[MOC] Laweta Indy Car '96 style

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Rakkasans
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-16, 10:22
Lokalizacja: Częstochowa / Janów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Laweta Indy Car '96 style

#1 Post autor: Rakkasans »

Przybywam z moim drugim MOC-em. Poprzednio był to MOC "mała laweta", dziś mam już sporą lawetę. Tworząc pojazd wykorzystałem klocki z zestawu 6335, co na pewno można zauważyć. Ponieważ pojazd z naczepą mam, chciałem mieć również pojazd z przyczepą i tak oto powstało to cudo. Btw, w serii CITY/TOWN chyba nie było pojazdu ciężarowego z przyczepą? Jeśli się mylę, poprawcie mnie;) Podjazdy są rozkładane, a formuła z ciężarówki zjeżdża na ziemię przez przyczepę dzięki rozkładanemu tyłowi-podjazdowi. Zapraszam do oglądania i komentowania;). Na razie zestaw jest zbudowany głównie z elementów z zestawu 6335, jednak wiem, jakie klocki kupić, by obok siebie mogły stać obie ciężarówki. Niedługo zakupy, na pewno się pochwale, jak oba pojazdy będą obok siebie sie prezentowały. Formuły NA RAZIE, do zdjęć, wykorzystałem z 6335, oczywiście zakupie elementy na formuły w innych kolorach;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Rakkasans pisze:Poprzednio był to MOC "mała laweta", dziś mam już sporą lawetę.
Na sporych zdjęciach. Zmniejsz proszę ich rozmiar.
Rakkasans pisze: w serii CITY/TOWN chyba nie było pojazdu ciężarowego z przyczepą? Jeśli się mylę, poprawcie mnie;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

robbie76

#3 Post autor: robbie76 »

Mnie się podoba, od razu widać klimat zestawów City z lat dziewięćdziesiątych. Bardzo miło wspominam tamte czasy, to chyba ostatnia seria ciężarówek na 4 study, nie liczę oczywiście tych późniejszych zjunioryzowanych z 10 klocków na krzyż. A, ciężarówki z przyczepami były:

http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?S=7998-1

http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?S=7733-1

http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?S=9333-1

http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?S=1252-1

Pozdrawiam
robbie76


EDIT

Longer, jakby nie pokusa ciastek w kuchni to byłbym pierwszy. W 4204 to chyba naczepa jest a nie przyczepa.


P.S.
Kiedy Ty śpisz ? Czyżby nocna zmiana w robocie ?
Ostatnio zmieniony 2013-02-07, 01:15 przez robbie76, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

robbie76 pisze:W 4204 to chyba naczepa jest a nie przyczepa.
Też tak kiedyś myślałem, ale to jest przyczepa :)

Obrazek
robbie76 pisze:Kiedy Ty śpisz ? Czyżby nocna zmiana w robocie ?
A kiedy Ty jesz ciastka? :D Jakbym miał nocną zmianę w robocie, to na pewno nie miałbym dostępu do neta.

robbie76

#5 Post autor: robbie76 »

M_longer pisze:
robbie76 pisze:W 4204 to chyba naczepa jest a nie przyczepa.
Też tak kiedyś myślałem, ale to jest przyczepa :)

Zwracam honor. W życiu bym nie uwierzył, że jest tam takie rozwiązanie. Chyba trochę futurystyczne, nigdy się nie spotkałem czymś takim w realu.

A, ciastka jem w wolnej chwili. Cały dzień paprałem w wapieniu i biegałem za największymi wozidłami i ładowarkami w kraju.

Pozdrawiam
robbie76

Jetboy

#6 Post autor: Jetboy »

Bardzo fajna laweta w klimacie starego city. Przypomniały mi się czasy dzieciństwa...

Awatar użytkownika
VanKrawiec
Posty: 34
Rejestracja: 2007-08-23, 23:02
Lokalizacja: Pruszków
brickshelf: vankrawiec

 

#7 Post autor: VanKrawiec »

Klimat jest - tego nie można Ci zarzucić. Parę zielonych klocków, plus napis Octan i pasowałby idealnie jako dodatkowy zestaw serii:
Obrazek

Tylko zbiorniki wypadałoby zmienić ze slopów, bo w oczy 'kują'.

Rakkasans
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-16, 10:22
Lokalizacja: Częstochowa / Janów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Rakkasans »

Witam) Zdjęcia pomniejszone, za radą kolegi M-longer;) Przyczepy, faktyczne, są, jednak w nowszych zestawach, które osobiście mi sie nie podobają, kwestia gustu;) Cieszę się, że moc się podoba. To tylko mnie motywuje do dalszego działania i zbierania funduszy na zakupy. Szkoda, że LEGO już nie robi tak fajnych i bawialnych zestawów... Zbiorniki wymienię i pstryknę zdjęcie po zmianie;) I postaram sie dodać trochę zieleni. O ile w przyczepie nie będzie problemu, bo biały pasek na spodzie zastąpię zielonym, o tyle w ciężarówce będzie już troszkę gorzej. Ale coś postaram się wykombinować;)

W planach juz mam kolejne ciężarówki, więc trzeba robić rozeznanie, jakie elementy będą jeszcze potrzebne i gdzie je zakupić;)

Pozdrawiam!

EDIT:

Zmieniłem zbiorniki na kwadratowe oraz dodałem trochę zieleni do czerwieni. Teraz pojazd prezentuje sie super i będzie ładnie uzupełniał zestaw 6335. Oczywiście dopiero, jak złoże zamówienie na klocki i poskładam go do kupy, bo jest rozebrany w drobny mak;) Tutaj kilka zdjęć, jak wygląda laweta. Zmontowałem jeszcze dodatkowo formułę, jak ją oceniacie? w przyszłości planuję złożyć kilka takich, by urozmaicić "życie" w przyszłej dzielnicy LEGO;)

Pozdrawiam!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

rafson777
Posty: 58
Rejestracja: 2012-05-07, 09:51
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: rafson777 »

Szyberdach w kolor szybki przedniej i będzie pińcet razy lepiej :) Jak zobaczyłem miniaturkę, myślałem że to jakiś stary mało znany zestaw City z lat 90' :)

ODPOWIEDZ