7937 Train Station - Stacja kolejowa.

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
tajfek
Posty: 366
Rejestracja: 2011-01-16, 18:24
Lokalizacja: Krzeczów
brickshelf: tajfek

 

7937 Train Station - Stacja kolejowa.

#1 Post autor: tajfek »

Obrazek
Recenzja 7937 Train Station - Stacja kolejowa.

Dane techniczne
Seria: Trains
Rok premiery: 2010
Liczba klocków: 344
Liczba figurek: 4
Waga: 980 gram
Spis części: Bricklink ,
Cena: 130-200 PLN, 39,99 EUR Polskie sklepy: 169,99 PLN, Allegro: 137 - 206,10 cena z przesyłką z dnia 07-02-2013.

Lugnet, Peeron, Bricklink, Brickset.

Wstęp

Witam serdecznie po dłuższej przerwie. Dzisiaj zajmę się prezentacją fajnego zestawu, a mianowicie 7937 Train station czyli stacja kolejowa. Zestaw ten został wzbogacony o kładkę nad torami oraz o żółtą taksówkę. W moich recenzjach bywa tak, że oprócz sedna sprawy czyli opisywanego zestawu, lubię dodać kojarzące mi się z tematem fakty z życia codziennego. Tak było w poprzednich recenzjach o tematyce trains tj. [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=15338]7499[/URL] 7895 7936. Czytając moją recenzje przybliżę wam temat żółtych taksówek i bezpiecznych przejść nad torami.

Yellow Taxi czyli WPT 1313?

Wydaje mi się że, najbardziej znanymi z koloru żółtego obecnie są Nowojorskie taksówki - charakterystyczne, żółte pojazdy, poruszające się po Nowym Jorku.
Każda autentyczna taksówka nowojorska (Yellow Cab) ma zamocowany na przodzie maski oficjalny medalion, a wewnątrz płytę z grubego plastiku, dzielącą kierowcę od pasażerów. Na dachu taksówki są dwa oznaczenia świetlne. Jeśli numer taksówki jest włączony, oznacza to, że taksówka jest wolna i przyjmuje pasażerów; jeśli światło off-duty jest włączone lub wszystkie światła są wyłączone, oznacza, że taksówka jest zajęta lub nie bierze pasażerów. Czasami jednak, pomimo wyłączonych obydwu świateł lub włączonego światła off-duty, taksówkarz zatrzyma się po czekającego pasażera - oznacza to, że taksówkarz kończy zmianę, ale jedzie w kierunku, w którym czeka pasażer, co daje mu ostatnią szansę na ostatni zarobek. Napiwek to generalnie 10-20% zapłaconej taryfy. Co więcej, pasażer jest odpowiedzialny za opłaty dodatkowe, jak na przykład przejazd przez mosty czy tunele. Od roku 2009 wszystkie nowojorskie taksówki są zobowiązane do przyjmowania płatności kartami kredytowymi.

Obrazek

Ale my też mamy żółtą taksówkę.

Obrazek
Obrazek

Zapewne znajdą się tu tacy, którzy pamiętają pewien znakomity serial polskiej produkcji. Zmiennicy – polski serial telewizyjny z 1986 roku, w reżyserii Stanisława Barei, pamiętacie? kto by nie pamiętał żółtej taksówki. Serial o peerelowskiej rzeczywistości ukazanej poprzez pryzmat perypetii taksówkarzy fikcyjnego warszawskiego WPT (Warszawskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe). Akcja serialu skupiona jest wokół taksówki o numerze bocznym 1313. Najpierw jest to niebieski Polski Fiat 125p o numerach rejestracyjnych WAT 039P z 1977 roku, mocno wyeksploatowany, przeznaczony na licytację. Na końcu pierwszego odcinka rusza w ostatni kurs z personalnym Łukasikiem, który kończy się feralnie – na samochód spada pomnik Zwycięskiej Myszy Postępu i Tradycji.
Następną 1313 jest Polski Fiat 125p w kolorze żółtym "Safari" o numerach WAE 606B z roku 1980 lub 1981[1]. Ten Fiat towarzyszy bohaterom przez cały serial. W toku serialu staje się skarbonką przechowującą w obszyciu fotela kierowcy 50 tys. dolarów. Gdy samochód osiąga przebieg 212 000 km, zostaje przeznaczony na licytację. O kupno samochodu kłócą się Antoni Kłusek i Zenon Kuśmider, którzy wiedzą o ukrytych w fotelu pieniądzach. Ostatecznie auto zostaje sprzedane za 10 100 000 zł. Fotel kierowcy żółtej 1313 został jednak wcześniej przeniesiony do następnej czerwonej taksówki 1313 – FSO 125p o numerach WIR 622B wyprodukowanego po 1983 roku.
Źródło: wikipedia

Czołówka serialu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zFDw31g2kI0[/youtube]

Perony połączone kładką, witamy na stacji.

Obrazek

Jak bezpiecznie przekraczać tory? A no jest kilka sposobów. Oprócz tych najmniej bezpiecznych, czyli przejść kolejowych mamy do dyspozycji tunele pod torami i kładki kolejowe. Co do przejść kolejowych są to takie przejścia, które są wyposażone w barierki i konstrukcje (tzw. labirynty), wymuszające na pieszym sprawdzenie, czy w obu kierunkach nie widać zbliżającego się pociągu. Kładka kolejowa umożliwia nam bezpieczne przejścia nad torami. Na kładce takiej można też sobie np. obserwować ruch pociągów, robić zdjęcia czy też przytulać dziewczynę, jak kto woli. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć przedstawiających przykładowe kładki kolejowe. Na jednym ze zdjęć widoczne jest też zablokowane przejście przez tory.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Opakowanie

Opakowanie wykonane z kartonu średniej twardości.
Na przedniej części opakowania widnieje nasza stacja kolejowa w pełnej okazałości. Obok stacji zaparkowała żółta taksówka. Pan taksówkarz po odprowadzeniu klientki na peron macha serdecznie ręką życząc szczęśliwej podróży. Taksiarz był uczciwy, taksometr miał legalizację więc i pani pasażerka nie zapłaciła 300% stawki jak to czasem w naszej stolicy bywa. Na peronie stoi zawiadowca stacji czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących. Na schodach kładki widzimy turystę w okularach z plecakiem. Przód pudełka informuje nas również o tym że w środku znajdziemy cztery proste odcinki torów.
Na górnej część pudełka jest ilustracja z figurkami jakie znajdziemy w środku, dwie lampy i informacja o skali figurek. Pozostałe boki pudełka ukazują obrazek stacji jak na ścianie frontowej ale obrazki zdecydowanie mniejsze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plecy. Niestety i ciągle mówi się, że plecy są ważne, ale tym razem mam tu na myśli tylną ścianę pudełka, która nie może umknąć uwadze.
Informacje zamieszczone na tylnej ścianie mówią o tym, że z woreczka nr 1 zbudujemy taksówkę. Z woreczka nr 2 zbudujemy kasę biletową, a z worków nr 3 i 4 zbudujemy perony.
Znalazła się tu też informacja, że fajnie jest mieć też zestawy 7936 tajfek ,7938 autor biniu, 7939 autor wave_pl bo dobrze komponują się z tym zestawem, co chyba nikogo nie dziwi. Jeden z obrazków przedstawia wszystkie te zestawy połączone. Są też obrazki mówiące, że ze stacji można zamówić taxi, ponieważ jest tam budka telefoniczna. Zamówienie taxi nie jest jednoznaczne z tym, że uda się nam ją później złapać, co też widać na kolejnym obrazku. Jeden z obrazków przedstawia uprzejmego pana pokazującego pewnej pani jak korzystać z mapy połączeń kolejowych.

Obrazek

Klocki i Instrukcja - Otwieramy pudełko..

Szast, prast, charat! otwieramy pudełko!

STOP! Nie tak. Pudełko jest fajne i jeśli masz miejsce żeby je przechowywać to zrób co następuje.
Bierzemy ostry nóż typu stanley knife Przykładamy go do miejsca gdzie pudełko jest sklejone (najlepiej od strony patrz zdjęcia pudełka 4 i 5). Z zachowaniem ostrożności powoli rozcinamy miejsce klejenia pudełka.

Obrazek
Obrazek

Viola

Obrazek


Zawartość pudełka

Obrazek
Obrazek

W środku znajdziemy co następuje:
-Woreczek oznaczony numerem "1" z klockami do budowy pojazdu taxi.
-Woreczek oznaczony numerem "2" z klockami do budowy kasy biletowej.
-Woreczki "3" i "4" z klockami do budowy peronów.
-Tory proste 4 szt, połączone dwoma elementami plastikowymi.
-Eh, znowu nalkejki.
-Dwie instrukcje budowy w formie książeczek oznaczonych odpowiednio:
*Nr 1 format A6, informacje dotyczące budowania taxi.
*Nr 2 książeczka format A4 zawierająca informacje budowy stacji kolejowej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instrukcje budowy.

Instrukcje, jak już wcześniej pisałem są w postaci książeczek w formacie A6 i A4. Zawierają informacje dotyczące budowy zestawu, spis części występujących w zestawie, obrazki przedstawiające pozostałe zestawy serii trains tworzące w połączeniu fajną makietę, oraz inne z serii CITY.

Instrukcja budowy taxi.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Instrukcja nr 2, kasa biletowa stacji oraz w dalszej części perony.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Budowanie, klocki mniej typowe i jak to działa.

Już na pierwszy rzut oka, każdy koneser LEGO możne określić czas budowy zestawu który wynosi ok 20 min. Czas budowy jest oczywiście względny, ja wole budować powoli i delektować się łączeniem każdego następnego klocka, starannie przyklejać naklejki, ale z tymi naklejkami to nie zawsze dobrze mi wychodzi, pewnie dlatego ich nie lubię.
Należy też wyszczególnić elementy ruchome w zestawie, są nimi: górne elementy lamp oświetlających perony, dyndający zegar przy kasie biletowej, przesuwane drzwi kasy.
Drzwi przesuwane otwierają się dzięki użyciu klocka, którego zdjęcia znajdziecie w dalszej części recenzji. Klocek ten nazywa się fachowo Light Bluish Gray Plate, Modified 2 x 8 with Door Rail.

"...Po pierwsze primo..." figurki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Budowę taxi przedstawiają zdjęcia poniżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejny etap to budowa kasy biletowej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kasę biletową łączymy z peronem nr 1 przy użyciu Light Bluish Gray Technic, Pin without Friction Ridges Lengthwise
Czas na budowę peronów.
Peron nr 1, tory.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Peron nr 2

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zbliżamy się ku końcowi.

Obrazek
Obrazek

Perony z dołu połączone są torami, z góry łączy je kładka.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Klocki inne, nietypowe, itp.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

... lista klocków pozostałych po ukończeniu budowy.

Obrazek

Podsumowanie

Zestaw jest bardzo fajny. Mamy cztery sympatyczne figurki, pojazd taxi, gotowe elementy schodów, kafle z nadrukiem klawiatury czy ekranu monitora. Do zestawu zostały załączone proste odcinki torów, których mam bardzo mało, pewnie miał bym więcej, ale jak zwykle przespałem BOP`a. Przesuwane drzwi kasy biletowej też bardzo mi się podobają. Cała stacyjka przywołuje pozytywne emocje i do tego zdobiona jest kwiatkami.
Polecam zestaw wszystkim miłośnikom serii trains oraz tym, którzy chcieliby się nimi stać a nie wiedzą od czego zacząć. Kupując stacje kolejową będziesz miał motywacje, żeby kupić sobie pociąg.
W tym miejscu zwracam się z prośbą do tych, którzy dotrwali do tego momentu. Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny, interpunkcyjny czy stylistyczny, to napisz mi o tym, ale nie w komentarzach pod spodem a na "PW". Irytują mnie wpisy tego typu. Proszę jak zwykle o konstruktywną krytykę i dyskusje na temat zestawu.
Mam nadzieję, że recenzja się spodoba i zasłużę sobie na mały komentarz na 8studs ;). Recenzja dedykowana jest mojej żonie oraz kuzynowi Arkadiuszowi, który lubi piosenkę serialową zamieszczoną w recenzji. Pozdrawiam. Dziękuje.



Za
  • Kilka fajnych klocków
  • Jeśli posiadasz jakieś zestawy z serii trains, 7937 wzbogaci i doda uroku całości.
  • Zwiększa minimalnie możliwości w układaniu torów (tory proste 4szt.)
  • Ciekawe rozwiązania, przesuwane drzwi.

Przeciw
  • Nie lubię naklejek ale mogę z nimi żyć

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Haha :D
Pierwszy raz widzę zdjęcia z otwierania pudełka :D
tajfek pisze:Nie lubię naklejek ale mogę z nimi żyć
Taki nasz los, ale czym byłyby klocki bez nich?

Add1sko
Posty: 61
Rejestracja: 2011-10-04, 15:46
Lokalizacja: UK, Loughborough

#3 Post autor: Add1sko »

Pamiętam jak budowaliśmy ten zestaw to byłem trochę zawiedziony lampami. Według mnie powinny być trochę wyższe aby odzwierciedlały "skalę minifiga". Sam zestaw jest bardzo ciekawy i kupienie 2-3 pudełek pozwoliłoby na całkiem fajny układ... przejść nad peronami. Tylko gdzie później znaleźć miejsce na tak wielką makietę?

Ale jak zawsze - fundusze trochę ograniczają, więc na razie poprzestaliśmy na jednym opakowaniu

Zdjęć samego procesu otwierania pudełka nie udaje mi się nigdy zrobić - nasz mały Tester jest zawsze szybszy

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#4 Post autor: aditoma »

Nie każdy jest 'pudełkowym zboczeńcem'..ja niestety jestem...pół pokoju mi kartony zawalają:(

a recka super, lubię dokładnie wykonaną robotę. (klepie po plecach)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#5 Post autor: Hezar »

Troszkę nie do końca jestem przekonany do zamieszczania tak długich wstępów do recenzji (w niniejszym przypadku spokojnie wystarczyłaby połowa "faktów z życia codziennego"), jednak ponieważ należę do grona osób, które zdecydowanie cenią sobie słowo pisane, świadomie przymykam na to oko ;^)
Sama część dotycząca zestawu jest natomiast bardzo dobra, choć opis procedury otwierania pudełka nożem mogłeś sobie darować (swego czasu również umieszczałem podobne wstawki w swoich opisach, jednak wywoływało to tylko ironiczny śmiech, toteż dałem sobie spokój).
Jeżeli chodzi o zestaw, to - patrząc z perspektywy czasu - jest to jeden ze słabszych "peronów", jaki wyszedł spod szyldu Lego. Co prawda, biorąc pod uwagę o pociągi napędzane przez system "PF", stanowi on jak na razie jedyną propozycję, jednak w mojej ocenie "TLG" mogłoby pokusić się już o odświeżoną, nieco bogatszą wersję - tym bardziej, że przecież nadjeżdża Horizon Express.

P.S. Żółta taksówka wygląda tragicznie!

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#6 Post autor: bonczyk85 »

Recenzja bardzo dobra, natomiast mi również ten zestaw średnio się podoba.

Właściwie to z przykrością stwierdzam, że z upływem lat, LEGO produkuje coraz słabsze zestawy typu peron czy stacja kolejowa.
Moim niekwestionowanym liderem jest oczywiście 4554 Metro Station (i jej reedycja w kolorze czerwonym, 2150 Train Station). Są piękne. Natomiast takie coś jak 4556 nie sięga im nawet do pięt (czy może raczej do fundamentów peronów:)).

7937 jest oczywiście o niebo porządniej wykonany niż wspomniany 4556, ale to nie zmienia zasadniczo mojej konkluzji, że jest to średni zestaw, zwłaszcza na tle tych najstarszych.

Warto wspomnieć, że recenzowany zestaw przypomina nieco 7822 Railway Station z ery pociągów 4,5/12 V, ale nawet i w tym porównaniu starszy zestaw (sprzed ponad 30 lat!) wygląda moim zdaniem na bardziej dopracowany. Chociażby z uwagi na porządne latarnie czy ciekawszy budynek, jak również więcej elementów (384 w porównaniu do 361, jak podaje Brickset w odniesieniu do każdego z tych zestawów).

A, skoro już się tak rozpisałem i nawiązałem do starych zestawów, to warto jeszcze podlinkować tutaj całkiem uroczy oraz obdarzony sporą liczbą szczegółów (jak na tamte lata) 7824 Railway Station.

P.S.
Hezar pisze:przecież nadjeżdża Horizon Express.
Hezarze, czyżbyś szykował się do napisania recenzji?:)
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

panrysiek

#7 Post autor: panrysiek »

Recenzja fajna! Lubię ciekawostki dot. obiektów w realu. Kto nie lubi- przewinie bez trudu.
Sam zestaw bardzo dobry oprócz taksówki, która podobnie jak większość osobówek City, jest zbyt prosta. U nas poszła na żyletki. Sama stacja natomiast stoi dumnie na makiecie. Małym mankamentem są odpadające lampy w trakcie zabawy. Mogłyby być solidniej przymocowane (i większe!!!). Poprzednia stacja w stylu kamieniczki jednak podoba mi się bardziej. Niestety jej cena wyklucza zakup. Ciekawe kiedy następna stacja...

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

bonczyk85 pisze:Hezarze, czyżbyś szykował się do napisania recenzji?:)
Nie mam jeszcze nawet zestawu, gdyż sam zakup planuję dopiero na drugą połowę roku (od razu mam zamiar wziąć dwa) - tak więc raczej sobie daruję (no chyba, że do tego czasu nikt się nie skusi na opisanie tego TGV...) :^)
Ostatnio zmieniony 2013-02-10, 23:59 przez Hezar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#9 Post autor: bonczyk85 »

Hezar pisze:
bonczyk85 pisze:Hezarze, czyżbyś szykował się do napisania recenzji?:)
Nie mam jeszcze nawet zestawu, gdyż sam zakup planuję dopiero na drugą połowę roku (od razu mam zamiar wziąć dwa) - tak więc raczej sobie daruję (no chyba, że do tego czasu nikt się nie skusi na opisanie tego TGV...) :^)
W sumie mam identyczny plan, miejmy nadzieję, że może ceny troszkę spadną do tego czasu.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

tajfek
Posty: 366
Rejestracja: 2011-01-16, 18:24
Lokalizacja: Krzeczów
brickshelf: tajfek

 

#10 Post autor: tajfek »

Hezar napisał,
opis procedury otwierania pudełka nożem mogłeś sobie darować
Opis otwierania pudełka może zostać uznany za zbędny, każdy oczywiście może mieć swój pogląd na sprawę. Mnie zależy na tym aby ludzie (bez szaleństw i w miarę możliwości) szanowali pudełka. Zestaw Lego z pudełkiem na rynku wtórnym ma większą wartość kolekcjonerską. Kiedy przeglądam aukcje internetowe, zawsze zwracam uwagę na to czy w skład zestawu wchodzi oryginalne pudełko, niestety rzadko mogę natrafić na zestawy z pudełkiem, mam tu oczywiście na myśli te, które są w kręgu moich zainteresowań.

bonczyk85, Hezar, Panowie,

Macie absolutną rację pisząc że 7937 nie ma startu do legendarnych zestawów 4554 i 2150. W zeszłym roku negocjowałem z Conrack`iem zakup 4554 ale do tranzakcji nie doszło. Muszę jednak zauważyć że zestawy 4554 i 2150 to nie stacje kolejowe, a dworce kolejowe. W języku angielskim to jedno i to samo, ale w Polsce jedno różni się od drugiego. To właśnie z tego powodu nie odniosłem się do tych zestawów.
Jeśli zaś idzie o zestaw 7822, to faktycznie są bardzo podobne, pokuszę się nawet stwierdzić że 7937 to odświeżona wersja 7822. Tu z mojej strony zabrakło albo kojarzenia faktów, albo zapomniałem o tym zestawie.

Horizon Express zapowiada się ciekawie, sporo klocków i aż 6 figurek w zestawie Cerator. Jak w przypadku Emerald night czy Maersk bedzie brakowało mi torów.
A czy ktoś wie czy bedzie możliwość zmotoryzowania Horizona?
Będę miał dostęp do zakupu Horizona w przyzwoitej cenie Hurtowej. Zainteresowanych mogę o cenie i fakcie powiadomić, na dzień dzisiejsze stan magazynowy zero.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#11 Post autor: Hezar »

tajfek, potwierdzam: Horizon Express będzie można zmotoryzować.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Mateusz92 »

Recenzowany zestaw kupiłem sobie jako prezent świąteczny. W sumie jestem z niego zadowolony, ale 4554 Metro Station to nie jest jak już zauważył kolega bonczyk85. Myślę, że zestaw 7937 pomimo swoich wad jest jednak wart zakupu (w moim przypadku podobało mi się przejście nad torami co zdecydowało o zakupie). Podejrzewam, że nie będzie to mój jedyny dworzec jaki kupię ze względu, iż budynek stacji nie jest specjalnie zachęcający. Ciekawszą stacją/dworcem kolejowym był zestaw 7997 Train Station, ale dzisiaj osiąga cenę dość zaporową.
tajfek napisał/a
Będę miał dostęp do zakupu Horizona w przyzwoitej cenie Hurtowej. Zainteresowanych mogę o cenie i fakcie powiadomić, na dzień dzisiejsze stan magazynowy zero.
Założysz odpowiedni temat w dziale wspólne zakupy czy zgłaszać się do Ciebie na PW.

makar
Posty: 37
Rejestracja: 2011-10-17, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#13 Post autor: makar »

Nie mam pół toru, a nawet nie planuję mieć. A raczej - nie planowałem :-)
Do czasu przeczytania Twojej recenzji, bardzo mi się spodobała i zachęciła mnie do rozważenia zakupu tego zestawu, co pewnie skończy się makietą...
Bardzo fajne wstawki porównawcze z "realu".
"Na początek jedna uniwersalna rada - zrzynaj. Podpatruj. Kopiuj."

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#14 Post autor: bonczyk85 »

waldus92 pisze: Ciekawszą stacją/dworcem kolejowym był zestaw 7997 Train Station, ale dzisiaj osiąga cenę dość zaporową.
No proszę, myślałem, że wymieniłem wszystkie stacje kolejowe / dworce kolejowe (ok, niech będzie że to dwie różne kategorie budynków, chociaż pewnie we wszelakich makietach LEGO pełnią analogiczną funkcję:)), a tu się okazuje, że jeszcze była taka stacyjka, najzwyczajniej o niej zapomniałem i przeoczyłem na Bricksecie. A jest całkiem niezła. Ma co prawda niewielki rozmiar, ale za to jest zgrabna i w miarę dobrze rozplanowana.
Ostatnio zmieniony 2013-02-11, 16:20 przez bonczyk85, łącznie zmieniany 1 raz.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Mateusz92 »

Zestaw 7997 Train Station odbieram jako namiastkę 4554 Metro Station.

ODPOWIEDZ