[MOC] Kamienica kopenhaska

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

[MOC] Kamienica kopenhaska

#1 Post autor: maciejer »

Dobry.
Zanim wyjedziemy do Kopenhagi na Lego World wypada pokazać, co zabieramy. [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=18717]Lunapark[/url] już znacie, spakowany w kartonach czeka w kącie. Organizatorzy wystawy dodatkowo zażyczyli sobie 3 kamieniczki. Crises swoją galerię pokazał, Axel chwilowo przebywa za granicą, może jeszcze zdąży swoją obfotografować.

A moja jest taka, front i tył:
Obrazek Obrazek

Przepis był prosty, wziąłem moje ulubione bricki z lwem, przejrzałem zapasy z kilku poprzednich BOP'ów, dołożyłem 200 bricków SandBlue 1x4 i 1x6 i wyszło jak widać.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Co tu napisać? Rynna to wężyk pneumatyczny, firanki to siatka z bramek z serii sports.


Galeria na BrickShelf

PS. Tak, pamiętam, że Zenek miał odśnieżać a nie zamiatać i był zaspany a nie zamroczony, ale to przecież detale.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#2 Post autor: bacon »

Kolumny, lwy i balkony robią fenomenalne wrażenie. Tył celowo jest w białym zamiast w tan czy zabrakło klocków? :)

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#3 Post autor: markervip »

Nie ma komina !!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#4 Post autor: blizzard »

bacon pisze: Tył celowo jest w białym zamiast w tan czy zabrakło klocków? :)
Z przodu jest ulica, wykończenie się przybrudziło od szarości dnia i spalin.

Nox

#5 Post autor: Nox »

Bardzo ładna, skromna kamienica. Fajnie dobrane figurki, szczególnie z tyłu. Od frontu rozgrywa się dramat! Dzieciak na balkonie powinien mieć wiaderko albo konewkę, ma taką niecną minę. Brakuje mi tylko klasycznej "okiennej babci", obserwującej życie na ulicy.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Widzę, że masz natłok pracy jeszcze przed samym wyjazdem do Kopenhagi. Bardzo ładna i schludna kamienica. Jakich klocków użyłeś do kolumn? Na bocznej ścianie u góry jest ciemniejsze tło. Wstawiłeś tam inny kolor klocków czy jakoś tak światło dziwnie pada?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

Front świetny. Tył niezły, ale nie wiem czy nie było by ciekawiej ten balkon na pierwszym piętrze zrobić.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#8 Post autor: maciejer »

Komin - tego, no, bezprzewodowy jest.
Zapomniałem...

Co do dwóch kolorów obu stron. Nie musi być przecież tak samo. Zbudowałem z tego, co mialem w domu.

Kolumny to bricki karbowane. Kolor z frontu beż, z tyłu - biały. Różnica kolorów to musi być cień.

Jetboy - no właśnie, balkon na środku byłby fajniejszy. Teraz już nie zmienię, bo całość zostala zapakowana i dołączyła do Lunaparku.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#9 Post autor: Hezar »

Bardzo przyjemny dla oka budyneczek, choć tył troszkę jakby za mało urozmaicony, w stosunku do części frontowej. Może wrażenie to mogłoby zmienić usunięcie tych wypustek z oknami, właśnie w tylnej części dachowej? No ale skoro już spakowany... ;^)

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#10 Post autor: misiek »

Bardzo ładny domek Maćku :)

Lubie takie zestawienia kolorów, podobne do mojej kamienicy z Gdańska :)
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
VanKrawiec
Posty: 34
Rejestracja: 2007-08-23, 23:02
Lokalizacja: Pruszków
brickshelf: vankrawiec

 

#11 Post autor: VanKrawiec »

Pomyślałby kto... Połączenie niebieskiego z czerwonym zawsze wydawało mi się dziwnym połączeniem, ale o połączeniu sand blue i dark red oczywiście nie pomyślałem. Okazuje się, że jest bardzo przyjazne dla oka.
Kamieniczka fajna, jedyne co mi nie pasuje to wiranka z siatki, gdyż (nie wiedzieć czemu) kojarzy mi się z drucianą siatką na ogrodzenie.
Podoba mi się sand greenowe wstawki na 'tylnym' chodniku, no i oczywiście autochtoni badający złożoność pobliskiego świata i jeszcze bliższych trunków.
O ile w naszych szerokościach geograficznych widok taki jest dosyć częsty i w granicznych przypadkach nawet brakuje miejsca na 'podwórzu' dla kolejnych mene... badaczy, to ciekawe czy w kopenhaskich zaułkach też można się natknąć na takie obrazy.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#12 Post autor: maciejer »

Misiek - Twoja to zdaje się ta w środku:
http://www.brickshelf.com/gallery/sasik ... 1_0230.jpg
Trochę się różnią :)
Co do urozmaicania, jakoś nie mam do tego serca.
Jeszcze nie wiem, czy po wystawię ją rozmontuję, bo w sumie nie potrzeba mi z niej "budulca", więc jak będzie potrzeba może się jeszcze gdzieś przydać.
VanKrawiec pisze:Połączenie niebieskiego z czerwonym zawsze wydawało mi się dziwnym połączeniem, ale o połączeniu sand blue i dark red oczywiście nie pomyślałem. Okazuje się, że jest bardzo przyjazne dla oka.
Piaskowe to moje ulubione kolory. Szkoda, że SandRed zanikł (Misterzumbi, nie daj sę prosić, odkop ten kolor).
Co do badaczy - mam nadizeję, że cenzury na wystawie tym razem nie będzie i nie będę musiał zwinąć tych butelek.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#13 Post autor: Toltomeja »

Piękna. Ten kolor jest naprawdę trafiony. Powiem Ci, że strona z białymi kolumnami dużo lepiej się komponuje. Po tej tanowej też przydałby się jakiś biały akcent. I podoba mi się podmurówka dark tan.

windsor

#14 Post autor: windsor »

Praca rewelacja!!! Tylko skoro to "Kamienica kopenhaska" to brakuje mi przynajmniej dwóch rowerów... oj te mieszkanie w Danii sprało mi mózg w tej dziedzinie ;)

Jetboy

#15 Post autor: Jetboy »

windsor pisze:Praca rewelacja!!! Tylko skoro to "Kamienica kopenhaska" to brakuje mi przynajmniej dwóch rowerów... oj te mieszkanie w Danii sprało mi mózg w tej dziedzinie ;)
Ona jest Kopenhaska bo została zrobiona na wystawę w Kopenhadze - niekoniecznie że w tym miejscu stoi :)

ODPOWIEDZ