70500 Kai's Fire Mech

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

70500 Kai's Fire Mech

#1 Post autor: blizzard »

Obrazek
Witajcie!
Chciałbym Wam przedstawić mały zestaw z serii Ninjago, jakim jest mały mech bojowy.
Lecimy!

Seria: Ninjago
Rok Wydania: 2013
Ilość klocków: 102
Figurki: 2
Cena:na Allegro w okolicy 40 zł
Waga: 0,13 kg
Więcej do poczytania o tym secie:
BrickLink
BrickSet
Spis części
-----------------------------------------------------------
Zestaw ten otrzymałem ponad 2 tygodnie temu na urodziny, więc nie mam już arkusika naklejek , wspomnieć mogę tylko, że latał sobie luzem w opakowaniu, ale mój egzemplarz nie był pogięty ni uszkodzony.
-----------------------------------------------------------
Zestaw otrzymujemy w zgrabnym pudełeczku, radosnych wymiarów (nie ma w nim tak dużo powietrza):
ObrazekObrazekObrazek
Instrukcja licząca ponad 30 stron bezproblemowo prowadzi nas przez cały proces budowy
Obrazek
Ludziki dostarczone do zestawu to Kai i Scout:
Obrazek
Budowę według instrukcji zaczynamy od tułowia mecha:
ObrazekObrazekObrazek
Kai, sterując mechem, stoi:
Obrazek
Potem pora na nogi, całkiem masywne nawet:
ObrazekObrazek
Oraz ręce:
Obrazek
Element dołączony do zestawu jako zapasowy, był smutny leżąc z boku, więc stał się integralną częścią kciuka.
Obrazek
Całość ładnie komponuje się kolorystycznie, osobiście uwielbiam takie zestawienie :)
Obrazek
Z takim zasięgiem łap, nasz przyjaciel byłby świetnym bramkarzem:
Obrazek
Mamy także miecz, z bardzo giętką końcówką:
ObrazekObrazek
Przy okazji dowód, że miecz trzyma się bez użycia przeciwstawnego palca:
Obrazek
Zakres ruchu ramion i nóg mecha jest duży, czasami tylko przeszkadza czerwona obudowa pomiędzy "stawami", ale nie jest to uciążliwe.
Dodatkowo, w ciemno przykleiłem naklejki, i oczywiście zrobiłem to źle :D
W mojej ocenie zestawik prezentuje się świetnie, możliwość ustawiania rąk i nóg pozwala mu przebywać w różnych "konfiguracjach", a także "nosić" przedmioty - to cieszy!
A oto jak maleństwo prezentuje się przy swoim tacie:
Obrazek

Teraz czekać tylko na oficjalną mamę, albo chociaż jakieś wozidło, a może pupilka!

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#2 Post autor: GrublukTheGrim »

To chyba najlepszy zestaw w tej kategorii cenowej od kilku lat. I choć Ninjago posiadam zaledwie kilka małych zestawów, ten być może też kupię.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#3 Post autor: Piterko »

Z Ninjago zamierzałem kupić wszystkie mechy sprzedawane oddzielnie, ponieważ nadal mam słabość do japońskiej animacji (i mechów), kocham konstrukcje z lego które nie są do końca "action figures" (jak np mining mech z power miners czy...kryształowy król. Jeden z fajniejszych zestawów Power miners jaki wydali!) a sprawdzają się świetnie, jako podkreślacz przewagi bitewnej dla zwykłych ludzików. Ten robot ma wszystko co mieć powinien - porządną łapę, działko i płonący miecz. Kto nie kocha płonących mieczy? A do tego kształtem przypomina mi pewnego androidobota z anime "Appleseed" (wersja z filmu - tak, chodzi o królicze uszy). Bardziej genialnym rozwiązaniem jest chyba tylko piracka armata w większym robocie bojowym. "Ogniomistrz" jest po prostu funkcjonalny, słodki i gdyby kiedyś pokuszono się w Japonii stworzyć kolejną z gier Super Robot Taisen*, to z chęcią zobaczyłbym tam też legowe odpowiedniki.

(*gwoli wyjasnienia - robot taisen to seria gier jRPG w których na polach bitew walczą przeróżne mechy, gundamy, kombinezony i pancerze bojowe zaczerpnięte z wielu, wielu, wieeelu japońskich anime - Daimos z lat 80tych kontra gundam z 2010? Proszę bardzo)

Wspólne zdjęcie z większym bratem świetne. Oddział TLC produkujący zabawkowe roboty jednak wie co robi, i musi mieć masę fanów skośnookich w swoich szeregach.
Tak, trzeba zdobyć oba...przed Chimą :D

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Absolem »

Ja nie lubię serii Ninjago, tak samo jak teraz Chimy ;D Jedyne co w Ninjago mi się podoba to figurki węży, które zamierzam zacząć zbierać :) Natomiast ten mech będzie pewnie jedynym moim zestawem tej serii, jako że bardzo mi się podoba, a ta recenzja tylko mnie w tym utwierdza. Bardzo podoba mi się to "siedzisko z kierownicą" dla Kaia i ten czarny element, do którego przytwierdzone są palce dłoni, kierownica i te czułka. Poza tym jak mój przedmówca (przedpisacz? :D ) uwielbiam różnego rodzaju mechy i roboty. To teraz czekam na recenzję tego złotego mecha :)
Ostatnio zmieniony 2013-02-07, 22:39 przez Absolem, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Mateusz92 »

Jeden z dwóch zestawów które planuję kupić z tegorocznej serii NinjaGo. Za cenę ok 40 zł otrzymujemy całkiem zgrabny model i w porównaniu do 9448 jest dużo tańszy co także wzmacnia chęć posiadania tego zestawu. Co do recenzji miło mi się czytało jak zresztą wszystkie twoje recenzje.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#6 Post autor: Kirysowaty »

W porównaniu do 9448, który ma masę szczegółów i różnych smaczków, ten mech wygląda bardzo biednie. Jako fan serii oczywiście zamierzam go kupić, choćby i dwie sztuki (figurek ninja i kamiennych żołnierzy nigdy nie za wiele), ale coś za dużo tych mechów w Ninjago się pojawia. Nie podoba mi się też to, że miecze ognistego robota (jak i złotego ze świątyni) nie są już przymocowane na stałe do ręki, co pewnie ogranicza troszkę możliwość ich pozowania.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Nox

#7 Post autor: Nox »

Zestaw od początku wydawał mi się bardzo sympatyczny. Spoko recenzja, chociaż króciutka. Można by było pokusić się o zestawienie wad i zalet i jakość/cena (ten ostatni parametr wypada tu niezwykle korzystnie!) oraz bliższy opis ludzików. Ten mały mech jest świetnym uzupełnieniem dużego oraz bardzo dobrą propozycją dla tych, których nie stać na zakup samuraja. Mam nadzieję, że ukażą się jeszcze jakieś (złoty średnio mnie do końca przekonuje, a chimowy goryl jest brzydki :/)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#8 Post autor: Szerszen »

Kirysowaty pisze:choćby i dwie sztuki (figurek ninja i kamiennych żołnierzy nigdy nie za wiele),
O to to, to chyba najtańsza możliwość zdobycia "armii" kamiennych - jeśli się weźmie pod uwagę cenę.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#9 Post autor: Kirysowaty »

Chyba, że z wydawnictwa Ameet ukażą się jeszcze jakieś książeczki z figurkami - może jedna z którymś z ninja, a druga z kamiennym szermierzem? ;)
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#10 Post autor: Innos »

Trochę odkopię tę recenzję, ale jakoś tak zostawiłem sobie jej przejrzenie na później i zapomniałem. A chciałem się przyjrzeć, bo zestaw zwrócił moją uwagę, kiedy pod koniec roku pojawił się z innymi nowościami na półkach marketów (aczkolwiek wtedy jeszcze po dość zawyżonej cenie). Cenę ma super, sporo elementów, fanem serii ani tym bardziej mechów nie jestem, ale trochę ciekawych zestawów seria oferuje, i taki mały zestaw byłby w sam raz do sprawienia sobie spontanicznie - może nawet byłby do tego lepszy niż jakieś średnio udane polybagi. Z ciekawości chciałem zajrzeć, po ile można go dostać na Allegro i tutaj bardzo się zdziwiłem - zestawu niemal nie można dostać, w większości sklepów internetowych zestaw też jest niedostępny. Orientujecie się, skąd taka sytuacja? Zapasy aż tak szybko się skończyły? Szczerze mówiąc jestem w lekkim szoku, choć być może w kontekście dużego nacisku na promowanie Chimy nakład chwilowo odchodzącego w cień Ninjago celowo był mniejszy i nie powinno to tak dziwić?
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#11 Post autor: Kirysowaty »

O żesz, faktycznie! Praktycznie nie ma już tego zestawu, a jeszcze luty się nie skończył... Ale coś musi być na rzeczy z tym małym nakładem, mój ulubiony sklep nawet nie dodał nowych zestawów Ninjago na swojej stronie internetowej.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#12 Post autor: Szerszen »

Z tego co mi wiadomo, po prostu schodzi "na pniu". Zresztą jak sam zuważyłeś zestaw wyjątkowo udany - w komplecie mech, wojownik ninja i kamienny wojownik (z kuszą!!! i kołczanem - tylko kolor taki sobie)... wszystko tak naprawdę za niemal symboliczną cenę, w dodatku wysoce bawialne.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#13 Post autor: bacon »

Kiedys chcialem go kupic ale zakup ciagle odkladalem. Zachecony "bialym krukiem" udalem sie do ulubionego marketu, w ktorym wiedzialem ze kiedys byly. Znalazlem na polce ostatniego, z uszkodzonym pudelkiem ale po sprawdzeniu kompletnopsci i tak wzialem za 39,99 - na Allegro jedn aukcja za 75zl - szok!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#14 Post autor: Kirysowaty »

Pojawiły się na Allegro za 49zł. Jeśli ktoś wciąż poluje - brać i wiać.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#15 Post autor: Scrat »

Bezsensowna cena. To już nie lepiej poczekać aż będą dostawy?

ODPOWIEDZ