[MOC] Jakowlew Jak-1

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] Jakowlew Jak-1

#1 Post autor: Mrutek »

Jakowlew Jak-1 - prawie jak myśliwiec


Obrazek

Model tego wspaniałego (tfu, tfu, chyba wszyscy wiedzą jaki to był szajs... No nie, w sumie nie był taki najgorszy) powstał jako odpad poprodukcyjny [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=19119]Mitsubishi[/URL] jakieś 2 miesiące temu. A że nie jest jakiś szczególnie ciekawy, urodziwy i wiernie oddany, to nawet nie chciało mi się go sfotografować. Zbudowałem go na cześć, nie, nie, nie wielkiego wodza towarzysza S. tylko na cześć swojego pierwszego sklejonego modelu samolotu. Było to bardzo, bardzo dawno temu. Samolot był zielony i cały obsmarowany klejem. Jednym słowem jakością wykonania odpowiadał radzieckim maszynom z II wojny światowej, a moje doświadczenie modelarskie odpowiadało wyszkoleniu radzieckich pilotów. Teraz jest już lepiej - nie używam kleju ;)

Obrazek Obrazek Obrazek

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Coraz lepsze Ci te samoloty wychodza. Piekny! Sylwetka jak marzenie. No i ten kolor!

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#3 Post autor: Deckard Cain »

Mnie również sylwetka bardzo się podoba a kolor klocków dodaje mu wyrazu "modelowości".
Długo go budowałeś?
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#4 Post autor: tbzz »

swojego pierwszego sklejonego modelu samolotu
Zapewne naszej rodzimej firmy, które wszyscy składaliśmy w dzieciństwie ;)
A co do wykonania, to bombowy. Naprawdę. I piszę to jako ex modelarz. Nie wiem czy to klocki, czy oświetlenie, ale uzyskałeś bardzo ciekawą barwę. W połączeniu z linią maszyny..chylę czoła. Na mój gust 5/5!! Gratulacje!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

windsor

#5 Post autor: windsor »

może i Jak był szajsem ale za to jakiej pięknej repliki z klocków się dorobił ;) Kawał dobrej roboty!

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#6 Post autor: Cevillus »

Piękny model samolotu oraz jego kolorystyka :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Havoc

#7 Post autor: Havoc »

Prawie nie widać, że to Lego. Kolor rządzi, inny popsułby cały efekt.

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#8 Post autor: Jakeof »

Od razu na miniaturce na głównej da się rozpoznać sylwetkę samolotu...;) Tylko mam wrażenie, że tylne kółko trzyma się trochę na słowo honoru?

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#9 Post autor: bonczyk85 »

Jak to faktycznie był samolot o specyficznej urodzie.
Tutaj udało Ci się ją dobrze oddać, wielkie brawa zwłaszcza za przód i skrzydła, natomiast chyba tylna część kadłuba mogłaby być trochę mniej masywna?
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

Witam!

Kolejny bardzo fajny model. Twoje samoloty przypominają mi moje dzieciństwo, kiedy sklejałem modele, m.in. samolotów. Miałem w swojej kolekcji [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=18532] PZL.37 Łosia[/url], Supermarine Spitfire, Hawker Hurricane i gdyby nie ruska gwiazda po bokach i ogonie, to powiedziałbym, że Twój Jakowlew przypomina mi kształtem trochę jeden z wersji Spitfire. Kolor również idealnie dobramy do modelu :) Jeszcze do tego taki gładziutki, jak pupcia niemowlaka. Mrutku, mam pytanie? Czy Ty rozbierasz swoje modele, czy wiszą u Ciebie gdzieś pod sufitem i dochodzą kolejne egzemplarze udanych modeli?
Ostatnio zmieniony 2013-03-23, 17:40 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Chirurg

#11 Post autor: Chirurg »

Bardzo masywny tył, może uda się go jakos odchudzić? Skrzydła są świetne, kolor świetny i wierz lub nie, podoba mi się podwozie :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#12 Post autor: Szerszen »

Ech... ja też miałęm "przyjemność" go sklejać w młodych latach... łza się w oku kręci.
Model śliczny.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

Ja wprawdzie w temacie samolotow jestem laikiem, choc tez kiedys je sklejalem, ale model model robi na mnie duze wrazenie. Fajnie wyglada silnik, do tego znakomity kolor.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mrutek

#14 Post autor: Mrutek »

Dziękuję towarzysze za konstruktywną krytykę. Ku chwale Lugpolu!
Deckard Cain pisze:Długo go budowałeś?
2 h z czego popadnie i 1h wymiana klocków po dokupieniu brakujących.
Jakeof pisze:Tylko mam wrażenie, że tylne kółko trzyma się trochę na słowo honoru?
Trzyma się mocno, ale się przekrzywia - kolejny nieudany eksperyment.
bonczyk85 pisze: natomiast chyba tylna część kadłuba mogłaby być trochę mniej masywna?
Chirurg pisze:Bardzo masywny tył, może uda się go jakos odchudzić?
Dałoby się - wszystko wyglądałoby lepiej, ale nie w tej skali.
legosamigos pisze:Czy Ty rozbierasz swoje modele, czy wiszą u Ciebie gdzieś pod sufitem i dochodzą kolejne egzemplarze udanych modeli?
Zbieram od pewnego czasu z myślą o wystawach. Z powodu wielkiego umiłowania bałaganu, raczej walają się po pokoju niż wiszą.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#15 Post autor: legosamigos »

Fajnie by było "ożywić" te Twoje modele, jakiś silniczek do nich zamontować i zrobić zdalnie sterowane :)
Ostatnio zmieniony 2013-03-25, 20:52 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ