9472 Attack on Weathertop

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#16 Post autor: Kirysowaty »

Jakie gnomy? Czy ja o czymś nie wiem?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#17 Post autor: Dantes »

Chodziło Mi o krasnoludy :)
Chcę w ogóle zebrać wszystkie figurki, może ktoś ma na sprzedaż?
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#18 Post autor: GrublukTheGrim »

Dantes pisze:Chodziło Mi o krasnoludy :)
W tej serii jest tylko jeden krasnolud - Gimli. Chyba że chodzi o Hobbita, ale to już zupełnie inna seria z innego filmu.

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#19 Post autor: Dantes »

A te dwa filmy nie są powiązane? Nie jestem znawcą nigdy nie oglądałem : o
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#20 Post autor: Szerszen »

Władca Pierścieni jest niejako kontynuacją wydarzeń w Hobbicie... ale lekko licząc kilkadziesiąt lat później.
Wypadałoby jednak znać kanon literatury.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#21 Post autor: Innos »

Dantes pisze:nigdy nie oglądałem : o
Wyjdź!! Ty gnomie Ty...



;-P

Ale poza błędami merytorycznymi, które każdego fana fantasy przyprawiają pewnie o palpitacje serca to masz rację - figurki krasnoludów zarówno w LOTR (liczba mnoga o tyle, że Gimli pojawia się w dwóch zestawach) jak i w Hobbicie stanowią crème de la crème minifigurek. :) I chyba można powiedzieć, że w nielicencyjnym Castle Fantasy Era też tak było, więc to już pewna reguła.
Aczkolwiek nijak ma się to do powyżej zrecenzowanego zestawu, gdzie krasnoluda nie uświadczysz. ;-)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#22 Post autor: Dantes »

Zbieram po prostu SW i Piratów z Karaibów, mam wszystkie praktycznie (praktycznie bo kilka z SW Mi brakuje), i zastanawiam się by zacząć jakąś nową serię zbierać. Myślałem nad HP albo LOTR/HOBBIT. Wybór padł chyba na to drugie. Wstyd Mi trochę, że nie oglądałem ani Władcy Pierścieni ani Hobbita ale nadrobię przed tym jak zacznę zbierać figi :)
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#23 Post autor: Darkelmo »

Przepraszam, ze odkopuje temat, ale dopiero w ten weekend znalazłem chwilkę na przeczytanie kilku recenzji, które już dawno chciałem skomentować
Dantes najpierw przeczytaj książki Hobbit i Władca Pierścieni. Piszę to bez złośliwości, najpierw przeczytaj dopiero potem obejrzyj film.
Recenzja super. Po przeczytaniu Jej nabyłem 2 takie zestawy i dziś piszę po otwarciu, zbudowaniu i nacieszeniu się nim. Minifigi powalają, szczególnie Ringwraith oraz ich konie. Merry dodany moim zdaniem na siłę trochę, bo Sam u Sheloby (wiadomo), Pippin w Morii (musiał być), Nie zarzucam, że nie powinno go tu być, bo cieszę się, że jest cała drużyna pierścienia tylko tak i w książce i w filmie średnią rolę odegrał Merry na wichrowym Czubie.
Bardzo fajnie zestawiłeś konie i zaprezentowałeś zestaw. Uważam go za najlepszy zestaw serii. (ze wzgledu na 2 x Ringwraith :P)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#24 Post autor: Hezar »

Darkelmo, recenzja została opublikowana 26.02, a więc nie tak dawno - czyli nie może tu być mowy o jakimkolwiek odkopywaniu tematu.
Generalnie w dziale "Recenzje" można bez konsekwencji "odkopać" temat nawet po kilku latach, ale jedynie wówczas, gdy ma się w nim coś konkretnego do napisania :^)

ODPOWIEDZ