30102 Desk

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

30102 Desk

#1 Post autor: Hezar »

Recenzja 30102: Desk

Obrazek


Dane techniczne

Seria: Friends
Podseria: Promotional
Rok produkcji: 2012
Liczba klocków: 26 + 3 zapasowe
Spis części: BrickLink
Cena (w momencie publikacji opisu): 7,99 zł z miesięcznikiem „Scooby-Doo!”; BrickLink: od ~13 zł do ~48 zł (MISB)

Brickset
BrickLink


Słowem wstępu

Kolejny zestaw promocyjny, dołączany - podobnie jak [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=19513&sid=20bdcbc37b3a4d1ff9df7a9a4e341b8a]30221[/URL] - jako prezent, do marcowego numeru magazynu „Scooby-Doo!”.
Nakład czasopisma został co prawda podzielony na dwie części, jednak w praktyce okazuje się, że wspomniany 30221 można znaleźć niemal wszędzie, podczas gdy zdobycie 30102 graniczy często niemal z cudem. I to chyba tyle - tradycyjnie już, zapraszam do lektury!


Opakowanie i zawartość

Jak przystało na zestaw promocyjny, w nasze ręce trafia standardowy „polybag”, z obustronnym, kolorowym nadrukiem.
Przednią część torebki zdobi okazałe, podretuszowane zdjęcie zestawu w pełnej krasie, dodatkowo w części górnej dodano logo serii, a także szczegół w postaci fotki pięciu „Przyjaciółek”:

Obrazek

W części tylnej nie natkniemy się na nic odkrywczego - masa informacji i ostrzeżeń plus często spotykany szczegół jednego z elementów zestawu w skali 1:1 - tu akurat wybór padł na główną bohaterkę - Olivię:

Obrazek


Po otwarciu torebki i wysypaniu zeń zawartości, naszym oczom ukaże się złożona instrukcja budowy oraz garść elementów.
Instrukcja ma postać jednostronnej karteczki, którą zapełnia raptem sześć kroków budowy modelu, a także informacje o producencie i wszędobylskie reklamy:

Obrazek
Obrazek

Jeżeli chodzi o klocki, to w sumie otrzymujemy ich 29:

Obrazek

Szybka analiza nie wykazała obecności elementów występujących tylko i wyłącznie w niniejszym zestawie, gdyż praktycznie każdy, w mniejszej bądź większej ilości, już kiedyś się pojawił. Zainteresowanych poszukiwaniami odsyłam ponownie do wykazu elementów.


Model

Najjaśniejszą gwiazdą opisywanego zestawu jest oczywiście figurka jednej z przyjaciółek.
Olivia - bo o niej mowa - to czarująca, długowłosa i długonoga brunetka, ubrana w różową bluzeczkę, fioletową spódniczkę i jasnoróżowe buciki - tutaj w formie nadruku.
Tors figurki, podobnie jak i główka, posiadają jednostronne nadruki:

Obrazek
Obrazek

Laleczka jakoś niczym szczególnym mnie nie ujmuje, choć uroku oczywiście nie sposób jej odmówić. Faktem jednak jest, że mojej trzyletniej córci bardzo się podoba, tak więc najwidoczniej akurat ja się po prostu nie znam...

Nasza bohaterka otrzymała do dyspozycji - dość chyba niewygodne - miejsce pracy, w postaci pufy i stolika. Sam stolik nie wyróżniałby się niczym szczególnym, gdyby nie ustawiono na nim kilka przedmiotów - w tym przypadku są to lampa, wazon z bukietem kwiatów, kubeczek, telefon oraz - jak przystało na XXI wiek - laptop (który można zamknąć):

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Konstrukcja jak widać prosta i przyjemna, stanowiąca wprost idealne uzupełnienie figurki.
Budowa całości trwa zaledwie kilkanaście sekund i zostawia po sobie kilka, jak zawsze przydatnych elementów:

Obrazek

Dość gadania - pora zabrać się do pracy:

Obrazek
Obrazek


Podsumowanie

Ciekawa figurka plus kilkadziesiąt elementów, a to wszystko za cenę niecałych ośmiu złotych. Nawet pomimo częstych problemów z dostępnością, warto poszukać i naturalnie warto kupić.

Dominik D

#2 Post autor: Dominik D »

IMO najciekawsze poly, jakie dodawano w ostatnich miesiącach do magazynów. W pracy stoi obok 9472 (Attack on Weathertop z LORTa) i wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem kolorystyki. Ponadto nogi od stolika z tego zestawu + tors i głowa jakiegoś ludzika + 3 klocki na wzmocnienie grzbietu i ogon = tęczowy centaur. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Warto dodac, ze to nie pierwszy raz jak ten zestaw pojawia się jako dodatek do gazet w Polsce. W pazdziernikowo-listopadowym Magic Pocket mozna go było zdobyc za 12,99.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

Obrazek

(Źródło: 8studs)

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Absolem »

To jak to jest z tym scooby-doo? Są obecnie w numerze różne zestawy do wyboru?

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#6 Post autor: bacon »

Briggs pisze:To jak to jest z tym scooby-doo? Są obecnie w numerze różne zestawy do wyboru?
Tak, dwa. Recenzowany lub [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=19513]30221[/URL]
Ostatnio zmieniony 2013-03-10, 13:50 przez bacon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

Briggs pisze:Są obecnie w numerze różne zestawy do wyboru?
Teoretycznie dwa, w praktyce trzy. Można jeszcze trafić 30018.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#8 Post autor: bonczyk85 »

Kupiłem, żeby mieć chociaż jednego Friendsika, tak symbolicznie. Akurat w moim przypadku nie było problemu z dostępnością, w sklepie był cały stosik Scoobiego, a w nim mniej więcej po równy przydział egzemplarzy, do których dołączono ten zestaw i zestaw 30221 (wziąłem oba, a co sobie będę żałował :)).
I za 8 zł zdecydowanie warto, zwłaszcza z uwagi na figurkę. Laleczka jest urocza i ma bardzo fajne, w miarę elastyczne, zrobione z jakiegoś miękkiego plastiku włosy, które zresztą pasują również do główek tradycyjnych minifigów.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#9 Post autor: Qlczas »

Fajna sprawa z tym minifigiem, bo włosy mają małą dziurkę. Idealna np. na Welon ślubny (dostępny w jednej z serii minifigów). Zastanawiam się, czy jest to reguła, że wszystkie figi z serii Friends mają takie "włosy"?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#10 Post autor: Szerszen »

Tak, to reguła, bo wkłada im się we włosy kokardki, kwiatki i inne ozdoby dla dziewczynek.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#11 Post autor: Kirysowaty »

Kupiłem sobie swego czasu z tą gazetką Magic Pocket. Ładna figurka, ciekawe kolory. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić, to słaba jakość wykonania laptopa. Ciężko mi się go otwiera i zamyka, a elastyczny materiał powoduje, że zamknięty laptop sam czasem chce się otworzyć.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

lordofdragonss

#12 Post autor: lordofdragonss »

Tak, ten elastyczny materiał jest do niczego, mój po kilku zabawach już jest cały porysowany.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#13 Post autor: aditoma »

Ja zastosowałem podobny system co bonczyk85, żeby mieć Frienda dla "mania" Friendsa;)

..choć samych klocków z Friends bym nakupił..kocham te kolorki;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

ODPOWIEDZ