8909 Minifigures Team GB

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
tajfek
Posty: 366
Rejestracja: 2011-01-16, 18:24
Lokalizacja: Krzeczów
brickshelf: tajfek

 

8909 Minifigures Team GB

#1 Post autor: tajfek »

Recenzja 8909: Minifigures Team GB

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Dane techniczne

Seria: LEGO Minifigures Team GB
Kolor: Główny biały, czerwone i niebieskie wstawki
Rok premiery: 2012
Cena za sztukę: Sklepy w Irlandii 2,49 euro

Brickset
Bricklink

__________________________________________________________________________________

Oficjalna numeracja (wg instrukcji) i nazwy (wg http://minifigures.lego.com ).

01 - Agile Archer
02 - Brawny Boxer
03 - Flexible Gymnast
04 - Judo Fighter
05 - Tactical Tennis Player
06 - Wondrous Weightlifter
07 - Relay Runner
08 - Stealth Swimmer
09 - Horseback Rider

__________________________________________________________________________________

1) Pudełko i woreczek

Obrazek

Pudełko jest praktycznie takie same jak w przypadku normalnych serii Minifigures, zrobione z twardszego kartonu. Wewnątrz pudełka znajduje się 60 saszetek z minifigurkami. Liczba figurek, jest taka sama jak w przypadku pudełek zawierających Minifigures Series 1,2,3 itp. Seria utrzymana w białej kolorystyce przeplatającej się z barwami flagi Brytyjskiej. W każdym woreczku, oprócz figurki znajdziemy medal. Brak natomiast jakichkolwiek części zapasowych.

Obrazek

Saszetki są takie same jak w przypadku figurek kolekcjonerskich. Wykonane są z nieprzezroczystej, grubszej folii. Niestety nie dysponuję wiedzą w zakresie identyfikacji rodzaju figurki znajdującej się wewnątrz. Osoba, która je dla mnie zdobyła, jest po prostu dobra w klasycznym macaniu. Wszyscy wiemy co mam tu na myśli, więc proszę bez zbędnych docinek. Na każdej paczuszce znajduje się cyfra „9”. Co ona oznacza? Oznacza liczbę wszystkich figurek z serii, które są do zebrania.

__________________________________________________________________________________

2)Instrukcja


Każda z saszetek, tak jak w przypadku figurek kolekcjonerskich, zawiera małą „instrukcję” w formie pojedynczej kartki . Po jednej stronie widnieje indeks figurek, przy każdej figurce nadrukowano numerek oraz pola do zaznaczenia, które figurki już posiadamy w kolekcji, druga strona to poglądowy schemat jak złożyć ludziki. Wszystko w barwach saszetki.

ObrazekObrazek

__________________________________________________________________________________

3) Figurki

Seria figurek wydanych z okazji Olimpiady, nosi miano specjalnych, ekskluzywnych Minifigurek, które przedstawiają członków brytyjskiej ekipy olimpijskiej. Każda z postaci wyposażona jest w dwa dodatki. Pierwszy z nich to biała podstawka z nadrukowanym niebieskim napisem, olimpijskimi pierścieniami i logo ekipy Wielkiej Brytanii. Drugim dodatkiem jest medal.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Złoty medal na czerwonej wstędze, który załączono do każdej figurki, po raz pierwszy można było zobaczyć u Mistrza Pływackiego (Swimming Champion) w serii 7 (8831).
Figurki wyposażono również w akcesoria, odpowiednie dla dyscypliny z którą figurki są powiązane. Akcesoria o których tu mowa pojawiły się już we wcześniejszych seriach Minifigurek (w innej kolorystyce). Ciekawostką jest tu jednak nowy detal, który jest kombinacją kasku i włosów, wykonany z gumy, który należy do amazonki (Horseback Rider).

Obrazek

__________________________________________________________________________________
1. Agile Archer

Agile Archer figurka charakteryzuje się czarną lewą rączką imitująca ochronną rękawiczkę. Kolejny szczegół to przymknięte lewe oko, to dla lepszej celności. Z figurką otrzymujemy czarny łuk. Moja ocena 8/10.

Obrazek

ObrazekObrazek
Obrazek

__________________________________________________________________________________
2. Brawny Boxer

Boksera charakteryzują rękawice i tak jak w przypadku figurek kolekcjonerskich, są to dwa jednolite elementy, które wpina się zupełnie jak standardowe rączki. Głowa opatrzona nadrukiem tylko z jednej strony. Boxer z piątej serii ma dwa nadruki. Bez sprzecznie głowa minifiga ze standardowej serii kolekcjonerskiej jest bardziej udanym produktem, po pierwsze to dwie twarze, a po drugie ładniejszy nadruk szczęki ochronnej. Głowa olimpijczyka chroniona jest przez niebieski ochraniacz, również opatrzony logo Team GB. Ocena 8/10.

Obrazek

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
__________________________________________________________________________________
3. Flexible Gymnast

Sympatyczna blondynka w stroju typowym dla Gimnastyki sportowej. Wraz z tą figurką otrzymujemy, trzy dodatkowe klocki widoczne na zdjęciu. Z załączonych klocków składamy równoważnie do ćwiczeń. Niesamowite jest to, co potrafią zdziałać panie na równoważni. Ocena 8/10.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

__________________________________________________________________________________
4. Judo Fighter

Judoczka w judodze.
Judoga to strój noszony przez judokę czy judoczkę. Wykonana z bawełny, jest zrobiona bardzo solidnie aby duże siły działające na nią w trakcie rzutów nie rozerwały jej. Judoczka ma na swoim koncie czarny pas. Belka widoczna na pasie świadczy o tym, iż jest to pierwszy Dan , tj Czarny pas z jednym złotym pagonem. Na piersi widoczne olimpijskie logo reprezentacji Brytyjskiej. Plecy zdobi duże logo Team GB w czarnym kolorze. Uwagę przykuwa też wąska talia sportsmenki, ponętne usta i czarujące długie rzęsy. Ocena 9/10.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

__________________________________________________________________________________
5. Tactical Tennis Player

Tenisista. Czarne włosy, biała koszulka z logo GB Team, białe spodenki srebrna rakieta. Na głowie widać krople potu. Ciekawie prezentuje się z pozostałymi tenisistami ze standardowych serii. Ocena 8/10.

Obrazek

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

__________________________________________________________________________________
6. Wondrous Weightlifter

Sztangista. Jasne włosy, czerwony strój sportowy, logo GB Team na lewej nodze. Sztanga w której skład wchodzi gryf w białym kolorze oraz obciążniki w kolorze niebieskim. W tym przypadku, krople potu na głowie, nie powinny nikogo dziwić. Ocena 8/10.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

__________________________________________________________________________________
7. Relay Runner

Dziedziną sportową w której bierze udział ten minifig, to sztafeta. Sztafeta rodzaj zespołowej konkurencji sportowej, odbywająca się na trasie podzielonej na odcinki. Następny zawodnik może wystartować dopiero po ukończeniu odcinka przez poprzedniego, gdy otrzyma od poprzednika pałeczkę w wyznaczonej strefie zmian. O kolejności decyduje pozycja na mecie ostatniego zawodnika. Wracając do figurki. Fryzurę biegacza charakteryzuje wiatr we włosach. Czerwono biała koszulka na ramiączkach, na której widnieje numer startowy 1948 oraz logo GB Team. Na głowie widoczne kropelki potu. Figurka w ręku dzierży pałeczkę. Spodenki niebieskie, z boku widoczne małe wcięcie oraz dwa białe paski. Ocena 7/10.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

__________________________________________________________________________________
8. Stealth Swimmer

Pływaka charakteryzuje nietypowy unikalny element, którym jest biały czepek z nadrukami logo Team GB. Głowa tej figurki jest równie ciekawa, widoczne są okulary do pływania oraz kropelki wody. Pływak ma na sobie niebieskie kąpielówki. Tors minifiga kojarzy mi się z figurką z serii kolekcjonerskiej którą jest surfer. Torsy choć podobne, różnią się szczegółami. Krople wody oraz nieco inny kolor nadruku. Ocena 7/10.

Obrazek

ObrazekObrazek
Obrazek

__________________________________________________________________________________
9. Horseback Rider

Tak! To właśnie ona. Minifigurka z kolekcji Olimpijskiej, która najbardziej przypadła mi do gustu. To własnie ona została obdarzona najszczerszym i najpiękniejszym uśmiechem, wyposażona w nakrycie głowy, o którym wcześniej wspomniałem, którym jest kombinacja kasku i włosów, element wykonany z miłej w dotyku gumy. Na jej nogach widoczne czarne "oficerki". Figurka moim zdaniem najlepsza. Ocena 10/10.

Obrazek

ObrazekObrazek

__________________________________________________________________________________

4) Podsumowanie

Niestety seria była dostępna tylko w sklepach na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Skutek tego jest taki, że niewiele osób w Polsce, może się pochwalić posiadaniem kompletu dziewięciu figurek. Cena na allegro jaką udało mi się zaobserwować dnia 19.02.2013 to 399zł za komplet! Kilka cennych, unikalnych elementów które otrzymujemy z figurkami, to plus dla kolekcji. Zebranie wszystkich figurek, wzbogaci kolekcję każdego AFOL`a.

Ludzką rzeczą jest się pomylić. Jeśli znajdziesz błąd, pomyłkę napisz o tym do mnie w "PW". W tym miejscu i na zakończenie, prośba z mojej strony w formie cytatu. Przeczytaj zanim napiszesz komentarz.
Hippotam pisze:Obywatelki i Obywatele,

...lista pytań kontrolnych przed napisaniem posta:
  • * Czy jutro, pojutrze mój post będzie miał choć cień sensu?
    * Czy nie lepiej napisać PW? Czy moje "dziękuję", "ja też", "było" musi dotrzeć do kilkuset osób?
    * Czy mój post naprawdę wnosi coś do tematu?
Ostatnio zmieniony 2013-03-21, 19:46 przez tajfek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: aditoma »

Marzy mi się ta seria, ale cena...zaporowa...za te pieniążki można mieć zestaw z 1000 elementów...Jako kolekcjoner pałam szczerą nienawiścią do spekulantów...

Dobra recenzja, fotki ok.
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

Mam kompletną serię ale nie pomyślałem nawet że można by napisać recenzję. Fajnie, że się za to wziąłeś bo twoje recenzje nabierają rozpędu. Fajne porównania z innymi minifigami. Nie sądziłem, że tak drastycznie skoczyła cena tego zestawu, za parę złotych więcej kupiłem niedawno Crawlera :/

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#4 Post autor: Miszel »

Ja dosłownie tydzień - półtora tygodnia temu kupiłem kompletną nową serię od jednego z użytkowników forum po 15zł za figurkę + przesyłka. Także da się jeszcze zdobyć w rozsądnej cenie. Poza tym cena wystawienia nie równa się cenie sprzedaży. Jak ktoś chce to i za 1 000zł może wystawiać. Tylko znaleźć chętnych na zakup w takiej cenie nie będzie miał łatwo.
Ostatnio zmieniony 2013-03-04, 17:01 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

hellik

#5 Post autor: hellik »

Mam całą :D ładnie się prezentują na białych podstawkach. A co do cen to widziałem już po 500 zł, więc to lekkie przegięcie. Szukają jeleni jak na srebrne monety parę lat temu.

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#6 Post autor: Paweł »

Miszel pisze:Ja dosłownie tydzień - półtora tygodnia temu kupiłem kompletną nową serię od jednego z użytkowników forum po 15zł za figurkę + przesyłka.
Cena jakby nie patrzeć bardzo dobra, gdy były dostępne w UK można je było kupić za niewiele mniej. Co do ludzików...dla mnie nie wyróżniają się niczym szczególnym, dużo lepiej jest kupić za tą samą cenę jedną z serii minifigurek, gdzie większość jest ciekawsza od tych olimpijskich.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
ziemba89
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:32
Lokalizacja: SOPOT/PŁOCK
brickshelf: ziemba1989
Kontakt:

 

#7 Post autor: ziemba89 »

Figurki są fajne ;] jako że istnieją jako Colectables Series musiałem nabyć. Recka fajna ;p Dla tych co nie kupili - żałujcie.
Edyta mówi: Łucznikowi przydałby się łuk ten od Hawkeye'a żeby wyglądał jak typowo sportowy.
Ostatnio zmieniony 2013-03-06, 00:00 przez ziemba89, łącznie zmieniany 1 raz.
ziemba89 MANIAK MINIFIGÓW ;]

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Generalnie Minifigurki to fantastyczna sprawa, jednak ta seria - pomimo, iż w zasadzie nieco unikatowa - jakoś niczym mnie nie urzekła. Próbowałem nawet wybrać sobie przynajmniej jedną, najlepszą figurkę, ale i z tym miałem pewne problemy. Po dłuższym namyśle wybrałbym chyba boksera, a to tylko dlatego, że po prostu bardzo lubię boks. Jeżeli miałbym wziąć dodatkowo pod uwagę dość zaporową cenę całości, to suma summarum okazuje się, że jest to seria absolutnie nie dla mnie.

I na koniec jeszcze mała uwaga na przyszłość: Dobrze byłoby w recenzji figurek pokazać zawsze zarówno przód, jak i tył każdej z nich (na zdjęciach) - nawet, jeśli tył właśnie pozbawiony jest jakichkolwiek nadruków, czy innych ozdobników - da to na pewno pełniejszy obraz każdej z postaci.
Tak, czy inaczej - niezła recenzja ;^)

windsor

#9 Post autor: windsor »

Seria jest okazyjna i podejrzewam, że za parę lat może jej cena drastycznie wzrosnąć! W niektórych jeszcze sklepach sieci WHS Smiths na wyspach można ją spotkać po 2 f za woreczek jakby to kogoś interesowało ;)
Ostatnio zmieniony 2013-03-07, 15:17 przez windsor, łącznie zmieniany 1 raz.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: Darkelmo »

Świetna recenzja. Bardzo miło się ją czyta. Sama seria średnio przypadła mi do gustu choć minifigi są kapitalne. Nie lubię takich ograniczeń. Nie wiem czemu Lego to robi. Gdyby ta seria była łatwo dostępna cwaniaczki nie trzaskaliby na tym kaski gdy ktoś w akcie desperacji kupuje ją 2-3x drożej niż jest warta. Gratuluję zebrania całej serii.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#11 Post autor: Bartex0805 »

Właśnie odświeżyłem sobie pamięć i przeczytałem recenzje. Figurki bardzo ładne, ozdobione pięknymi detalami. Dziś skusiłbym się na jedną sztukę. Żałuję, że nie kupiłem wcześniej. Obecnie unikatowość oznacza wysoką cenę sami sprawdźcie jaką: http://allegro.pl/lego-8909-team-gb-lon ... 09736.html

piotrk80
Posty: 25
Rejestracja: 2013-09-25, 14:02
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: piotrk80 »

Świetna ta seria szkoda że ceny tragiczne!Może by z naszymi zimowymi wypuścili taką serię!!!!!!

ODPOWIEDZ