60017 Flatbed Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

60017 Flatbed Truck

#1 Post autor: Hezar »

Recenzja 60017: Flatbed Truck

Obrazek


Dane techniczne

Seria: City
Podseria: Great Vehicles
Rok produkcji: 2013
Liczba klocków: 212
Spis części: Brickset
Cena (w momencie publikacji opisu): S@H: 79,99 zł; Allegro: od ~63 zł do ~75 zł; BrickLink: od ~55 zł do ~122 zł;

lego.com
Brickset
BrickLink


Słowem wstępu

To właśnie 60017 był tym zestawem, na widok którego moje oczy zrobiły się większe, a z ust wydobyło się krótkie: „Łał, naprawdę świetny!”, po czym powiedziałem sobie, że spośród tegorocznych nowości „City”, ta właśnie laweta na pewno zasili szeregi mojego miasta.
Stosowna okazja nadarzyła się raptem kilka dni temu, kiedy to będąc na zakupach w jednym z pobliskich „dużych sklepów”, tradycyjnie odwiedziłem stoisko z zabawkami.
W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować mojej kochanej Małżonce, która uszczupliła wówczas objętość swojego portfela i dzięki której macie możliwość przeczytania niniejszej recenzji - do czego oczywiście serdecznie zapraszam!


Opakowanie

… a więc wykonane z dość grubego i solidnego kartonu pudełko o wymiarach (w przybliżeniu) 26cm x 19cm x 6cm - czyli mniejsze, niż w przypadku zeszłorocznych zestawów podserii „Great Vehicles”. Widać „TLG” rzeczywiście zaczęło pakować klocki w mniejsze gabaryty, co osobiście uważam za trafne posunięcie.
Przód tradycyjnie już zdobi ładne, kolorowe i oczywiście podretuszowane zdjęcie zestawu w całej okazałości, wraz z nazwą serii, na tle miejskich zabudowań.
Charakterystycznym akcentem wszystkich zestawów „City” jest naturalnie niebieskie pole z logo producenta, przedziałem wiekowym i numerem zestawu, których to elementów nie mogło zabraknąć również i tutaj:

Obrazek

Tylną ściankę zajmuje jak zwykle kilka scenek „z życia” naszego zestawu, mamy też graficzną informację o ilości woreczków, w które zapakowano klocki, oraz małą prezentację pozostałych modeli podserii, do której należy laweta (w tym dwóch ubiegłorocznych - czyżby nadmiar w magazynach?):

Obrazek

Ze ścianek bocznych na większą uwagę zasługuje tylko jedna, przedstawiająca minifigi zestawu w roli głównej oraz dodatkowy szczegół, przedstawiający jednego z nich w skali 1:1:

Obrazek

Na pozostałych ściankach tradycyjnie umieszczono miniaturki dużego zdjęcia ze ścianki przedniej, a także informacje wraz z ostrzeżeniami w kilku językach.


Zawartość opakowania

Wewnątrz pudełka znajdziemy dwa numerowane woreczki z klockami...:

Obrazek

... a także dwie instrukcje budowy...:

Obrazek

... oraz luzem arkusik naklejek i szarą płytkę 14x6 studów:

Obrazek


Instrukcja budowy

Instrukcja ma postać dwóch numerowanych książeczek formatu nieco mniejszego od A5.
Pierwsza z nich liczy sobie dwadzieścia cztery strony objętości i prowadzi nas przez proces budowy samochodu oraz słupa sygnalizacji świetlnej, z klocków zapakowanych w woreczek oznaczony „jedynką”.
Z pomocą drugiej książeczki, mającej równo sześćdziesiąt stron objętości, zbudujemy model lawety, wykorzystując do tego celu elementy z woreczka oznaczonego numerem 2:

Obrazek

Końcowe strony instrukcji nr 1 to oczywiście nieodzowne reklamy, z kolei instrukcji oznaczonej „dwójką” - wykaz elementów naszego zestawu:

Obrazek

Obrazek

I jeszcze przykładowe strony każdej z książeczek, pokazujące losowo wybrane etapy składania:

Obrazek


Klocki

Zestaw - jak zaznaczyłem na początku - składa się z 212 części, pośród których znaleźć możemy kilka elementów nietuzinkowych:
  • Obrazek - „Bright Orange Angular Brick 1x1”
    - pojawił się tylko w trzech zestawach;

    Obrazek - „Bright Orange Front/Display 3x4x1 2/3”
    - występuje tylko i wyłącznie w opisywanym zestawie;

    Obrazek - „Bright Orange Flat Tile 1x3”
    - znaleźć go można ogólnie w pięciu zestawach,

    Obrazek - „Bright Yellow H. Plate Bot. 2x4 W., Ø4.85 H.”
    - pojawił się tylko w trzech zestawach;

    Obrazek - „Dark Orange Mini Wig No. 4”
    - jak dotąd również jedynie w trzech dotychczas wydanych zestawach;

    Obrazek - „Medium Stone Grey Hinge Plate Top 2x4 W., Ø4.85 H.”
    - wystąpił łącznie w sześciu zestawach;

    Obrazek - „New Dark Red Plate W. Bow 1x4x2/3”
    - znaleźć go można ogólnie w czterech zestawach;

    Obrazek - „New Dark Red Inverted Roof Tile 6x1x1”
    - pojawił się jedynie w trzech zestawach;

    Obrazek - „New Dark Red Brick 2x4x1 W. Screen”
    - dotychczas tylko w trzech zestawach;

    Obrazek - „New Dark Red Front 4x3x2/3 W. Bow”
    - występuje tylko i wyłącznie w opisywanym tutaj zestawie;

    Obrazek - „Tr. Brown Windscreen 6x3x2”
    - znaleźć go można w pięciu zestawach.
Modele

W skład modeli zestawu 60017 wchodzą: Furgonetka z lawetą i kierowcą-mechanikiem, sportowy samochód osobowy wraz z jego właścicielką, a także namiastka ulicy w postaci skrawka chodnika, ze stojącym nań słupem sygnalizacji drogowej.
Jak już wcześniej wspomniałem, samochód osobowy wraz z sygnalizacją budujemy wykorzystując elementy z woreczka nr 1, z kolei lawetę za pomocą części z woreczka nr 2.
Proces budowy nie nastręcza absolutnie żadnych trudności, składanie przebiega bezproblemowo, szybko i przyjemnie.
Dla zainteresowanych bezpośrednie linki do poszczególnych instrukcji, dzięki którym można prześledzić krok po kroku, jak powstaje każda z konstrukcji:
  • 1 (2,96 MB)
  • 2 (4,18 MB)
Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym, już złożonym elementom, wchodzącym w skład opisywanego zestawu:
  • Minifigi...:

    ... a więc przystojny kierowca furgonetki oraz piękna pani businesswoman.
    Każda z figurek posiada jednostronnie zadrukowaną główkę oraz tors:

    Obrazek

    Obrazek

    Niewiasta oczywiście elegancko ubrana: Szara marynarka, bluzeczka z apaszką w odcieniach różu i fioletu, a do tego beżowe spodnie no i oczywiście modna fryzura plus profesjonalny makijaż. Czarna walizeczka (z laptopem?) nie pozostawia żadnych złudzeń - to bez wątpienia kobieta sukcesu.
    Mechanik - profesjonalista w każdym calu: Spełniająca wszelkie przepisy BHP, niebieska odzież robocza, do tego czarna czapka na głowie, oraz nieodzowny klucz nastawny w dłoni. Temu facetowi z pewnością żaden pojazd niestraszny. No i ta starannie przystrzyżona bródka...
  • Samochód osobowy...

    ... czyli bordowy kabriolet z wyraźnie sportowym zacięciem:

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Będąc szczerym, pierwsze wrażenie, jakie jeszcze podczas oglądania przedpremierowych zdjęć zestawu wywarło na mnie to auto, nie było jakoś specjalnie rewelacyjne. Na szczęście rzeczywistość szybko to zweryfikowała, gdyż na żywo, gotowy pojazd prezentuje się zdecydowanie lepiej.
    Przede wszystkim bardzo podoba mi się kształt nadwozia oraz sama kolorystyka - bordowy z szarym bardzo dobrze do siebie pasują i nie ma tu jakiejś niepotrzebnej pstrokacizny, tak często przecież ostatnio spotykanej.
    Oko cieszą takie detale, jak ładnie wymodelowany przód z maską, boczne lusterka, czy też tylni spojler, jednak mimo wszystko trochę ubolewam nad brakiem otwieranych drzwi bocznych (choć wówczas samochód nie wyglądałby tak, jak wygląda, więc po prostu bezdyskusyjnie przymykam na to oko).
    Reasumując: Bardzo udana konstrukcja - prosta, lecz efektowna. Brawa dla projektanta!
  • Furgonetka...

    ... a więc pomarańczowy „dostawczak” z lawetą przystosowaną do załadunku i przewozu samochodów osobowych:

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Jak widać, samochód nieco traci na wyglądzie bez użycia naklejek, ale mimo wszystko urody odmówić mu nie sposób. Przede wszystkim świetnie prezentuje się sama kabina, z dość oryginalnie wymodelowaną maską. Takie drobiazgi, jak otwierane drzwi, duże lusterka boczne, czy też schodek za przednim kołem to bez wątpienia elementy, które dodają punktów temu pojazdowi.
    Całkiem nieźle prezentuje się również dość obszerne wnętrze, gdzie nasz mechanik ma naprawdę sporo miejsca:

    Obrazek

    Obrazek

    Niestety „nie wszystko złoto, co się świeci”: Furgonetka tak naprawdę jest przeciwieństwem opisanej wcześniej „osobówki”, gdyż niestety na zdjęciach prezentuje się lepiej, niż w rzeczywistości.
    Osobiście rażą mnie strasznie elementy w kolorach, które do niczego nie pasują, a które tu zastosowano - jak choćby żółte ograniczniki na lawecie, okrągłe „plejty” w kolorze „Trans-Dark Blue”, wbudowane w podwozie...:

    Obrazek

    ... czy też - o zgrozo - w połowie żółty, a w połowie szary zawias (a przy okazji - jak ten tył podwozia okropnie wygląda!):

    Obrazek

    Widząc takie „byki” zaczynam się zastanawiać, co jest nie tak. Co prawda już kilkakrotnie temat był poruszany - że to niby dzieciakom łatwiej składać, ale litości - przecież również byłem kiedyś dzieckiem i takiej pstrokacizny w zestawach lat 80’ i 90’ nie było, a jakoś problemów ze składaniem, czy znalezieniem odpowiednich klocków nie miałem ani ja, ani nikt inny (nie mówiąc już o tym, że nikomu nawet nie przyszło do głowy, by się o cokolwiek „rzucać”).
    Nie wiem, może społeczeństwo staje się coraz wygodniejsze? A może po prostu coraz głupsze?
    Jak już narzekam - zwróćcie uwagę na te „koguty”:

    Obrazek

    Czy nie powinny być one raczej pomarańczowe...?

    Ochłońmy może nieco i przypatrzmy się funkcjom, jakie nasz samochód oferuje.
    Oprócz otwieranych drzwi kabiny kierowcy, mamy jeszcze opuszczaną lawetę...:

    Obrazek

    ... oraz sterowaną ręcznie, wciągarkę z hakiem:

    Obrazek

    Jak jeszcze do pracy samej wyciągarki nie można mieć zastrzeżeń (obrót z prawidłowym oporem), tak niestety sam proces wciągania „osobówki” nie został do końca przemyślany:
    Laweta jest za krótka, a stopień nachylenia za duży - w wyniku czego wciągany samochód nie jest w stanie lekko wjechać samodzielnie na kołach, tylko trze zderzakiem o powierzchnię lawety. Jak już uda nam się na siłę wciągnąć auto na tył, to okazuje się wówczas, że sama powierzchnia lawety jest za krótka, w stosunku do długości transportowanego pojazdu. Można i na to przymknąć oko, choć z drugiej strony można było przecież zaprojektować to inaczej, nieprawdaż?
  • Namiastka ulicy...

    ... a więc skrawek chodnika wraz ze słupem miejskiej sygnalizacji świetlnej:

    Obrazek

    Obrazek

    W sumie element dodany trochę „na siłę”, ale z drugiej strony, jest jakimś tam uzupełnieniem opisanych powyżej pojazdów.
    No a tak poza tym, to zawsze przecież może okazać się przydatny - szczególnie wtedy, gdy ktoś rozbudowuje sobie własne, klockowe miasteczko - wówczas takich świateł nigdy nie za wiele.
Na deser przyjrzyjmy się jeszcze elementom pozostałym po budowie...:
  • ... z woreczka oznaczonego „jedynką”...:

    Obrazek
  • ... z woreczka numer 2...:

    Obrazek
... a także tradycyjnie kilku scenkom „z życia” naszego zestawu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Podsumowanie

60017 to zestaw bez wątpienia ciekawy i warty zainteresowania, który jednak mimo wszystko troszkę mnie rozczarował.
Pierwotny efekt „łał”, jaki wywołały pierwsze zdjęcia wielkości znaczka pocztowego, został brutalnie zweryfikowany - głównie ze względu na nie do końca przemyślaną konstrukcję tylnej części furgonetki i elementy w dziwnych kolorach, jakie w tym modelu zastosowano. Pozytywnym zaskoczeniem okazał się tu natomiast samochód osobowy, który w mojej ocenie jest pozbawiony jakichkolwiek wad i z powodzeniem mógłby stanowić osobny, samodzielny zestaw.
Patrząc z perspektywy „dawcy”, „Flatbed Truck” jest bardzo interesującą propozycją, przede wszystkim ze względu na obecność klocków w kolorach „Bright Orange” oraz „Dark Red”, które nie są jakoś szczególnie często spotykane.
Reasumując: Pomimo kilku drobnych niedociągnięć, zestaw uważam za dość udany i jak najbardziej warty zakupu.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: aditoma »

Po kolei: Niezłe fotki, ale ciut poprzepalane;) ale marudzę bom zboczony;)
Kabrio robi wrażenie, wreszcie sportowe auto nie czerwone...już patrzeć na to nie mogłem, nie dość że miały identyczne bryły to ten kolorek... Jeszcze poproszę w kolorze lime. Furgon za to wygląda paskudnie jak Fiat Multipla...brrrr...najbrzydsza w historii.

Dobra kompleksowa recenzja. Dzięki;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Ja może ostatnio nie komentuję zbyt wiele recenzji (prawdę mówiąc nawet niewiele piszę na forum), ale jak zobaczyłem tą recenzje pomyślałem sobie "a co mi tam, zrobię Hezarowi przyjemność i napiszę mu komentarz, w końcu nie odwala fuszerki i stara się, aby każda recenzja była ciekawa".

Fajny ten pomysł z kolorowymi nagłówkami w kolorach związanych w jakiś sposób z recenzowanym zestawem. Wygląda to estetycznie, a do tego wczytuję się szybko - znacznie szybciej niż moje wielgaśne arty.

Zdjęcia są bardzo ładne. No, może gdybym miał koniecznie się do czegoś przyczepić, to byłyby to cienie w tle, ale nie przeszkadza to jakoś specjalnie. Grunt, że wszystko jest wyraźne i nie ma zamazanych zdjęć. No i pochwalę Cię za tak ładnie wyprostowane instrukcje (nie cierpię fotografować tego momentu!).

Dobry pomysł ze zrobieniem zdjęć dwóm instrukcjom jednocześnie.

Jeżeli chodzi o spis ciekawych elementów, to wydaje mi się, że dużo wygodniej jest zrobić jedno zdjęcie wszystkich ciekawych elementów, niż grzebać po różnych Bricksetach celem znalezienia odpowiednich grafik. Oczywiście, to nie jest błąd, tylko kwestia wygody. Zresztą pamiętam, jak w jednej recenzji poszalałem i zrobiłem taaaką długą listę - ludzie aż prosili, żeby ją skrócić :D

Jeżeli chodzi o sam zestaw, z pewnością znajdują się tu ciekawe elementy. Także minifigi należy uznać za plus. Jeżeli chodzi o pojazdy, to laweta wydaje mi się dość ciekawa - głównie z uwagi na nietypową budowę kabiny. Jeżeli zaś chodzi o wspomniane przez Ciebie braki, to życie już mnie nauczyło, że rzadko kiedy zestaw firmowy jest bez wad - gdyby był idealny, narzekalibyśmy, że nie ma co w nim poprawiać, a tak mamy dodatkową atrakcję :P Małe autko jest ładne, chociaż nie jestem jakimś wielkim fanem pojazdów takiej architektury.

Ogólnie recenzja jest wyczesana jak futro mojego szynszyla i oceniłbym ją na 5 groszków:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-02-03, 02:50 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#4 Post autor: GrublukTheGrim »

Muszę bronić barwy kogutów na furgonetce. Gdyby były pomarańczowe, jak sugeruje Hezar, niczym nie odróżniałyby się od reszty pojazdu. Wtedy ten musiałby być w zupełnie innym kolorze. No i faktycznie laweta jest o trzy study za krótka...
Fajna recenzja, dzięki. Dobrze było dzięki Twojej pracy poznać ten ciekawy zestaw.

Robert Reimus
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-01, 22:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: Robert Reimus »

GrublukTheGrim pisze:Muszę bronić barwy kogutów na furgonetce. Gdyby były pomarańczowe, jak sugeruje Hezar, niczym nie odróżniałyby się od reszty pojazdu.
No spoko, ale ja jeszcze nie widziałem lawety z niebieskim kogutem;]

Recenzja bardzo fajna. W samym zestawie doceniam mniejsze wymiary pudełka (mam nadzieję, że to będzie nowy trend) i sportowy samochód. Natomiast auto laweta średnio mi się widzi. Ciut za krótkie, maska z przodu "nadmiernie niejednolita". Ja nie kupię, natomiast myślę, że zestaw jest dość bawialny.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#6 Post autor: tomey »

Piękna ta nowa estetyka autek.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Prezes »

Moja ulubiona seria :-)
60017 to jedna z moich pozycji na liście "must have" na 2013. Jednakże nie jest to pierwsza piątka, dlaczego ? Bo to ZAPYCHACZ. Przeglądając i czytając recenzję utwierdzam się w moim przekonaniu. Nie jest zły ale i nie jest dobry. Monotonny kolorystycznie, skromny, trochę udziwniony konstrukcyjnie - szczególnie przód ciężarówki. Dodatkowo mnie nie zachwyca to dziwne autko. Taka niby syrena ze spojlerem. Panienka wygląda trochę jak Grodzka ... Za to podoba mi się słup z sygnalizacją świetlną - jest uniwersalny :-) Jednym słowem z zakupem poczekam, aż będzie gdzieś promocja.

BTW1: Czemu nie oklejasz klocków naklejkami ?

BTW2: Dodam, że niebieskie światła są jak najbardziej na miejscu. Pomarańczowy + niebieski tworzą tak zwaną parę barw dopełniających. Są na przeciwnych krańcach palety barw i świetnie wzajemnie uzupełniają się balansując kolorystykę. Takie rzeczy odbieramy nieświadomie. Producent, który ma świadomość tego potrafi wpływać na estetykę wyrobu. Natura już dawno to wykorzystuje np: zielony + czerwony = maki na łące; pomarańczowy + niebieski = zachód/wschód słońca ... itp

BTW3: Hezar, co do wizualnej części Twojej recenzji:
a) przepalone zdjęcia są gorsze od niedoświetlonych - użyj dwóch źródeł światła lub blendy w postaci np. białej kartki papieru, która odbije światło z pierwszego źródła. Uzyskasz wówczas bardziej rozproszone i równomierne oświetlenie, która pozwoli Ci skrócić czas otwarcia migawki lub zmniejszyć głębię ostrości...
b) ... właśnie ona, na obecnych zdjęciach traci na tym najwięcej. Przyciemnione zdjęcie pozwoli Ci mocniej otworzyć przysłonę i w tym samym czasie dostaniesz mniejszą głębię i cała ciężarówka zrobi się ostra,
c) jeśli to sprawi kłopot to odsuń się od fotografowanego przedmiotu, wówczas całość będzie ostra, ale będzie trzeba kadrować ...
d) ... co i tak jest wskazane, bo szkoda gdy 50% zdjęcia to biała przestrzeń. Tak naprawdę chcemy pokazać jak najwięcej szczegółów i umożliwić innym spojrzenie na detale.
e) jeśli jest kłopot z "poruszonym" zdjęciem użyj np. książki jako statywu. Włącz samowyzwalacz i pozwól aparatowi zadziałać.
f) dobrze sfotografowane minifigi i syrena-porsche ;-) (ładnie barwa wyszła !)
g) ciekawa perspektywa przy zdjęciach lawety ! Masz pomysł i oko !

Miło, że wrzuciłeś recenzję !
Ostatnio zmieniony 2013-02-04, 19:45 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#8 Post autor: Backbone »

BTW1: Czemu nie oklejasz klocków naklejkami ?
Pewnie z tego samego powodu co większość ludzi:
- naklejki kiedyś się zniszczą
- naklejki zawężają zastosowanie klocka w MOC-ach.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#9 Post autor: GrublukTheGrim »

Backbone pisze:- naklejki kiedyś się zniszczą
Nic nie jest wieczne. Ja tam naklejam, choć wolałbym nadruki. Nie można mieć wszystkiego.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#10 Post autor: aditoma »

Właśnie dostałem 79010...i tam są naklejki...w zestawie za 450zł?!?!? masz na to uzasadnienie? Ja się czuje jakbym dostał kopa w jaja...flagowy zestaw serii i bubel...
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#11 Post autor: Hezar »

aditoma pisze:Niezłe fotki, ale ciut poprzepalane
Prezes pisze:przepalone zdjęcia są gorsze od niedoświetlonych
No niestety, jestem świadomy faktu, że lekko przesadziłem.
Ogólnie do Waszych komentarzy dotyczących zdjęć: Dziękuję za rady - na pewno z kilku skorzystam, niemniej jakoś zdecydowanie lepiej na pewno nie będzie.
Fotki zawsze pstrykam za dnia, gdyż wieczorem po prostu nie mam takiej możliwości. Gdybyście widzieli, jak wygląda u mnie robienie zdjęć do recenzji, to chyba złapalibyście się za głowy, a efekt, który widzicie w recenzji (i ogólnie w moich recenzjach) i tak uznalibyście za całkiem niezły. Oczywiście Wasze uwagi są jak najbardziej słuszne i bardzo je sobie cenię, jednakże uważam, że moje fotograficzne wypociny - choć naturalnie brakują im lata świetlne do ideału - są mimo wszystko w miarę poprawne.

aditoma pisze:Furgon za to wygląda paskudnie jak Fiat Multipla
Prezes pisze:Monotonny kolorystycznie, skromny, trochę udziwniony konstrukcyjnie - szczególnie przód ciężarówki.
Aż tak nad tą furgonetką bym się nie pastwił. Moim zdaniem to jedno z ciekawszych aut, a przód uważam za całkiem udany. Gdyby ten furgon lekko poprawić (a naprawdę wiele nie potrzeba), mógłby stać się jednym z najlepszych, jakie lego wypuściło w ciągu kilku ostatnich lat.

GrublukTheGrim pisze:Muszę bronić barwy kogutów na furgonetce. Gdyby były pomarańczowe, jak sugeruje Hezar, niczym nie odróżniałyby się od reszty pojazdu. Wtedy ten musiałby być w zupełnie innym kolorze.
Prezes pisze:Dodam, że niebieskie światła są jak najbardziej na miejscu. Pomarańczowy + niebieski tworzą tak zwaną parę barw dopełniających.
Robert Reimus pisze:No spoko, ale ja jeszcze nie widziałem lawety z niebieskim kogutem
Może i faktycznie te "koguty" ładnie kontrastują kolorystycznie z furgonetką, jednak nijak mają się do rzeczywistości. Taki kolor zarezerwowany jest wyłącznie dla pojazdów uprzywilejowanych, a tutaj mamy pojazd pomocy drogowej, który jest pojazdem technicznym - a takie, jak wiadomo, posiadają właśnie "koguty" pomarańczowe.
Ja jestem za prawidłowym kolorem.

Prezes pisze:Czemu nie oklejasz klocków naklejkami ?
Bo po prostu nie cierpię naklejek i nigdy ich nie naklejam.
Backbone pisze:- naklejki kiedyś się zniszczą
- naklejki zawężają zastosowanie klocka w MOC-ach.
No więc właśnie - dlatego bardzo ubolewam, że tak mało elementów posiada nadruki. Może z jednej strony ograniczałoby to stosowanie takich klocków we własnych konstrukcjach, ale znowu z drugiej, mielibyśmy ładniejsze zestawy no i elementy w jakiś tam sposób unikatowe / specyficzne.

KUKUS pisze:Jeżeli chodzi o spis ciekawych elementów, to wydaje mi się, że dużo wygodniej jest zrobić jedno zdjęcie wszystkich ciekawych elementów, niż grzebać po różnych Bricksetach celem znalezienia odpowiednich grafik. Oczywiście, to nie jest błąd, tylko kwestia wygody.
Dlatego właśnie umieszczam taki spis, gdyż jest to dla mnie po prostu wygodniejsze ;^)


Dziękuję bardzo za komentarze :^)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Po kolorze bright green w zeszlorocznej smieciarce chcialem napisac "bright orange? LEGO why?" ale potem zauwazylem, ze Hezar nie korzysta z nazw BLowych. Uff :)

Zestaw bardzo przyzwoity. Sportowe autko swietne, fajne, zadziorne ksztalty. Laweta troche slabsza ale dalej trzyma wysoki poziom aut CITY z ostatnich serii. Moze jak będę mial chwile slabosci w markecie to kupie, sporo ciekawych klockow tu jest...
Ostatnio zmieniony 2013-02-06, 20:22 przez 3dom, łącznie zmieniany 2 razy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Prezes »

Odkopię temat, ale tylko na chwilkę, aby dorzucić kilka fot z mojego montażu 60017.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ