[MOC] Trzej Muszkieterowie i Kardynał Richelieu

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

[MOC] Trzej Muszkieterowie i Kardynał Richelieu

#1 Post autor: Qlczas »

Po kilku moich "tragicznych" początkach stworzonych pare dni po zakończeniu Dark Age'u, przyszła pora na kolejną "próbę"...
Minęło prawie 10 miesięcy od kiedy znowu "siedzę w lego" i podczas rozpoczętej akcji "dorwać wszystkie minifigi"... miałem szansę trafić na potrójnego Muszkietera z serii 4.

Wtedy szybko przyszedł pomysł, że można by coś dodać do nich od siebie i jakoś to zaprezentować. Figurki powstały przy pomocy mojej lubej (która szyła "kostiumy" :P) oraz design postaci Kardynała, to też jej sprawka (nakrycie głowy przemilczę - ale się uparła :D).

Figurki powstały w jeden wieczór, jednak trzeba było je jakoś zaprezentować. Ponieważ mam w końcu pudełko klocków trzymanych tzw. "luzem", postanowiłem zrobić jakieś "tło" do prezentacji tych minifigów. Pomysł by zbudować coś ala kościółek zagościł w mojej głowie... Wyszło jednak tragicznie więc, nie prezentuje całej budowli w całości (wieża była nijaka). Wszystko zostało już rozebrane, tylko muszkieterowie zostali.

Ogólnie szkoda mi było całej pracy więc pozwalam sobie wrzucić to na forum, może kogoś zainspiruję. Chociaż zapewne już ktoś gdzieś na podobny pomysł wpadł :)
Jakbym miał więcej czasu, to zrobił bym to w formie komiksu. Niestety nie mamy ani czasu ani warunków na porządniejsze podejście do tematu jednak myślę, że zdjęcia i tak warte pokazania szerokiemu światu ;) Jeżeli macie inne zdanie, to czekam na krytykę :) Nie mam zamiaru się obrażać :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Muszkieterowie wiedzieli, że Kardynał ukrywał się w tym właśnie kościele. Szybko wyważyli wrota...
Obrazek

Mieli rację, gdy tylko Kardynał usłyszał raban dziejący się przy wejściu, szybko zbiegł po schodzach, by sprawdzić co się dzieje. Nie był jednak zbyt szczęśliwy z powodu tego co zobaczył...
Obrazek

Richelieu postanowił udać się po dobroci, wraz z muszkieterami na zewnątrz.
Obrazek

Porthos był bardzo szczęśliwy z powodu spotkania z Kardynałem.
Obrazek

Athos jednak ostudził trochę jego "mordercze" zapędy...
Obrazek

Wytłumaczył Porthosowi, że Kardynał i tak skończy marnie, a oni nie muszą brudzić swoich rąk krwią tego przebrzydłego padlinożercy.
Obrazek

To był koniec rządów krwawego Kardynała! Wiwat Muszkieterowie!
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-01-19, 12:02 przez Qlczas, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#2 Post autor: Neo »

Bardzo sympatyczna komiksowa scenka. Zastanawiam się czy znalazłby się pomysł na jakieś LEGOwe kostiumy dla kardynała ... nic mi nie przychodzi do głowy, ale może specjaliści w tematyce minifig coś wymyslą :)

Ps. W nazwisku kardynała brakuje na końcu "u" :)
Ostatnio zmieniony 2013-01-21, 14:42 przez Neo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#3 Post autor: Qlczas »

@Neo:

Dzięki poprawiłem błąd ;)

Co do "ciuchów" dla kardynała, to teraz mam trochę więcej figów niż kiedy robiłem zdjęcia i np. myślałem o pelerynce sędziego z serii 9.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#4 Post autor: blizzard »

Aj, strasznie nie lubię zdjęć z lampą błyskową, a klocki to już w ogóle cierpią przy takiej terapii (odbijają, błyszczą, jest nierównomiernie). Wg mnie dużo lepiej by wyszło w dzień, przy dobrym oświetleniu bez lampy ;)

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#5 Post autor: Qlczas »

@Blizzard

Może to głupio zabrzmi, ale nie mam warunków na robienie zdjęć nawet... Niestety.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#6 Post autor: Cevillus »

Może gdyby historia była w formie komiksu byłoby nieźle i lepiej. Natomiast podoba mi się strój Kardynała oraz sam pomysł na MOCa :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Qlczas pisze:Może to głupio zabrzmi, ale nie mam warunków na robienie zdjęć nawet... Niestety.
Marne tlumaczenie. Ja zdjecia bombek robilem na tle kartki A4 telefonem, swiatlo "dzienne", do tego magiczne dotkniecie Sariela i efekt jest chyba niezly.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#8 Post autor: Qlczas »

3dom pisze:Marne tlumaczenie. Ja zdjecia bombek robilem na tle kartki A4 telefonem, swiatlo "dzienne", do tego magiczne dotkniecie Sariela i efekt jest chyba niezly.
Ok :) No more excuses!

Nie znam się na robieniu zdjęć, o trikach z kartkami etc. po prostu nie wiedziałem, jak kiedyś mnie coś "najdzie" i znów coś złożę - to będę wtedy próbował coś "lepiej" zrobić.

Oco chodzi z "dotknięciem Sariela"?

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#9 Post autor: blizzard »

Pewno obrobił zdjęcia.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

blizzard pisze:Pewno obrobił zdjęcia.
Bingo.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ