[MOC] Automatyczne krosno tkackie - LOOM MACHINE

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#16 Post autor: TruckeR »

To co, na Rzeszów 2013 nie będziemy już zamawiać koszulek, tylko każdy będzie miał LugPOLowy szalik? :D Brawo, bardzo ładne - i maszyna, i szaliczek.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#17 Post autor: Sariel »

A swoją drogą TT, mógłbyś dopracować funkcję dziergania wzorków na szalikach i dogadać się z autorem słynnego JESTĘ KIBOLĘ - pomyśl tylko jaki miałbyś rynek zbytu ;)

goldsun

#18 Post autor: goldsun »

Z cyklu "klocki nie muszą być niepoważne" albo "nauka przez zabawę" ? :-)
Nie chciałeś tego w jakichś szkołach pokazać na jakimś kółku z robotami ? (Wiem, że w 4ce na Chrobrego mają kółko na którym się mindstormami bawią - może by w końsu moją córkę coś przekonało do chodzenia na nie :-) )
Bo zakładam, że w Rzeszowie ileś szalików może być rozdanych/sprzedanych dla odwiedzających/Lugpola/pracowników muzeum ? :-)
Ale chodzi mi po głowie pytanie: da radę zaprogramować jaki ma być wzorek ?

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#19 Post autor: TT »

crises pisze:Jak odbywa się wymiana nici? Czy maszyna się sama zatrzyma, czy trzeba pilnować?
Jeśli poprzeczna nić się skończy to trzeba zatrzymać maszynę klikając pomarańczowy przycisk na kostce NXT. Zaprogramowałem specjalny alarm dźwiękowy, który uruchamia się co 26 rzędów - na tyle zwykle wystarcza nici w zwojach (ok. 12cm tkaniny, ok. 2 minuty pracy). Jeśli nie zatrzymamy maszyny to będzie ona działała nadal, ale nie będą powstawały nowe rzędy tkaniny. Mam zbudowanych kilka przelotek. Najlepiej nawinąć je wszystkie, a potem tylko wymieniać. Do powstania szalika widocznego na zdjęciu potrzeba było 13 takich "porcji" nici.
sekua pisze:W jakimś stopniu mam odczucie deja vu, jakbym gdzieś widział podobną konstrukcję.
W Internecie można znaleźć kilka modeli krosna z LEGO m.in. autorstwa słynnego NICO. Nieskromnie dodam, że z moich obserwacji wynika, że żadne nie jest tak wydajne i bezawaryjne jak moje :-)
bacon pisze:To nie jest możliwe, to na pewno nie są już klocki
Dementuje :-) 100% elementów to oryginalne niemodyfikowane klocki LEGO.
goldsun pisze:Ale chodzi mi po głowie pytanie: da radę zaprogramować jaki ma być wzorek ?
W tej wersji nie, ale... Chodzi mi po głowie następna wersja maszyny, która przede wszystkim nie będzie wymagała uzupełniania nici poprzecznych i będzie szybsza. O wzorach, a raczej kolorach poszczególnych fragmentów można też pomyśleć.
Sariel pisze:W rozmiarze chomiczym też szyjesz? ;)
Podaj wymiary źwierzęcia, a my uszyjemy odpowiedni rozmiar :-)
Sariel pisze:A swoją drogą TT, mógłbyś dopracować funkcję dziergania wzorków na szalikach i dogadać się z autorem słynnego JESTĘ KIBOLĘ - pomyśl tylko jaki miałbyś rynek zbytu ;)
Zamiast o eBLOCKS.pl muszę teraz pomyśleć o eTEXTILE.pl
3dom pisze:Jakby zrobic glosowanie na cytat lutego albo nawet Q1 to bylbys bezkonkurencyjny :D
Innos pisze:Tylko po pominięciu części nieobowiązkowej dla castlowców to niewiele opisu do poczytania zostaje.;P
Niechciałem nadwyrężać z rana kolegów od zamków. Im wystarczy sam film i obrazki :-)
Ostatnio zmieniony 2013-02-01, 09:27 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#20 Post autor: Chrupek »

Tomasz widzę, że poszerzasz działalność:)

Świetna maszyna. Swoja drogą to tak powinien wyglądać każdy techniczak - zębatki, listwy, axle itd. na wierzchu!
TT pisze:i będzie szybsza.
no to by był czad, bo na filmie trochę zamula:P


PS: Mam rozumieć, że od teraz gratisy do większych zamówień eBlocks bedą w formie szaliczków?:D
Sezon w pełni!

Mrutek

#21 Post autor: Mrutek »

Nie jestem zaskoczony, że coś takiego powstało (nie takie rzeczy widziałem ;) - zasada działania ustrojstwa nie jest jakaś skomplikowana ) ale i tak jestem pełen podziwu i szacunku dla twórcy, za zmontowanie tego z klocków i oprogramowanie.

Teraz czekam na logo Lego na szaliczku - chyba da się zrobić , kuzyn trzaskał takie w technikum na ZX Spectrum.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#22 Post autor: Szerszen »

Sariel pisze:A swoją drogą TT, mógłbyś dopracować funkcję dziergania wzorków na szalikach i dogadać się z autorem słynnego JESTĘ KIBOLĘ - pomyśl tylko jaki miałbyś rynek zbytu ;)
Jak TT dopracuje robienie wzorków, to trzeba będzie zamówić zestaw "Jestem AFOLEM" ;-) oczywiście w czarno - żółto - czerwonych barwach... aby nie było.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#23 Post autor: 3dom »

Szerszen pisze:Jak TT dopracuje robienie wzorków, to trzeba będzie zamówić zestaw "Jestem AFOLEM" ;-) oczywiście w czarno - żółto - czerwonych barwach... aby nie było.
Przez chwile myslalem by napisac do Tomka z prosba o szaliki w barwach logo TrTr dla sedziow ale po chwili reflekcji doszedlem do wniosku, ze nie jestem az tak hardy by w takim chodzic po Warszawie :D
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#24 Post autor: Ciehoo »

Ale czadowe :)))) Chciało by się powiedzieć, że gra i buczy ;) Maszyna fantastyczna, chociaż powstała odrobinę za późno. No chyba, że szykujesz się na kolejny sezon zimowy.
Jestem noga w temacie technic, ale tak serio zapytam: jakie widzisz ograniczenia (hmmm nie wiem - moc silników?) w kwestii rozbudowy tego cuda? Chodzi mi o to, jak dużą można by maszynę zbudować aby zachować pełną funkcjonalność? Nie to żebym grymasił bo jak widać szalik wyszedł "pełnowymiarowy".

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#25 Post autor: 3dom »

Ciehoo pisze:jakie widzisz ograniczenia (hmmm nie wiem - moc silników?) w kwestii rozbudowy tego cuda? Chodzi mi o to, jak dużą można by maszynę zbudować aby zachować pełną funkcjonalność?
Czuje, ze to tylko proba generalna przed finalna, duzo wieksza wersja i na kwietniowym rajdzie Tomek wystapi w takim sweterku:

Obrazek

:)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Dominik D

#26 Post autor: Dominik D »

Brak mi słów. :) Rewelacyjny MOC, jedna z lepszych rzeczy jakie w życiu widziałem. Mechaniczny aspekt rzeczy tego typu pozostaje grubo poza zakresem moich umiejętności.
Ostatnio zmieniony 2013-02-01, 11:48 przez Dominik D, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#27 Post autor: Methos »

Piękne! W sensie nie wizualnym (choć widać, że i tu starałeś się nie wrzucać losowo kolorów klocków) ale w sensie tego co sobą ta praca prezentuje.
Gratuluję wykonania i wytrwałości.

SeTA
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-12, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

#28 Post autor: SeTA »

Czadowa maszyna. Trudno mi było sobie wyobrazić że coś takiego można by zbudować z klocków. Wydawało mi się, że maszyny dziewiarskie potrzebują strasznie drobnych, precyzyjnych elementów...
A tu efekt jest naprawdę zaskakujący :) (dla postronnego, bo dla twórcy zamierzony).

Gratulacje.
Ostatnio zmieniony 2013-02-01, 12:51 przez SeTA, łącznie zmieniany 1 raz.
GOD is Real. Unless declared Integer.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#29 Post autor: Misterzumbi »

Bardzo fajne!

Takie szaliki mozna by bylo opylac na wystawach za 20 zeta. Szly by jak gorace buleczki, bo to fajna pamiatka :).
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

kris kelvin

#30 Post autor: kris kelvin »

Masakra po prostu :D
Prędzej czy później ktoś zbuduje z klocków maszynę do budowania z klocków i będziemy zbędni.

ODPOWIEDZ