[MOC] Czarny Malkontent

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[MOC] Czarny Malkontent

#1 Post autor: glaz_pimpur »

W sumie nie wiedziałem gdzie wrzucić tą ciężarówkę. Nie wiedziałem nawet CZY ją wrzucać. Robię to przede wszystkim dlatego, że udało mi się zrobić zdjęcia zanim ją rozebrałem.
Robię to także dlatego, żeby nie słyszeć od innych że nic nie robię a się wymądrzam:)

Ciężarówka robiona zgodnie z zasadami Truck Racingu na [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=18369&start=0]jesień 2012[/URL]. Początkowo była to konstrukcja trochę lżejsza i bardziej trwała, ale kiedy się okazało, że na zawody nijak nie mam szansy dotrzeć, to trochę ją podrasowałem. Dodałem otwierane, drzwi, bagażnik i maskę, działające (w teorii) światła, lusterka oraz chromowany przedni zderzak. Efekt wizualny niewiele lepszy, natomiast mechanicznie auto stanęło. Jedną z przyczyn mogły być aku, których, mając 2 synów i 1000 innych zabawek na baterię, nigdy nie miałem wszystkich w pełni naładowanych. Inną waga, która podejrzewam, że sporo przekroczyła regulaminowe 800 g. W domu tak dokładnej wagi nie mam ale oceniam masę pojazdu na jakieś 1,2 do półtora kg. Tak więc pimpur do zabawy mógł wybrać albo światła, albo skręt i wtedy miał jeżdżącego ślimaka. Druga opcja to zdjęcie maski, która została zamocowana na 5 pinach: dwóch pod kabiną w pionie i 3 od przodu. Po takim zabiegu pojazd śmigał aż miło, driftował na klepce i uciekał przed mokrymi łapkami młodszej latorośli.

Koniec bajki. Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Galeria jak się upubliczni.
Filmu nie będzie.
Dziękuję.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#2 Post autor: bonczyk85 »

Nie znam się na takich pojazdach, ale ten wygląda całkiem ładnie - tzn. biorąc pod uwagę specyficzny dość urok (czy też może raczej brzydotę, jak kto woli:)), jaki cechuje te stare amerykańskie półciężarówki.
Podoba mi się ciekawy pomysł na grill. Szkoda że zapewne z braku miejsca nie dało się przenieść gdzieś tego silnika zajmującego siedzenie kierowcy.
A różna kolorystyka kołpaków to umyślny zabieg?
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#3 Post autor: szubi81 »

Naprawdę fajny pickup, przypomina mi połączenie Syreny ze Złomkiem. Tylko kabina mi się wydaje zbyt krótka.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Calkiem ladne autko. Tylko wiesz Glaz, ze regulamin już jest nowy na najblizsze zawody? :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#5 Post autor: blizzard »

A to jest czerwona taśma na silniku? Po co ona tam?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Witam!

Patrząc na pierwsze zdjęcie, to z przodu przypomina trochę trabanta :) Szkoda tylko, że filmu nie będzie jak jeździ ;) Natomiast tył już decydowanie nie przypomina "mydelniczki". No chyba, że były trabanty w wersji pickup :D
Ostatnio zmieniony 2013-01-13, 23:09 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

3dom pisze:regulamin już jest nowy na najblizsze zawody
Przecież dlatego auto poszło do rozbiórki! Niestety nie dam rady zrobić czegokolwiek na nowych zasadach do najbliższych zawodów.
blizzard pisze:A to jest czerwona taśma na silniku? Po co ona tam?
Bo to silnik po renowacji:)
Urwał mi się (lub co bardziej prawdopodobne pimpurowi) kiedyś kabelek i musiałem rozłożyć i zamontować znowu.

Co do chłodnicy i całego przodu to wzorowałem się na tym: http://www.flickr.com/photos/29987108@N02/8032460600/. Później się to rozjechało, bo moja ciężarówka trochę jednak większa.
Ostatnio zmieniony 2013-01-13, 23:21 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 2 razy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#8 Post autor: Innos »

szubi81 pisze:przypomina mi połączenie Syreny ze Złomkiem
Miałem bardzo podobne skojarzenie.
Całkiem fajne autko. Tylko czy w wyścigu brickowo-plejtowe nadwozie wytrzymałoby te wszystkie potencjalne kolizje? Nawet, jeżeli przed przeróbkami konstrukcja była bardziej zwarta i obudowana, to chyba byłaby dość wrażliwa na uderzenia? A przede wszystkim bardziej wrażliwa niż nadwozia technicowe niedoszłych konkurentów.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#9 Post autor: Tranzystor »

Hmm, jak dla mnie to średnio ładny Technic, nie MT.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Innos pisze:Tylko czy w wyścigu brickowo-plejtowe nadwozie wytrzymałoby te wszystkie potencjalne kolizje? Nawet, jeżeli przed przeróbkami konstrukcja była bardziej zwarta i obudowana, to chyba byłaby dość wrażliwa na uderzenia? A przede wszystkim bardziej wrażliwa niż nadwozia technicowe niedoszłych konkurentów.
To nie sa az tak brutalne zawody :P Detale typu lusterka pewnie by odpadly ale nie powinno byc zle. Zreszta z brickow mozna zbudowac dosc mocne i niezniszczalne nadwozie co udalo mi sie pokazac w Krakowie ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#11 Post autor: Jetboy »

Najładniejsze autko na tym podwoziu. Szkoda że nie pojeździliśmy razem :(

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

Jetboy pisze:Szkoda że nie pojeździliśmy razem :(
Miałbyś szanse!
Dejw pisze:średnio ładny Technic, nie MT.
Dla mnie też, dlatego napisałem, że nie wiem gdzie to wrzucić. Wybór padł na MT bo z technica nic sam nie wymyśliłem. Napęd był regulaminowy a skręt pokazał kiedyś m4rc1n.
Innos pisze:Tylko czy w wyścigu brickowo-plejtowe nadwozie wytrzymałoby te wszystkie potencjalne kolizje?
To co pokazałem to jest auto po liftingu. Do zawodów zderzak przedni był z liftarma, tak jak pisałem wcześniej nic się nie otwierało, a za to lepiej trzymało kupy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#13 Post autor: PatrykZ »

Autko bardzo fajne. Podoba mnie się maska i obłość karoserii. Przyznam, że nie leży mi ten silnik w kabinie :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#14 Post autor: bacon »

Autko mi się bardzo podoba, szkoda że rozebrałeś i nie ma szansy na filmik żeby zobaczyć jak jeździ.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#15 Post autor: Cieślu »

A mi się bardzo podoba. Ma taki fajny rzęchowaty urok. Znalazłbym tylko inne miejsce na wieżyczkę IR.
Co do wytrzymałości konstrukcji z plejtów i brickow to z moich obserwacji wynika ze ich wytrzymałość wcale nie musi byc niższa niz czysto technicowych. Przykładem moze byc Corvette Jeraca, ktora brała udział w destruction derby na wystawie w Warszawie i niestety była słabo zniszczalna :P
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

ODPOWIEDZ