79010 The Goblin King Battle

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#31 Post autor: Innos »

Szerszen pisze:No tu się nie zgodzę, że to udowodniłem. Okazja to okazja a nominalna cena, to nominalna cena.
Ani jedno, ani drugie - raczej obie ceny to dostępne dla wszystkich efektywne ceny zakupu. Domek z bali od dawna ma ceny na poziomie ok. 90-100zł, i poza okazyjnymi cenami taniej nigdy nie było. 79010 teraz można dostać za 270, ale za 250 niedawno mógł kupić każdy, kto chciał, były dostępne przez tydzień albo i dłużej i pewnie nie raz jeszcze będą. A skoro w przeliczeniu na elementy ceny są zbliżone to znaczy, że 79010 aż taki drogi czy nieopłacalny nie jest. Albo inaczej, 5766 to fajny zestaw i świetny dawca, ale 90zł to trochę drogo, skoro w podobnej cenie za element można mieć zestaw licencyjny. A 79010 za 250 to też dobry zakup, skoro na BL same minifigi tyle kosztują, a pozostałe 800 "pospolitych" elementów w zasadzie jest gratis.;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Luboniak
Posty: 42
Rejestracja: 2013-01-16, 11:41
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#32 Post autor: Luboniak »

Dla mnie in plus są właśnie te pospolite elementy których z synem potrzebujemy zawsze najwięcej w naszych budowlach. Jeżeli chodzi o te rzadkie to król goblinów jest fajowski ale nawet syn nie za bardzo go używa do zabawy.
Chciałbym zwrócić uwagę na jeden koszmarny mankament - po złożeniu całości poszczególne sekcje są do siebie dosuwane i już. Syna wnerwiało to że podczas zabawy (całkiem niezłego zestawu pod względem bawialności) wszystko się "rozjeżdża". Naklejki to z jednej strony porażka bo trzeba je samodzielnie naklejać a z drugiej fajna sprawa jak szukasz zestawu jako dawca klocków - nie naklejasz i masz zwykłe klocki.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#33 Post autor: aditoma »

Fakt, standardowo przy takich zestawach wszystko bylo spinane na piny. Tu sie rozjezdza a wyraźnie widać ze są to komponenty spójne.
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: nuker »

To i ja dorzucę coś od siebie na temat recenzji.
Jak tylko wszedłem na forum i zobaczyłem, że jest kolejna recenzja zestawu z serii Hobbit od razu się ucieszyłem tym faktem. Dodatkowo jak tylko wyświetliło mi się, że autorem jej jest mój ulubiony, główny krytyk zdjęć, jeszcze bardziej naszła mnie ochota na jej przejrzenie, gdyż spodziewałem się wielu ciekawie zrobionych ujęć. Dodatkowo uwzględniając też fakt twojego nowego awatara, który bardzo mi się spodobał, poprzeczka była wysoko postawiona.
Niestety cały czar prysł jak tylko zobaczyłem, że jest to wideo recenzja, na której obejrzenie niestety nie mam czasu i warunków, tak jak większość tutaj zgromadzonych.
Dobrze też, że z pośród całej tej fali krytyki znalazł się ktoś, kto potrafił to zrobi w sposób profesjonalny (mam tu oczywiście na myśli wypowiedź V1) i to zauważyłeś. Co więcej mam też nadzieję, że prócz podanych wskazówek ten cały wątek nauczył cię, że skrytykować może każdy, ale to z konstruktywnej krytyki można coś wynieść i każda kolejna twoja krytyka zdjęć innych, do której masz jak najbardziej prawo, będzie zawierała choć odrobinę wskazówek pokroju wypowiedzi V1.

Odnośnie samego zestawu, figurka Króla Goblinów rządzi. Jest ona fenomenalnie odwzorowana i wykonana. Cały zestaw wydaje się być bardzo bawialny, co jest jego dużą zaletą.
Czy cena jest za wysoka? Hmmm, wydaje mi się, że nie. Problem leży gdzie indziej. Obraliśmy sobie takie hobby i musimy się pogodzić z tym, że jest ono bardzo kosztowne, uwzględniając polskie zarobki. Jak byśmy zarabiali tyle ile zarabiamy tyle, że w euro albo $ to zapłacilibyśmy za niego mniej niż 100. Nie ma co się mazać, tylko albo zarabiać więcej kasy, albo się z tym pogodzić :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#35 Post autor: Hezar »

nuker, z takim aparatem - czy tam lustrzanką, jaką posiada aditoma - chyba nie sposób zrobić słabych zdjęć, więc i o krytykę innych łatwiej. Absolutnie nie chcę w tym miejscu urazić ani Autora, ani nikogo innego, ale to chyba trochę tak, jak gdyby mieć pod maską samochodu 600 koni i przyspieszać do setki w 3 sekundy, a zwracać uwagę innym, którzy mają dajmy na to 100 koni, że nie potrafią dokonać tego samego. Niektóre rzeczy są po prostu niewykonalne i tyle ;^)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#36 Post autor: Innos »

Hezar, chyba nie do końca, jednak z dobrego sprzętu też trzeba umieć korzystać, żeby móc bardzo dobre fotki zrobić. Tak jak i z tymi samochodami- przy 600 koniach każdy może wcisnąć gaz do dechy i pojechać szybciej niż mając do dyspozycji tylko 100 koni, ale to jeszcze dobrego rajdowca z takiego kierowcy nie czyni.:-)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#37 Post autor: aditoma »

Nie sposób zrobić złych zdjęć? Zapraszam do Lublina, dam Ci dzień z moim sprzętem i zobaczymy:)

"Przychodzi światowej sławy fotograf do restauracji cenionego kucharza. Po zjedzeniu dania podchodzi kucharz i mówi: -To zaszczyt gotować dla takiego mistrza, musi pan mieć bardzo dobry aparat.- Fotograf milczał. Wychodząc odpowiedział: - Wyborne jedzenie pan gotuje, musi pan mieć świetne garnki."

Krytykuje zdjęcia, ale nie dlatego że się czepiam, zawsze doradzam co można poprawić.

Ale podejmuję rękawicę, i zrobię jakąś recke kompaktem;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#38 Post autor: Hezar »

Innos, aditoma, zgadzam się - przecież nigdzie nie napisałem, że wystarczy wziąć taki sprzęt do ręki i fotki "jak ta lala" wychodzą same ;^)
Ale podejmuję rękawicę, i zrobię jakąś recke kompaktem
Ja Ci żadnej rękawicy nie rzuciłem, bo i po co. Dla mnie nie są ważne tylko i wyłącznie perfekcyjne zdjęcia, ważna jest ogólnie dobra recenzja - z rzetelnym opisem i wyraźnymi zdjęciami. To wszystko ;^)
Ostatnio zmieniony 2013-02-23, 22:25 przez Hezar, łącznie zmieniany 1 raz.

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#39 Post autor: Dantes »

Zestaw dość sympatyczny, aczkolwiek nie jestem zbieraczem tej serii :)
Chociaż bardzo Mi się podoba!
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#40 Post autor: GrublukTheGrim »

bacon pisze:Gorsze natomiast wg mnie jest to, że na zestaw należy patrzeć tylko z przodu bo z tyłu nie ma nic, a czaszka za tronem jest już zupełnie śmieszna :)
W filmie tron też był pokazany jedynie od przodu, więc o co chodzi?... Może tam też była tylko taka czaszka? ;-)
Ostatnio zmieniony 2013-02-24, 12:30 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ