Problem z Kołami 24 x 43

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

Problem z Kołami 24 x 43

#1 Post autor: Forsil »

Niedawno nabyłem kilka kółek 24 x 43 Koła są super i mają idealną jak dla mnie rozmiarówke.Problem polega na tym że opona wyślizguje się z felg a jazda z tym jest niekofortowa.Czy też macie podobne problemy z tymi kołami używacie jakiegoś kleju do tego bo mi troche szkoda to przytwierdzać na stałe.Myśle że sama felga mogła by się przydać do różnyh konstrukcji.Tak w ogóle to szkoda że lego nie produkuje już tego rodzaju oponek wszystkie nowsze koła są jakieś takie nadmuchane i mają nierealistyczne kształty.

Z góry dzięki za pomoc.

PS nie wiem czy temat dobrze wstawiłem wahałem się nad wiki.

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#2 Post autor: ManiekManiak »

Pytanie jak bardzo luźne są opony. Najwygodniejsze będzie użycie taśmy dwustronnej, punktowo lub dookoła w zależności od luzów. Niestety używalność felg do innych celów raczej zmaleje ale te felgi nie są jakoś specjalnie drogie.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#3 Post autor: Bobofrutx »

Forsil, miałem ten sam problem tyle że z oponkami 20 x 30, ciut mniejsze ale wykonane z tego samego materiału.
ManiekManiak pisze:Najwygodniejsze będzie użycie taśmy dwustronnej, punktowo lub dookoła w zależności od luzów. Niestety używalność felg do innych celów raczej zmaleje ale te felgi nie są jakoś specjalnie drogie.
Dwustronna taśma to moim zdaniem przesada. Ja osobiście użyłem tak zwanej taśmy z gęsią skórką:
Obrazek
W moim przypadku wystarczyła jedna warstwa i opona bardzo dobrze trzymała się felgi.
A z późniejszym usunięciem tejże taśmy nie miałem problemu, nawet ślad po kleju z taśmy na feldze się nie ostał.
Ostatnio zmieniony 2013-03-17, 14:45 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#4 Post autor: Cieślu »

Ja kleję felgi taśmą dwustronną i żadne ślady nie zostają. Wystarczą 2 niezbyt długie paski szerokości felgi dobrze przytwierdzone do obręczy, umieszczone po przeciwnych stronach felgi i nic nie ma prawa się ślizgać.
Ostatnio zmieniony 2013-03-17, 14:30 przez Cieślu, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#5 Post autor: ManiekManiak »

Bobofrutx, masz rację, ta "karbowana" nie jest zła. Pytanie tylko, czy po pewnym czasie znowu nie będzie za luźno, bo się opona rozeszła. Klejąc dwustronnie to nie grozi:) Ale do uzupełnienia luzów to i zwykła papierowa taśma do malowania się sprawdzi.

Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

#6 Post autor: Forsil »

Użyłem już taśme dwustronną.Po dwa cm na każde koło i trzymają się narazie tego nie odklejałem ale myśle że nie powinieniem mieć z tym większego problemu niż z niektórymi naklejkami LEGO.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#7 Post autor: Bricksley »

Na ślady po taśmie klejącej oprócz benzyny ekstrakcyjnej dobry jest też zwykły olej (taki kuchenny). Nie sądzę, żeby zniszczył plastik tak jak jakiś rozpuszczalnik.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#8 Post autor: tybort »

Karol pisze:olej
Potwierdzam. Czyściłem flexy z dwudziestoletniego kleju z naklejki i oliwa z oliwek zadziałała doskonale.

ODPOWIEDZ