71000 Minifigures Series 9

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#31 Post autor: tybort »

EJ, panowie 30+ a nawet więcej! To leciało w telewizji wystarczająco dużo razy żeby i młodsi mieli okazję oglądać. Najpierw jakoś w okolicach 10-12 lat a ostatnio rok lub dwa temu na Pulsie :D Włącznie z trzecim sezonem z synem sir Seana Connery'ego.

lordofdragonss

#32 Post autor: lordofdragonss »

Dziś zdobyłem moje dwie najbardziej porządane figurki "Meriadę" i "Guhnga", Czyli Leśną panienkę i Ogra. Obie są cudowne. Bardzo podoba mi się motyw na pasie ogra- złota czaszka mini cyklopa!

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#33 Post autor: szww »

lordofdragonss pisze:Czyli Leśną panienkę i Ogra.
Orga to w LEGO jeszcze nie było, byli Orkowie, Gobliny, Trolle, w tej serii mamy Orka (a la WH40,000) oraz Cyklopa, który to jest moim zdaniem najlepszą figurką tej serii :)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#34 Post autor: GrublukTheGrim »

Nie wiem jak w Waszym przypadku, lecz wydaje mi się, że przy tej serii jakość minifigurek produkowanych w Chinach poprawiła się. Nóżki chodzą "mocniej", a dłonie lżej. Skompletowałem już kilkanaście postaci, zatem porównałem wszystkie z wcześniejszymi seriami. Jest naprawdę lepiej.
Ostatnio zmieniony 2013-01-15, 16:03 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#35 Post autor: aditoma »

Powiedziałem to w nagraniu;) Tak, jakość granulatu jest wyraźnie lepsza. Kolory nie są "sprane".
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#36 Post autor: nori »

09-02 Cyclops

Obrazek

Cyklopi znani są głównie z mitologii greckiej, wyróżniali się ogromną siłą, a ich cechą charakterystyczną było jedno, centralnie umieszczone, oko. Jednym z bardziej znanych Cyklopów jest Polifem, pochodzący z drugiego pokolenia, znany przede wszystkim z niezbyt fortunnego spotkania z osobnikiem przedstawiającym się imieniem "Nikt".

W najróżniejszych źródłach, w tym w obrazach, grafikach, powieściach czy filmach, Cyklopi byli różnie przedstawiani, jednak patrząc na naszego LEGOwego osobnika, nasuwa się nieodparte skojarzenie z twórczością Raya Harryhausena. Ten wielki wizjoner kina, zasłynął niezwykłymi efektami specjalnym tworzonymi na zasadzie animacji poklatkowej. Warto przytoczyć w tym momencie film z 1958 roku "The 7th Voyage of Sinbad", w którym to właśnie znajdziemy Cyklopa z białymi kłami, sterczącymi uszami oraz rogiem. Czyżby to właśnie tutaj należało szukać genezy powstania tej niezwykłej plastikowej figurki? Może ktoś z TLG zafascynowany starami horrorami, i ich wyraźnego powiązania z serią Monster Fighters, szukał pomysłów także w innych klasycznych obrazach z historii kinematografii?

Obrazek

Obrazek

Cała seria 9 Minifigurek jest nadzwyczaj udana, jednak i tutaj pojawiają się osobniki wyraźnie się wyróżniający. Za taką figurkę właśnie można uznać naszego małego Cyklopa, spójrzcie sami na ten strój, groźny wyraz mordki, złowieszczą maczugę (element już wcześniej pojawił się w serii Minifigures)!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co obecnie jest niestety rzadkością w serii Minifigures, Cyklop posiada także nadruk na plecach,

Obrazek

oraz podwójnie zadrukowaną główkę! Co najciekawsze, i naprawdę setnie mnie to rozbawiło, mimo że spod "maski" widać tylko oko, to na samej główce nadrukowano uśmiechnięte usta!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodatek: spotkanie mitologicznych bestii!

Obrazek

- "Te, uważaj, bo zawołam jednookiego kuzyna z latającego spodka!"

Obrazek

Cóż dodać, figurka wprost nieprzeciętna, a jedyną jej wadą, jest specyficzność zastosowanych elementów, przez co utrudnione może być wykorzystywanie ich we własnych konstrukcjach. Natomiast za całokształt: ogromne gratulacje dla projektantów LEGO - stworzyli naprawdę małe arcydzieło!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#37 Post autor: 3dom »

nori pisze:Natomiast za całokształt: ogromne gratulacje dla projektantów LEGO - stworzyli naprawdę małe arcydzieło!
Oj tak. Wielkie brawa za tego minifiga. I choc mam silne postanowienie by nie kupowac nowych CM i systematycznie wyprzedawac posiadane tym razem zrobie wyjatek. Jest znakomity, troche odrazajacy ale zarazem piekny.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#38 Post autor: bonczyk85 »

Do tej pory kolekcjonerskie minifigi niezbyt mnie interesowały, ale stopniowo zaczynam się skłaniać ku nabyciu kilku z najnowszej serii. Moi faworyci to "elfka" i cyganka. No i może sędzia (ale to już zboczenie około-zawodowe:)).
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#39 Post autor: nori »

09-14 Mr. Good And Evil

Obrazek

Zapewne kojarzycie moje odczucia do zeszłorocznej serii Monster Fighters, tak więc możecie sobie wyobrazić, jaka była moja reakcja, gdy w pierwszym numerze polskojęzycznej edycji magazynu LEGO CLUB pojawiła się zapowiedź 9 serii Minifigures reklamowanej przez postać z dwoma jakże różnymi twarzami.

Pierwsze skojarzenie które mi się nasunęło wcale nie było związane ze światem Batmana i pewnym prokuratorem okręgowym Gotham City: Harveyem Dentem, a z postacią która narodziła się na kartach noweli Roberta Louisa Stevensona z 1886 roku: "Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde". Być może skojarzenie to to skutek przedobrzenia w tamtych roku klasycznych horrorów, gdyż jakby nie było Mr Hyde to alter ego Dr Jekylla, natomiast w przypadku tej minifigurki postacie te zostały scalone w jedność.

Obrazek

Nie byłbym sobą gdybym nie napomknął o klasycznych horrorach, jednak obiecuję, tym razem jako że to "tylko" jedna (hm, dwie?) figurka, będzie krótko.

Pierwsza filmowa adaptacja trafiła "na ekrany" już w 1912 roku, film trwał zaledwie 12 minut i obecnie można go bez problemu obejrzeć za darmo w internecie. Warto jednak bardziej skupić się na trzech kolejnych adaptacjach, już pełnometrażowych, pochodzących z 1920, 1931 i 1941 roku. Pierwszy, oczywiście niemy, film można uznać za jeden z lepszych horrorów i to nie tylko tamtych lat. W podwójną rolę wcielił się słynny John Barrymore, który paradoksalnie w życiu prywatnym miał poważne problemy z alkoholem, tak więc być może oddanie dwoistości natury było mu znane z autopsji? Film warto obejrzeć także ze względu na wyjątkowy klimat: doskonale oddano w nim mroczny, ponury i brudny Londyn.
W przypadku adaptacji z 1931 roku zwraca uwagę odwzorowanie głównego (anty)bohatera, co zresztą zostało docenione przez Akademię Filmową: Fredric March za tytułową rolę w tym filmie został nagrodzony Oskarem.
O filmie z 1941 roku warto przede wszystkim wspomnieć z powodu aktorów wcielających się w główne role, czyli Ingrid Bergman i Spencera Tracy. Film ogląda się z przyjemnością, choć swego czasu krytycy nie szczędzili mu niezbyt pochlebnych opinii, a sam Spencer Tracy uważał go za najgorszy film w jakim zagrał.


Obrazek Obrazek Obrazek

Wróćmy jednak do plastikowego świata, nasz Mr. Good And Evil to kwintesencja ukazania różnicy pomiędzy dobrem a złem, choć oczywiście w nieco umowny, wręcz stereotypowy, sposób, i to tylko pod względem wizualnym, co jak najbardziej w przypadku klocków jest zrozumiałe.

Każdy z elementów figurki jest podwójny, poczynając od spodenek (potargane po jednej stronie, zauważcie że nawet na pasku uchwycono różnice!), poprzez marynarkę i dłonie, kończąc na prześwietnej buźce oraz cylindrze także z odpowiednimi nadrukami!

Obrazek

Obrazek

Wraz z figurką otrzymujemy kolbę Erlenmeyera, potocznie zwaną erlenmajerką, element już wcześniej znany, jednak po raz pierwszy pojawia się w tym kolorze, a dokładniej wypełniony dziwną substancją o fioletowej barwie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie mogłem się oprzeć "zdjęciu rodzinnemu". Zobaczcie ile najróżniejszych potworów pojawiło się tylko w seriach Minifigures! A oprócz tego są przecież jeszcze wariacje z Monster Fighters. Oj, można powiedzieć, że jest to raj dla każdego miłośnika horrorów. Cóż dodać, Mr. Good And Evil to dla mnie pozycja obowiązkowa!

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#40 Post autor: 3dom »

nori pisze:Zobaczcie ile najróżniejszych potworów pojawiło się tylko w seriach Minifigures! [...] Obrazek
Z Dzinem to się chyba troche zagalopowales ;)
Ostatnio zmieniony 2013-01-16, 21:28 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#41 Post autor: nori »

Nie, podobno Lord Wampire na strychu swojego Haunted House znalazł pewną lampę...

;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#42 Post autor: 3dom »

Mozliwe ale recka byla na tyle obszerna, ze pomimo przeczytania calosci moglo mi to umknac ;) Chyba, ze to w ksiazeczce czy gdzies indziej było?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#43 Post autor: nori »

W wyobraźni drogi 3domie, w wyobraźni....

Figurka Dżina tak mi się podoba, że nie mogłem odmówić sobie jej dołożenia do tego zdjęcia.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#44 Post autor: 3dom »

Ok, kumam. My trialowcy mamy mimo wszystko troche inny poziom percepcji klockow ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#45 Post autor: bonczyk85 »

nori pisze: Nie mogłem się oprzeć "zdjęciu rodzinnemu". Zobaczcie ile najróżniejszych potworów pojawiło się tylko w seriach Minifigures! A oprócz tego są przecież jeszcze wariacje z Monster Fighters. Oj, można powiedzieć, że jest to raj dla każdego miłośnika horrorów. Cóż dodać, Mr. Good And Evil to dla mnie pozycja obowiązkowa!
Sympatyczne towarzystwo:). I fajna recenzja jak zwykle.
Nori, posiadasz wszystkie minifigi z wszystkich poprzednich serii? Czy tylko wybrane, takie które Ci się najbardziej podobały?
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

ODPOWIEDZ