[MOC] WSK Mikrus MR-300

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] WSK Mikrus MR-300

#1 Post autor: V1 »

Najmniejsze polskie autko, produkowane w latach 1957-1960. Podobno projekt był wzorowany na niemieckim Goggomobilu. Wyprodukowano ok.1700 Mikrusów.
Mial dwusuwowy silnik o pojemności 300cm3 umieszczony z tyłu.
Ciekawostką jest, że auto nie miało otwieranej klapy z przodu - bagaże do bagażnika wkładano od środka.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Obrazek
Ta już jest ostatnia, kochanie!


Uprzedzając ewentualne uwagi na temat ułożenia kół: Mikrus miał tak delikatne zawieszenie, że w pustym samochodzie koła właśniew ten sposób się zwężały. Co zresztą widać nawet na obrazku na pierwszym zdjęciu. Dopiero zzałogą/bagażem koła się prostowały. (Albo rozjeżdżały naboki :)


Dobranoc.
Ostatnio zmieniony 2011-06-07, 23:33 przez V1, łącznie zmieniany 3 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Świetnie oddałeś kształty tego maleństwa. Jego chyba w kieszeni nie bardzo można nosić?

Jeżeli Maluch jest ciasny to wolę nie myśleć jak jest w środku Mikrusa...
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#3 Post autor: jerryp »

Fajny ten mikrusik. Interesuje mnie w jaki sposób zamocowałeś koła że są tak pochylone?

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Słodkie maleństwo. Ale sobie go jakoś z dzieciństwa nie przypominam :-(
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Piękny samochodzik zrobiony z lego, ale gdyby nie podpis nigdy bym nie zgadł, że to Mikrus. Bardziej mi przypomina pojazdy ze starych kreskówek. To chyba już za mała skala.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

rasch22

#6 Post autor: rasch22 »

Ja to pierwsze słyszę o czymś takim jak ten mikrus, a przynajmniej sobie nie przypominam bym kiedykolwiek słyszał o tym/ lub widział to maleństwo.
Jak by to powiedzieć kilka klocków, a taka radocha jak się na to patrzy :)
Zdjęcia i prezentacja jak zwykle mistrzostwo świata :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Światła trochę za duże. Lepiej by wyglądał wciśnięty w halfpina ucięty taki przezroczysty glut: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=x400c20
I te trójkątne nadkola psują efekt. Ale chyba jedyny sposób, żeby ten trójkąt zniwelować to połączyć serki białą naklejką.

Świetna scenka końcowa. Tors tej pani idealnie pasuje do PRL-u.

bartwin

#8 Post autor: bartwin »

Do V1: gratuluje pięknie odwzorowanego Mikrusa MR300. Kontaktowaliśmy się już mailowo, ale nie chciałbym więcej zawracać głowy modelem Mikrusa, więc swoją prośbę kieruję także to innych forumowiczów. Może ktoś będzie w stanie mi pomóc? Ale od początku:

Od kilku lat interesuję się Mikrusem MR-300 i jego historią. Jestem wielkim miłośnikiem tego samochodu. Posiadam 4 takie samochody i jeden z nich jest właśnie remontowany. Kolekcjonuję wszystko co jest z nim związane choćby w najmniejszym stopniu: pocztówki, książki, ulotki, filmy (w których Mikrus występuje) oraz fotografie. Wszystkie moje zbiory prezentuje na stronie swojego autorstwa www.mikrus.net.pl. Zapraszam do jej odwiedzenia! Udało mi się znaleźć już kilka filmów, pojedyncze sztuki pocztówek oraz trochę fotografii. Dodatkowo, niedawno udało się wydać pierwszą na rynku książkę o Mikrusie (mikrus.net.pl/ksiazka_01-zapowiedz.html).

W kolekcji wciąż brakuje Mikrusa z Lego, a marzy mi się taki model od dawna. Chciałem więc prosić o pomoc. Zależałoby mi na identyfikacji potrzebnych klocków, ewentualnie na instrukcji montażu.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
Pozdrawiam
Bartosz

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Niezła rzeźba. To auto ze "zwyczajnym" budowaniem ma już niewiele wspólnego.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#10 Post autor: szubi81 »

Świetnie odwzorowana miniatura Mikrusa.
V1 pisze:Uprzedzając ewentualne uwagi na temat ułożenia kół: Mikrus miał tak delikatne zawieszenie, że w pustym samochodzie koła właśniew ten sposób się zwężały

To zjawisko również można było zaobserwować z Maluchu z nowym resorem z przodu :)

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#11 Post autor: Methos »

Nie wiem jak to wszystko połączyłeś ale jak na to patrzę to się boję oddychać aby się nie rozpadło :)

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#12 Post autor: aditoma »

Słodziak;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

bartwin

#13 Post autor: bartwin »

Cieszę się, że zrobił się ruch w temacie Mikrusa, ale wciąż brakuje mi jakiejś konkretnej pomocy, jak ten model zbudować.
Zdaję sobie sprawę, że Mikrus z Lego to trudna sprawa, ale dlatego zwracam się do specjalistów w dziedzinie ;-)
Pozdrawiam
Bartek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#14 Post autor: dmac »

Jedynym specjalistą, który mógłby Ci pomóc, jest Karwik - o ile robił zdjęcia w trakcie budowy albo będzie mu się chciało rozebrać to maleństwo :) . Na podstawie zwykłych fotek nikt z nas nie odgadnie WSZYSTKICH patentów ukrytych w środku. Ale kluczowe sprawy już są wyjaśnione - fleksy z wężykami, drążki etc.

Karwiku, urocze to autko, tylko się zastanawiam, czy to dobrze, że dobierając skalę kierowałeś się (jak sądzę) głównie wysokością modelu w stosunku do minifigurki. Wiem, jak mały był ten samochód, ale gdy kabina jest szeroka na 3, naprawdę trudno sobie wyobrazić cztery osoby w środku :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Mrutek

#15 Post autor: Mrutek »

bartwin pisze:Cieszę się, że zrobił się ruch w temacie Mikrusa, ale wciąż brakuje mi jakiejś konkretnej pomocy, jak ten model zbudować. Bartek
Bartku moim zdaniem cały opis masz na flikrze w adnotacjach na obrazku - dźwigienki w grilu, sztuczne study, całą resztę świetnie widać.

ODPOWIEDZ