79004 Barrel Escape

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Conrack1410

79004 Barrel Escape

#1 Post autor: Conrack1410 »

Recenzja 79004: Barrel Escape


Obrazek

Dane techniczne:

Seria: The Hobbit
Rok premiery: 2012
Liczba klocków: 334
Liczba figurek: 5
Spis części: Bricklink
Cena: S@H: 229,99 zł; BrickLink: od ~144 zł do ~306 zł; Allegro: od 177 zł do 269zł

lego.com
Brickset
BrickLink


Gdy po raz pierwszy ujrzałem ten zestaw, od razu wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Wydawał się być bardzo klimatyczny i atrakcyjny pod wieloma względami. Sama seria HOBBIT jako kontynuacja pierwszych zestawów Lord of the rings okazała się strzałem w dziesiątkę.
Oczywiście wykorzystano moment pojawienia się na ekranach kin nowej części Władcy Pierścieni, co tylko spotęgowało chęć zakupu któregoś z nowych zestawów.
Trafiając na okazję zakupu zestawu po atrakcyjnej cenie, nie mogłem sobie odmówić :)


1. PUDEŁKO

Opakowanie średniej wielkości. Bardzo ładne graficznie i insteresujące. Ładna scenka oraz podstawowe informacje na temat zestawu takie jak: przedział wiekowy ( 8-14 lat),
numer zestawu, nazwa oraz grafika przedstawiająca miniaturki figurek znajdujących się w zestawie.Tył pudełka ukazuje funkcjonalne elementy, bronie i inne ciekawostki
( zapewne zachęcające do zakupu zestawu)
ObrazekObrazek


2. ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA / INSTRUKCJA

Po otwarciu pudełka jego klockowa zawartość ukazuje się naszym oczom w postaci dwoch sporych woreczków z elementami oraz stosunkowo cienkiej instrukcji budowy, składającej się z jednego egzemplarza.

Obrazek

Instrukcja jest czytelna. Posiada niespełna 80 stron, lecz wydaje się bardzo cieniutka. Na końcowych stronach widnieje spis elementów oraz zdjęcia wszystkich figurek z serii Hobbit.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Po rozerwaniu woreczków ukazuje się ich następująca zawartość:

ObrazekObrazek


3. FIGURKI

Tak jak wspomniałem wcześniej zestaw zawiera 5 figurek. Nie ukrywajmy, że podobnie jak w seriach takich jak Piraci z Karaibów czy Kingdoms, figurki są swoistą esencją piękna zestawów. Nadają im szczególny charakter i atrakcyjność.
Kupując ten zestaw otrzymujemy bohaterów : Bilbo Baggins, Gloin the Dwarf, Oin the Dwarf, Mirkwood Elf Chief and Mirkwood Elf Guard. Po złożeniu prezentują się oni następująco:

ObrazekObrazekObrazek


Minifigi są świetne. Każdy z nich jest wykonany z wielką precyzją i starannością. Nie ma mowy o odczuciu chińszczyzny czy taniości.
Lego przyzwyczaiło nas do dwustronnych główek, ukazujących emocje. Podobnie jest tutaj. Każda z postaci posiada 2 wyrazy twarzy.
Ukazując twarze "brodaczy" specjalnie nie odkrywałem zarostu aby było widać zmiany w gotowej figurce ( swoją drogą w przypadku tych dwóch figurek - tej zmiany nie widać) Wygląda to następująco:


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


4. ZESTAW

Po zakończeniu budowy zestaw prezentuje się bardzo ciekawie:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Warto zwrócić uwagę na detale oraz 2 funkcjonalne mechanizmy ( odblokowujący beczki, które po przełożeniu dźwigni spadają z pochylni oraz dźwignię, której użycie powoduje wyłamanie krat)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek


5. PODSUMOWANIE

Moim założeniem było krótkie przedstawienie zestawu nad którego zakupem myśli na pewno niejedna osoba na forum. Zestaw kosztuje niemało, bo w graniach 200-250zł i jeśli patrząc na stosunkowo niewielką liczbę elementów które otrzymujemy w tej cenie to patrząc z
perspektywy opłacalności zakupu wypada średnio. Jednak należy pamiętać, że seriaHobbit to coś więcej niż zwykła seria Lego. Zestaw jest przepiękny kolorystycznie i funkcjonalny przez co jego "bawialność" stoi na bardzo wysokim poziomie.
Otrzymujemy aż pięć świetnych figurek z bogatym uzbrojeniem i wyposażeniem.Według mnie zestaw bardzo pasuje do zestawów Castle takich jak Medieval Market Village.
Bardzo klimatycznie oddaje także wizerunek Tolkienowskiej opowieści i patrząc na jego klimat i urok jego ocena w mojej opinii wypada bardzo pozytywnie, pomimo wysokiej ceny.

Gdybym miał ocenić zestaw, otrzymałby ode mnie ocenę 8/10

PLUSY [+]

+ 5 świetnych figurek ( niektóre niespotykane w innych zestawach)
+ kolorystyka
+ funkcjonalność i bawialność
+ sporo uzbrojenia i fajnych detali

MINUSY [-]

- cena w stosunku do ilości elementów
Ostatnio zmieniony 2013-04-01, 10:49 przez Conrack1410, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

O, wreszcie recenzja z mądrze powstawianymi zdjęciami.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#3 Post autor: Innos »

Wszystko fajnie, recenzja poświęcona nader interesującemu zestawowi, ale sugerowałbym najpierw parę korekt: po pierwsze - tytuł zgodny z regulaminem działu, po drugie - wyśrodkowanie tekstu to chyba kiepski pomysł, po trzecie - jest parę drobnych korekt gramatyki i interpunkcji do wykonania, po czwarte - oficjalną fotkę na początku chyba najlepiej wrzucić do własnej galerii, a na pewno lepiej i bezpieczniej niż linkować wprost z przypadkowego serwisu niezwiązanego bezpośrednio z Lego. Wybacz, że tak zaczynam od krytyki, ale jak wprowadzisz niezbędne poprawki, to recenzja od razu lepiej będzie wyglądała i łatwiej będzie skupić się na samej jej treści.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Zmien to wysrodkowanie, nie da sie tego przeczytac na komorce. Skad w ogole ten pomysl? Ehhh

edit
Teraz już normalnie mogę z komputera :) Recenzja przyjemna choć krótka, myślę że można było pokusić się o przegląd ciekawych i rzadkich elementów.
Oczywiście wykorzystano moment pojawienia się na ekranach kin nowej części Władcy Pierścieni
A to chyba zbyt duży skrót myślowy, nie kojarzę takiego filmu.
Ostatnio zmieniony 2013-02-18, 09:53 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#5 Post autor: Szerszen »

z allegro, tam wszystko srodkują.

A zestaw faktycznie wygląda fajnie.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Conrack1410

#6 Post autor: Conrack1410 »

Zmien to wysrodkowanie, nie da sie tego przeczytac na komorce. Skad w ogole ten pomysl? Ehhh
Zmienione :) natomiast wyśrodkowane otwierałem na Iphone/Ipad i było czytelne :)
myślę że można było pokusić się o przegląd ciekawych i rzadkich elementów.
Oprócz figurek, nie zauważyłem elementu który występowałby tylko w tym zestawie :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Conrack AFOL PL pisze:Zmienione :) natomiast wyśrodkowane otwierałem na Iphone/Ipad i było czytelne :)
Teraz lepiej nie jest, bo masz za dużo zdjęć w rzędzie i trzeba przewijać w bok.
Conrack AFOL PL pisze:Oprócz figurek, nie zauważyłem elementu który występowałby tylko w tym zestawie :)
Yhym...
http://www.bricklink.com/catalogItemIn. ... D=115&in=A
http://www.bricklink.com/catalogItemIn. ... ID=88&in=A

No i w sumie to do zbyt popularnych nie należy:
http://www.bricklink.com/catalogItemIn. ... rID=2&in=A
Ostatnio zmieniony 2013-02-18, 11:16 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: nuker »

Fajnie, że pojawiła się kolejna recenzja z tej serii.
Zastanawiałem się nad zakupem tego zestawu jednak tak jak pisałeś, cena jest dość wysoka jak na taką ilość elementów.
Chociaż po obejrzeniu twoich fotek kusi mnie bardzo, żeby się na niego zdecydować.

Odnośnie recenzji to jedyne do czego mogę się przyczepić to do faktu, które wymieniłeś na samym początku. Hobbit nie jest nową częścią Władcy Pierścieni. To są dwie osobne powieści:)

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#9 Post autor: aditoma »

Cena spadnie, są problemy z dostepnoscia, mysle ze bedzie mozna spokojnie kupic za 100-120..byle nie wpadac w histerię;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#10 Post autor: GrublukTheGrim »

aditoma pisze:mysle ze bedzie mozna spokojnie kupic za 100-120..byle nie wpadac w histerię;)
Ja myślę, że aż tak tanio to nie... Prędzej 170-200,-. Zobaczymy.
Zresztą ja i tak już mam. ;-)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#11 Post autor: Innos »

aditoma pisze:mysle ze bedzie mozna spokojnie kupic za 100-120..byle nie wpadac w histerię;)
Chyba jednak ciut przegiąłeś z tą prognozą. ;) Kiedyś tam sobie ten zestaw analizowałem, jak wszystkie, bo z góry staram się oszacować cenę graniczną dla każdego zestawu, na którego zakup jestem na 100% zdecydowany, żeby z jednej strony nie przeoczyć dobrej okazji, ale z drugiej strony żeby nie spalić i nie kupić za wcześnie i za drogo. No i w przypadku 79004 zakładam zielone światło do zakupu przy całkowitym koszcie 150zł. Co prawda w przypadku tego zestawu granica może być lekko płynna, ponieważ z całej pierwszej fali Hobbita ten zestaw podoba mi się chyba najbardziej (aczkolwiek z całą pewnością będę mógł to stwierdzić oczywiście dopiero po zakupie) więc mogę się złamać wcześniej, niemniej spodziewam się, że za 150zł prędzej czy później i tak będzie się dało go dorwać z jakiegoś pewnego źródła.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Conrack1410

#12 Post autor: Conrack1410 »

Osobiście udało mi sie kupić recenzowany zestaw za 178 zł - czyli troche taniej niż obecne ceny allegrowe :)

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#13 Post autor: aditoma »

RRP wynosi 199zł, z moją zniżką w sklepie mogę mieć za 180zł. Polski dystrybutor sprzedaje w takiej cenie że sprzedawca nakłada spokojnie 30%-40% marży. Ergo: Dystrybutor sprzedaje za ok 140zł. Tylko że to cena w Polsce. Znam takich co nową Perłę kupowali za 230zł przy RRP 450...kwestia wyczekania. An Unexpected Gathering zamierzam kupić za maks 220zł;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#14 Post autor: Hezar »

V1 pisze:O, wreszcie recenzja z mądrze powstawianymi zdjęciami.
Jestem innego zdania - zdecydowanie bardziej wolę przesuwać stronę w pionie, niż w poziomie i wydaje mi się, że większość forumowiczów również.
Conrack AFOL PL pisze:Moim założeniem było krótkie przedstawienie zestawu nad którego zakupem myśli na pewno niejedna osoba na forum.
I to udało Ci się całkiem przyzwoicie, choć skoro seria LOTR jest na forum dość popularna i sporo ludzi rozważa zakup między innymi tego zestawu, warto było opisać go nieco obszerniej.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#15 Post autor: aditoma »

Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

ODPOWIEDZ