego bardzo dopracowane minifigi, nowy koń, poniekąd unikatowy czarny słup latarni (występuje jeszcze tylko w 2 dużych zestawach świątecznych). I wszystko super, gdyby nie ta cena, którą bezpośrednio ustalił rynek wtórny, ale pośrednio oczywiście zawiniło takiemu stanowi rzeczy samo TLG, które dopuszcza się jak zwykle swoistej dyskryminacji czy też segregacji konsumentów ze względu na miejsce zamieszkania. A biorąc pod uwagę, że promocja na Black Friday łączyła się z darmową wysyłką i bodajże 10% rabatem na zakupy to można powiedzieć, że pokrzywdzono mniejsze rynki podwójnie.
Więc choć zestaw mi się podoba (nawet pudełko, którego źle nie oceniam mimo uproszczonej grafiki, choć tył faktycznie powinien być bardziej dopracowany) to o ile nie trafi się w wyraźnie atrakcyjniejszej cenie niż 100zł, to jednak sobie go daruję. Zeszłoroczne pokoiki świąteczne też były całkiem klimatyczne, ale nie natrafiłem na dobrą okazję do zakupu obu, więc ich też ostatecznie nie mam, i z perspektywy czasu stwierdzam, że niewiele straciłem, choć na moment ich wyjścia i w czasie świąt na pewno byłyby przyjemnym drobiazgiem do złożenia.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Mrutek

#10 Post autor: Mrutek »

Dziwna sprawa. Te świąteczne pierdy zawsze podobały mi się najbardziej ze wszystkich zestawów. Nigdy żadnego nie kupiłem...
Jakie dziewczynki siedzą w zimie na ławce w parku???
Ostatnio zmieniony 2013-01-05, 13:54 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#11 Post autor: Innos »

Mrutek pisze: Jakie dziewczynki siedzą w zimie na ławce w parku???
Rosjanki? :P
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ