42000 Grand Prix Racer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#16 Post autor: Sariel »

x50. Mnie tam ciekawi zobaczenie jak się jakiś model "składa", a nie chcesz oglądać, to przewiń.
Ostatnio zmieniony 2013-01-20, 23:00 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#17 Post autor: 3dom »

Sariel pisze:Mnie tam ciekawi zobaczenie jak się jakiś model "składa"
Ja mam podobnie, stad przegladam praktycznie wszystkie instrukcje zestawow, ktore potencjalnie moga mnie zainteresowac. Akurat pod tym wzgledem Twoje videorecki sa najmniejszym zlem ;) Szczegolnie, ze mozna je bez problemu ogladac z wyciszonym dzwiekiem.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#18 Post autor: Backbone »

Backbone, jako posiadacz mógłbyś się, trochę obszerniej odnieść do zarzutów od Sariela? Faktycznie aż tak niedorobiony jest ten model?
Przepraszam że dopiero teraz się rozpisuję, ale wcześniej zbytnio czasu nie miałem.

A ja się nie zgadzam z częścią zarzutów, już piszę dlaczego.
Moim zdaniem ładny - owszem momentami razi wystający klocek koloru który bije po oczach, ale to jest temat wałkowany od dawna. Owszem, targetem tego modelu są starsze dzieci, aczkolwiek nie jest to model dla AFOLI.

Pewne kwestie w modelach wydawanych przez LEGO są umowne, dlatego kabina jest tak uboga. Co do nadwozia w przedniej części zgodzę się- wystarczyłoby kilka gładkich plate osadzonych na halfpinach w pionowych ramkach. Odnośnie naklejek wiele nie powiem - tradycyjnie ani jednej nie nakleiłem.

Funkcje - wiele wymyślić nie mogli zapewne, ale tragedii nie ma. Trzeba się nakręcić jak w 8265, ale ja nie mam powodów do narzekania. Porównania do starszych modeli F1 też nie mam niestety.

Nowych części kilka jest - na pewno przydatne będą płaskie lifty 5" (+ooo+). Ze starych - garść paneli, ramki, trochę zębatek, długie cięgna i wahacze o wąskim zastosowaniu.

Ja uważam że te 370zł które wydałem nie są pieniędzmi wydanymi w błoto. Jako model może nie jest idealny, ale kupując go "na żyletki" nie uświadczymy tragedii.
Ostatnio zmieniony 2013-01-20, 23:21 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

makar
Posty: 37
Rejestracja: 2011-10-17, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#19 Post autor: makar »

Sariel pisze:x50. Mnie tam ciekawi zobaczenie jak się jakiś model "składa", a nie chcesz oglądać, to przewiń.
Czyli lepiej nie krytykować jak się coś nie podoba, tylko sobie "przewinąć"?
"Na początek jedna uniwersalna rada - zrzynaj. Podpatruj. Kopiuj."

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

Cóż, jeśli kliknięcie na pasku odtwarzacza przysparza Ci tyle bólu i cierpienia że musisz to opisać, to nie krępuj się. Twoje prawo.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#21 Post autor: Chrupek »

Sariel pisze:Nie wiem jak wyglądają wozy F1 w sezonie 2013, ale raczej wątpię żeby miały wąskie kółka bardziej pasujące do ścigaczy z lat 30.
No właśnie Paweł:P A ta zmiana opon akurat jest pozytywem tego modelu. Na przód pasują idealnie... to raczej stare opony "TECHNIC Racing" wywoływały uśmiech politowania, szczególnie na przodzie:)

Gdyby LEGO chciało zrobić to jak należy, to z przodu powinny zostać nowe/stare gumy z Nitro Muscle, a na tył założyć oponki z Silver Championa. Ale to by wymagało felg w nowym kolorze (albo tych, albo tych) i pewnie sie nie kalkulowało, szkoda wielka:(

Nie zgodzę się też co do tylnego skrzydła. Otóż to jest bardzo "na czasie" i tu LEGO trafiło w 10tkę. Może ci się wydawać, że to marna funkcja, ale skoro model ma imitować samochód F1 to nie wyobrażam sobie lepszej prostej funkcji do zrealizowania. Wystarczy obejrzeć jakiś wyścig F1 i wszystko staje się jasne;)


Natomiast ogólnie to model faktycznie rozczarowuje, przynajmniej patrząc po fotkach. Cieszę się, że jego pojawienie się sprawi, że białe panele trójkątne będą "chodzić" w znośnych cenach. Cieszy to szczególnie, w kontekście tegorocznego BOPa i płaskich paneli w kolorze White:)
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#22 Post autor: blizzard »

Regulamin pisze:1.4. Recenzja musi składać się z opisowego tekstu oraz zdjęć.
Wiedziałem, że coś mi nie pasuje ^^

edit:
Spoko loko, że się czepiam, po prostu walczę o to by recenzje były takie "sexi" jak zawsze, a filmikowych nie trawię ;/
Ostatnio zmieniony 2013-01-21, 10:42 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#23 Post autor: Hezar »

Podobnie, jak niektórzy komentujący, również preferuję recenzje pisaną, ale to, co zaprezentował Sariel, też daje dość wyraźny obraz tego, czego po nowym bolidzie można sie spodziewać. Jeżeli są osoby, które również zestaw posiadają i są w stanie reckę napisać, to w mojej ocenie powinny to zrobić jak najprędzej, gdyż:
Po pierwsze: Opis taki będzie stanowił fantastyczne uzupełnienie pracy Pawła;
Po drugie: Jest całkiem spora liczba osób zainteresowanych kupnem tego zestawu, więc warto byłoby jakoś ustosunkować się do tej bardzo negatywnej opinii naszego wideo-recenzenta.

rh

#24 Post autor: rh »

Sariel, liczę, że jednak wstawisz tu zdjęcia (zwłaszcza, że masz już sztukę ich robienia opanowaną niemalże do perfekcji) - a już szczególnie pokazując to co zarzucasz temu modelowi. Będzie to o wiele bardziej przejrzyste niż konieczność nabijania Ci statystyk na YT :)
Ostatnio zmieniony 2013-01-21, 14:56 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#25 Post autor: Sariel »

Nie da rady, rozebrałem już to paskudztwo do połowy bo nie mogłem na nie patrzeć. W innych recenzentach nadzieja.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#26 Post autor: noniusz »

Cieszę się, że ta recenzja pojawiła się, zanim nabyłem ten model...

Jedyne co warte zainteresowania w tym modelu to nowe zwrotnice, ale za cenę np. 370 PLN szkoda kupować ten model na części...
Gdyby miałby być dawcą to warto też zwrócić uwagę na (chyba) 4 czarne panele 5x11, żółte amortyzatory, "unikalne" koła i całą masę białych paneli, choć dla mnie bezużytecznych.

Z modeli F1 na pewno o wiele lepiej prezentowały się 8458 i 8461 (w zasadzie te modele są bliźniaczo zbudowane). Prawdę mówiąc modele, które teraz powstają dużo tracą na uroku poprzez zastosowanie nowych paneli. Tak jest w przypadku F1, tak samo było w przypadku Super Car'ów, wystarczy porównać 8070 z poprzednikami.

Wygląda na to, ze w tym roku z zakupami poczekam do sierpnia. Dopiero w tej recenzji znalazłem miniaturkę zestawu 42009, więc flagoqwiec zapowiada się bardzo obiecująco - jeśli ktoś zna więcej szczegółów na temat tego modelu proszę o wpis w temacie [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=267277&sid=a5f7ff75adaaa555cd4a67299af75ea7#267277]Zestawy LEGO na 2013[/URL], dzięki.

Awatar użytkownika
Kid_A
Posty: 38
Rejestracja: 2012-10-04, 11:06
Lokalizacja: Brzesko
brickshelf: KidA

 

#27 Post autor: Kid_A »

Kicha, spodziewałem się lepszego wykonania zwrotnic. Okazuje się, że poza faktem otrzymania gotowca nie idą za tym inne korzyści - luzy są spore, właściwie niewiele odbiegają od tych występujących na zwrotnicach-samoróbkach opartych o axle.

Sariel, jesteś w stanie porównać wagę starych i nowych opon 81.6 ZR? BL podaje, że nowe są lżejsze o 12 g od tych klasycznych, rodem z 8880.

Zestaw pewnie kupię na części, gdy trafi się jakaś przecena na 300 zł.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#28 Post autor: Sariel »

Skoro BL tak podaje, to pewnie tak jest.

Awatar użytkownika
Kid_A
Posty: 38
Rejestracja: 2012-10-04, 11:06
Lokalizacja: Brzesko
brickshelf: KidA

 

#29 Post autor: Kid_A »

Sariel pisze:Skoro BL tak podaje, to pewnie tak jest.
Ok, thx.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#30 Post autor: noniusz »

Czy może ktoś wrzucić fotki tych nowych zwrotnic?

ODPOWIEDZ