[MOC] Cziterow Dwoch...

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Cziterow Dwoch...

#1 Post autor: Misterzumbi »

Witam.

Ostatnio mnie naszlo i zaczalem grzebac, wlasciwie to "tylko" zaczalem zbierac klockow na zbudowanie tanka Mk IV, mam pare pomyslow i tak szukalem po necie zdjec, i natrafilem na scenke zbudowana przez Briana Williamsa (BMW_Indy), gdzie zmontowal zniszczonego Mk V i Fiata 3000b, Ten Fiat to jeden z najlepszych klockowych czolgow (dopoki Dmac sie za nie nie wzial), i jak tak ogladalem to sobie pomyslalem ze najpierw machne sobie takiego Fiata, albo nie, najpierw zrobie Renaulta FT17, wezme po prostu cale podwozie jak jest, dorobie wieze jak mialem w glowie od kiedy Pawel pokazal swojego, tylko wtedy nie chialem go juz meczyc, i tak wzialem sie za klocki, tylko po to zeby stwierdzic ze Fiat mial calkiem inaczej zrobione zawieszenie, choc system ten sam, inne to, tamto, siamto, dluzsze gasienice niz Renault, kadlub inaczej rozwiazany... I tak poprawialem "pod" Renowke, az z Williamsowego Fiata zostaly moze trzy klocki i pomysly. Modeliki sa w prawdzie dosc podobne, ale jak maja niebyc skoro i prawdziwe czolgi sa do siebie podbne.

Zmontowalem trzy. Narazie. Chodzi mi po glowie pewno zdjecie gdzie potrzeba mi dwoch. Problem jest taki ze te czolgi da sie zmontowac tylko jako czitery. Nawet chyba jasnego szarego nieda sie zlozyc bo brakuje tego klocka ktorego uzylem jako wiezy. A moze nie dosc dokladnie szuklaem.

Oliwkowy jest calkiem polukrowany, ale ma namiastke wnetrza, ale nie mialem juz czasu zeby robic zdjecia rozkladane, to wnetrze bedzie potrzebne do budowy wyzej wspomnianego zdjecia. Bezowy jest narazie pusty, i ma jeden lakierowany klocek. Czyli wieze. Bezowy byl budowany jako pierwszy, potem oliwkowy, a potem normalnie zielony. Moje czolgi maja pokazac maszyny ktore WP mialo na stanie okolo 1920 roku, dlatego nie bawie sie w kamuflowanie. Bezowego tez nie potrzebuje, ale szkoda bylo mi go rozkladac. Wieza jest jaka jest, smieszy i mnie, ale wypada dobze e tescie zmruzeniowym. A i prawdziwy czolg nie wyglada specjalnie serio.
Gasienice sa troche za waskie, mialem pomysl zeby dookola owninac je ta sama gasienica ktorej uzyl Pawel, wygladalo by dokladnie jak prawdziwa, ale po prostu jej niemam i nie moge znalezc. Moze kiedys. Pozatym nic sie nie rusza, wieze mozna przebudowac tak zeby dzialko pokazywalo na strone, ale krecic sie nieda.

Popaczicie sobie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla panikarzy, ktory beda plakac o klocki porobilem ekstra zdjecia czarno biale.

Obrazek

Galeria bedzie tu:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=521346

A Flicker jest tu:

http://www.flickr.com/photos/47504763@N05/
Ostatnio zmieniony 2013-01-25, 17:54 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

SeTA
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-12, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: SeTA »

Fajne...
Śmieszne takie i fajne :)

Edyta każe mi jeszcze napisać, że patrzę na te różnice w podwoziach i widzę tylko drobną kosmetykę. Gdzie te wielkie różnice?
Ostatnio zmieniony 2013-01-25, 17:51 przez SeTA, łącznie zmieniany 1 raz.
GOD is Real. Unless declared Integer.

Mrutek

#3 Post autor: Mrutek »

Fantastyczne.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#4 Post autor: Kruk »

A mnie bardzo się podoba ten nietypowy kolor , który zastosowałeś. Kompletnie nie znam się na tego typu pojazdami, ale szalenie mi się podoba. Zastanawia mnie jedno, czy gąsienice się poruszają, czy jest to model wyłącznie na postawienie na półkę?? Gratuluje zacnego modelu.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#5 Post autor: Misterzumbi »

Pozatym nic sie nie rusza, wieze mozna przebudowac tak zeby dzialko pokazywalo na strone, ale krecic sie nieda.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Mrutek

#6 Post autor: Mrutek »

Adam, zamiast czitować, wykombinuj coś aby oliwkowych klocków było więcej ;)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#7 Post autor: Misterzumbi »

Ty, zmontowalem go na szaro i chcialem jak zwykle podmienic klocki, zeby nie za duzo sie namalowac, wymienilem trzy rozne elementy i lacznie 12 klockow, z czego 6 nie widac wcale... Ech...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#8 Post autor: dmac »

Sylwetka bardzo fajna, detali chyba więcej się nie da zrobić w takim maleństwie.
Żeby jeszcze wieża była kanciasta... Próbowałeś poskładać ze skrzydełek 2x3?


Aha, proszę, niech ktoś mi łaskawie wyjaśni: co to jest za ustrojstwo z tyłu, z tymi ogniwami gąsienic? Do czego to służyło?
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

dmac pisze:co to jest za ustrojstwo z tyłu, z tymi ogniwami gąsienic? Do czego to służyło?
Spójrz na jakieś zdjęcie profilu - sam się domyślisz :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#10 Post autor: Bobofrutx »

dmac pisze:Aha, proszę, niech ktoś mi łaskawie wyjaśni: co to jest za ustrojstwo z tyłu, z tymi ogniwami gąsienic? Do czego to służyło?
Chyba po to, żeby czołg nie wywinął kozła i na pleckach nie wylądował przypadkiem podczas pokonywania jakichś wzniesień o dużym nachyleniu.

Sympatyczny model, tak jak i jego pierwowzór.
Jak już dmac wspomniał, można by nad wieżyczka popracować, chociaż mam wrażenie że w oryginale były dwie wersje kanciasta i obła.

Prowadziłem tego cudaka w grze "World of Tanks", strasznie powolny :P
Ostatnio zmieniony 2013-01-25, 19:53 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

Maciek, ze skrzydelek to sam se lep. Te wieze dalo odlewane, tzw. stozkowe, i nitowane, alias osmioboczne.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#12 Post autor: Misterzumbi »

SeTA pisze: Edyta każe mi jeszcze napisać, że patrzę na te różnice w podwoziach i widzę tylko drobną kosmetykę. Gdzie te wielkie różnice?
W wewnatrz. Kolo tylne nie chcialo sie dac tak zmontowac jak u tego fiata, wykombinowalem inaczej, przez to kola jezdne sa inaczej, pozatym Williams uzyl czitu bo polamal lancuch na kawalki i to polaczone liftarmami pozwolilo na zmontowanie kol z bezowych halfbushy. Belka ktora trzyma kola jezdne jest zmontowana inaczej, przednie kola inne, belka podtrzymujaca inaczej.
Nie chcialem poprawiac za duzo, bo gosciu bardzo dobrze dobral elementy, nie widze potrzeby budowania inaczej na sile, czasem trzeba powiedziec ze dosc, moglem w tyle dac inne kolo ale po co? Jezdne mialem z ciemnoszarych felg od samolotowych kol, ale nie pasowaly ani troche, a szkoda bo wchodza perfekcyjnie pomiedzy gasienice...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

kris kelvin

#13 Post autor: kris kelvin »

Bardzo zgrabne maszynki :)
Lubię takie stare czołgi, są takie nierealistyczne i fantastyczne.

A tutaj zdjęcie czołgów o którym napisał nasz tfurca:

Obrazek

Obrazek

Galeria
Nie wszyscy pewnie kojarzą a to ciężki grzech.
Ostatnio zmieniony 2013-01-25, 20:39 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#14 Post autor: Misterzumbi »

Niestety gosciu chyba sie odklockowil. A szkoda...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
poskar
Posty: 113
Rejestracja: 2005-03-01, 09:20
Lokalizacja: z ziemi obiecanej...

#15 Post autor: poskar »

Miodzio.
Jesteś jak najbardziej na czasie - dopiero co "odzyskany" z Afganistanu Renault FT-17 pod koniec ubiegłego roku . Idealnie pasuje.
Nie czepiałbym się niekanciastej wieży. Ft-17 miał wersję z wieżą okrągłą.TVN24
Ostatnio zmieniony 2013-01-26, 23:42 przez poskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam :)
poskar

ODPOWIEDZ