Podróbki lego technic - temat ciekawy więc czas na test

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#31 Post autor: Duke »

Szarikm, chciałem tylko zwrócić uwagę na to , że przy "światełkach" (tak nazywałem te części - plate1x1 round przezroczyste) były one szczególnie urokliwe, i na swój sposób przydatne.

Co do słownictwa fachowego, to czasem wolę go nie używać, aby nie komplikować zrozumienia tekstu ludziom nie znającym się na pewnym temacie.
A formy wtryskowe projektuję i wytwarzam osobiście...

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#32 Post autor: Pepin Krootki »

Cień pisze:Duke napisał/a:
Tak przy okazji: co robicie gdy kupując klocki np. na Allegro traficie w stercie Lego na pare "nierasowych" klocków powiedzmy Cobi czy Brick?
U mnie od razu lądują w koszu.
Przyznam się że w swojej kolekcji znalazło by się parę klocków Cobi.
Jak mi jakimś cudem zabraknie jakiegoś bricka to zastępuje go Cobi. W sumie i tak tego nie widać a jakieś tam części zapasowe zawsze się przydają :)
tu byłem - Pepin

Awatar użytkownika
szimonek
Posty: 118
Rejestracja: 2006-06-06, 13:24
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#33 Post autor: szimonek »

Jerac pisze:Pozatym - masz teraz furę materiału na crash-testy
Panowie i Panie!
A może zrzuta dla Saabotaz'a na największą petardę hukową jaka zmieści się do tego chińskiego Dump Trucka? Wtedy mógłby on zrobić z tego modelu to, do czego on się najbardziej nadaje a z efektu nagrać film i umieścić na youtube ku przestrodze (może ku przestrodze sprzedawcom tego chłamu: "jak będziesz dalej to sprzedawał to ktoś może zrobić Tobie to samo")
Saabotaz pisze:część się samo rozpadło, część rozkładałem zębami
Jakość (TM) przez duże "Jot" :-)

A to świadczy jak ten test jest popularny :
Godzinny limit Transferu dla konta saabotaz.w.interia.pl umieszczonego na serwerze MIASTO WWW został przekroczony.

Hippotam

#34 Post autor: Hippotam »

szimonek pisze:Godzinny limit Transferu dla konta saabotaz.w.interia.pl umieszczonego na serwerze MIASTO WWW został przekroczony.
Obawiam się że to przez umieszczenie bloga na jedynce Gazety... Podwieście (admini, saabotaz) te zdjecia szybko na brickshelfie! Teraz jest peek oglądalności!

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#35 Post autor: Saabotaz »

Już założyłem konto na brickshelf, jak tylko mi je aktywują to wrzucę tam foty i uaktualnię linki.

Hippotam

#36 Post autor: Hippotam »

Saabotaz pisze:Już założyłem konto na brickshelf, jak tylko mi je aktywują to wrzucę tam foty i uaktualnię linki.
Maciej w międzyczasie przerzucił zdjęcia na 00453005_0000002, ale lepiej będzie jak będą na BS.
BTW, widzę że w trybie ekspresowym zostałeś klubowiczem? Gratulacje!

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#37 Post autor: szarikm »

Hippotam pisze:widzę że w trybie ekspresowym zostałeś klubowiczem? Gratulacje!
Saabotaz, Witaj w kręgu Klubowiczów :)
Ostatnio zmieniony 2007-02-12, 20:53 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#38 Post autor: Saabotaz »

Link do galerii na brickshelf:

Galeria

Skoro foty zostały przeniesione na 00453005_0000002 to nie będę podmieniał linków na brickshelfa.

szykus
Posty: 28
Rejestracja: 2006-02-07, 17:27
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: szykus

 

#39 Post autor: szykus »

A zauważyliście wiek na pudełku??
LEGO - od 8 lat
BELA - od 5 lat

Jak ktoś już wcześniej napisał. Młody użytkownik pogubi części, im młodszy tym syzbciej.

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#40 Post autor: Saabotaz »

No to czas pojechać po całości ale już ostatni raz bo szkoda mi kasy. Kupiłem ten zestaw bo byłem bardzo ciekawy jak będzie się sprawował łańcuch i amortyzator (a sprawują się ekstremalnie ;] ). Jeśli jednak Bela wypuści jakiś model z pneumatyka to obowiązkowo zostanie zrecenzowany :)

Pudełko
Bardziej tandetna konstrukcja klejona niż w Bela Dump Truck, przy otwieraniu dość powaznie się rozpada. W stanie zapakowanym jest ok. Ponownie daję porównanie pudełek aby zobaczyć że obrazki zostały skopiowane na bezczelnego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Instrukcja
Znów bardzo oszczędnie. Lego daje 2 książeczki przedstawiające budowę na dużych i wyraźnych zdjęciach. Bela daje 1 instrukcję z malutkimi obrazkami w której są zawarte 2 modele.

Obrazek
Obrazek




Pakowanie
Akurat quada Lego miałem już złożonego więc nie ma foty porównawczej pakowania. Podróbka została zapakowana w 1 duży worek z kiepskiej folii w którym znajdowały się 3 woreczki z mniejszymi częściami.

Obrazek



Klocki
Jestem bardzo mile zaskoczony :) "Ekstremalność" klocków które trafiły mi się w tym modelu jest na znacznie wyższym poziomie niż w Dump Truck :) Model kupiłem właśnie z powodu że: był tani (to najważniejsze), ma łańcuch i amortyzator. Wbrew moim obawom amortyzator działa dość dobrze, czuć jednak większe opory niż w Lego'wskim. Łańcuch to prawdziwe dzieło sztuki. Małe pozostałości na ogniwach po kanałach wtryskowych powodują że nie ma szans prawidłowo się zazębić z kołami (dodałem 1 ogniwo więcej żeby to jakoś działało). Zwróćcie też uwagę na bardzo ciekawy niebieski łącznik axli :)

Obrazek
Obrazek



Budowa
Pomimo makabryczniejszej jakości klocków przebiegła dość sprawnie. Oprócz tego że z tyłu nie dało się zamontować 2 świateł bo jedno nie wchodziło w ogóle a drugie samo odpadało. Najfajniejszą rzeczą w tym modelu jest to że 2 zębatki napędzające silnik w ogóle się nie zazębiają :)

Obrazek
Obrazek



Podsumowanie
Z pewnością jest to model który powinieneś posiadać w swojej kolekcji. Jego budowa, wygląd oraz działanie poprawią humor każdemu ponurakowi. Po wydaniu ponad 80zł na Dump Truck'a i Quada made by Bela można jasno stwierdzić że tanie rzeczy kosztują najwięcej i nawet jeśli ktoś chciałby kupić sobie taką podróbę jako źródło tanich części to bardzo nie polecam. Jakość i dobra zabawa albo kasa wyrzucona w błoto, wybór należy do ciebie :)


(w przypadku gdy znów limit na interii się skończy to mam prośbę do Macieja aby przerzucił foty gdzieś na Lugpol)
.
Ostatnio zmieniony 2007-02-20, 21:34 przez Saabotaz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#41 Post autor: Paweł »

Przynajmniej zdjęcie modelu nie jest pod tym samym kątem, co w Dump Trucku ;) Trochę szkoda, że wyrzuciłeś tyle pieniędzy w błoto, dlatego proponuję nadanie Ci rangii "męczennik" ;) Sam mam Shifty, ale tam, to nawet kolory klocków były inne, niż na opakowaniu. :D Było to odwzorowanie jakiejś tratwy z Pirates. No i jeszcze raz dodam, że szkoda Twoich pieniędzy :(
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
Szakal
Posty: 99
Rejestracja: 2006-10-28, 05:07
Lokalizacja: Dobroszów Ol.
brickshelf: Szakal

 

#42 Post autor: Szakal »

Saabotaz wielki podziw dla twojego poświęcenia, powinni wystawić tobie pomnik.

A na allegro trafiłem na taką podróbkę http://www.allegro.pl/item167430321_dig ... _3775.html
Ja sam nie odważe się tego kupić, ale jak ciebiw stać i masz ochote dalej porównywać podróbki z orginałami to może ci się to przyda jakoś. Jak dla mnie za droga jest ta podróbka.

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#43 Post autor: Duke »

Paweł, Oj nie szkoda pieniędzy. Za te pieniądze wszyscy zdobyliśmy cenną wiedzę.


Saabotaz, Nie pokazuj nam tych starych pogryzionych klocków, bo nie mogę uwierzyć, że nowe tak wyglądają. :hahaha:
Nie napisałeś nic o kołach.
Ostatnio zmieniony 2007-02-20, 23:04 przez Duke, łącznie zmieniany 2 razy.

todu

#44 Post autor: todu »

Ja mam tylko jedno pytanko. Po co podpisy "Lego" i "Bela" na ostatnim zdjęciu :)) ?
Saabotaz pisze:Zwróćcie też uwagę na bardzo ciekawy niebieski łącznik axli
Nareszcie wiem, jak tego skubańca się robi. Wiele razy się nad tym zastanawiałem :)) (a tak nawiasem, to to jest łącznik pinów, nie axli). Moją uwagę bardziej zwrócił ten axle joiner z dwoma okrągłymi i jednym "krzyżowym" otworami. Ten kąt między dwoma okrągłymi dziurami...
Paweł pisze:No i jeszcze raz dodam, że szkoda Twoich pieniędzy
No... Aż żal ściska. Chyba, że spojrzeć tak, jak Ty:
Saabotaz pisze:Z pewnością jest to model który powinieneś posiadać w swojej kolekcji. Jego budowa, wygląd oraz działanie poprawią humor każdemu ponurakowi
To się nazywa optymizm :brawo:

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#45 Post autor: Jerac »

Mnie najbardziej śmieszy duża zębatka - Bela postanowiła oszczędzić na plastiku i... zrobiła ją mniejszą :D

ODPOWIEDZ