[MOC] Number One

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Number One

#1 Post autor: Toltomeja »

Co ja robię w tym dziale?

Ano zdarzyło mi się zbudować latadełko. Pierwsze w mojej karierze.
Złapało mnie choróbsko i kiedy wreszcie wygrzebałem się z łóżka, poczułem potrzebę zbudowania czegoś. No ale jak, skoro tyle klocków utknęło w skończonym właśnie dużym MOCu? (Ukaże się na forum lada chwila) Szybki rzut okiem na to, co pozostało do dyspozycji i jedziemy!

Obrazek

Galeria Flickr

Rachu, ciachu i zrobione - całość powstała w jeden dzień. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak szybko coś zbudowałem.
No i bardzo mi się spodobało. Może kiedyś przyjdzie czas na Number Two...

Miłego lotu!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Toltomeja pisze:no zdarzyło mi się zbudować latadełko. Pierwsze w mojej karierze.
No i złe Ci nie wyszlo ;)
Taki debiut, jak i odejście od kamieniczek, można wybaczyć!

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#3 Post autor: Bobofrutx »

Sympatyczny stateczek, fajna prosta kolorystyka. Całość trochę za bardzo nadziabana. Według mnie za dużo specyficznych elementów upchałeś jak na takie maleństwo, przydałoby się kilka spokojniejszych płaszczyzn. Gruszka na przedzie fajnie działa. No a tył wypada trochę gorzej niż front.
Ostatnio zmieniony 2013-03-28, 22:30 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#4 Post autor: bonczyk85 »

Fajne, od razu widać że to statek kosmiczny, nawet bez tego gwiezdnego tła. Podoba mi się zastosowanie piły mechanicznej. Dużo odstających drobiazgów, praca wygląda jakby była efektem wielkiej improwizacji, ale efekt końcowy jest jak najbardziej pozytywny.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Niezłe, ale wygląda na strasznie delikatne.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

Mnie tam się podoba, ale ekspertem jest Jarek i warto, żeby On jeszcze wypowiedział się.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

PatrykZ pisze:Mnie tam się podoba, ale ekspertem jest Jarek i warto, żeby On jeszcze wypowiedział się.
Ja do czasu wypowiedzi Jeraca nie wiem czy mi się podoba.

Nexus 7

#8 Post autor: Nexus 7 »

Mimo ze Jerac jeszcze nie wydał wyroku to mi się podoba. Ale mogę się oczywiście mylić :-)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Mi też się podoba, choć zgadzam się z Bobofrutxem że tu i ówdzie mogłoby to mieć mniej detali, teraz to wygląda jak jakaś aparatura bardziej niż statek kosmiczny. Nawet jakieś modułowe stacje kosmiczne nie są tak pokręcone. Ale w sumie różnie to latadło można interpetować, w różnej skali je widzieć, więc to bardzo subiektywne wrażenie.
Oczywiście zastrzegam sobie prawo do zmiany opinii jeśli wyrocznia-Jerac powie, że to jednak szajs jest. :D

No i oczywiście czekam na publikację "MOCa właściwego". ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Statek kosmiczny może mieć nadziabane ile tylko ma ochotę, bo w kosmosie nie ma oporu powietrza, więc mu się te dynksy nie poobrywają ani też nie musi mieć aerodynamicznych kształtów.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#11 Post autor: Bobofrutx »

zgrredek pisze:Statek kosmiczny może mieć nadziabane ile tylko ma ochotę, bo w kosmosie nie ma oporu powietrza, więc mu się te dynksy nie poobrywają ani też nie musi mieć aerodynamicznych kształtów.
zgrredku, ale mi chodzi o estetykę, a nie o jakieś opory powietrza, aerodynamikę i inne pierdoły :P.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Bobofrutx pisze: ale mi chodzi o estetykę
Aaa, no to zapomniałem dodać, że statek kosmiczny nie musi być estetyczny, bo go nikt w tym bezkresnym kosmosie nie ogląda i nie ma się komu tą estetyką zachwycić. Ma być za to funkcjonalny.
Ale rozumiem, że moje racjonalne wywody i tak są o kant tyłka, bo w świecie fantastyki obowiązują całkiem inne prawa, często nie mające nic wspólnego z logiką, no może poza tym, że bywają z nią sprzeczne.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#13 Post autor: Toltomeja »

zgrredek pisze:Statek kosmiczny może mieć nadziabane ile tylko ma ochotę, bo w kosmosie nie ma oporu powietrza, więc mu się te dynksy nie poobrywają ani też nie musi mieć aerodynamicznych kształtów.
Słusznie.
Ja tam lubię nadziabane, wystające i pełne wichajstrów o nieokreślonym (ale na pewno niezbędnym) przeznaczeniu.

Na tym w końcu kosmos polega: nikt nie wie po co ta rurka i wiatraczek, ale lepiej nie odłączać, bo nawali sztuczna grawitacja albo klozecik się rozhermetyzuje :)
bonczyk85 pisze:praca wygląda jakby była efektem wielkiej improwizacji
Zgadłeś. :D
Klocek do klocka i żadnych poprawek. Oto moje motto. Chociaż zamku b ym tak w życiu nie zbudował.
Ostatnio zmieniony 2013-03-16, 11:01 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Zaskakujaca tematyka w Twoim wydaniu. Podoba mi się, troche dziwny ksztalt ale fajny. No i sa trojniki pneumatyczne, technic bricki :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Amal

#15 Post autor: Amal »

Oprócz tego, że wydaje się kruchy i przypomina raczej kosmiczny tetektor (?) lub inne urządzenie, zwróciłem uwagę na świetne zestawienie kolorystyczne i niezwykłą harmonię w układzie barw. To tak jakbyś z góry wiedział gdzie ma się znaleźć szary, a gdzie żółty. Kapitalna równowaga !!

ODPOWIEDZ