[MOC] To i owoo

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] To i owoo

#1 Post autor: Toltomeja »

Zgodnie z planem, pan Wiesiek wybrał się do Mongolii. Od dziecka marzył, aby spędzić noc w jurcie, ale spotkał tam też coś szczególnego...

Proszę państwa, oto Owoo.

Owoo stawiamy w miejscach dla nas ważnych, w miejscach kultu religijnego albo idąc na łatwiznę – na jakimś wzgórzu. Często są na nich poumieszczane niebieskie chusty (khadag).

Zgodnie z mongolską tradycją, każdy będący w pobliżu Owaa podróżny powinien zatrzymać się i obejść je trzy razy, za każdym razem dorzucając jeden kamyk. Tym sposobem Owoo buduje swoją potęgę, a w nagrodę obiecuje zapewnić szczęście w podróży.

Tak żeby było wiadomo o co chodzi - zdjęcie prawdziwego Owaa (uwaga, spore)

No i jest też jurta. Niestety trochę za mała w stosunku do reszty, ale nie za bardzo było jak zrobić większy dach. Posiada wnętrze z paroma mebelkami.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Brickshelf
Flickr

Tym razem praca skromna, bez fajerwerków. Niemniej temat Owoo wydał mi się niezmiernie uroczy i chętnie się dowiem co o pracy myślicie.

Miłego oglądania! I nie zapomnijcie dorzucić kamyczków... :D
 
Ostatnio zmieniony 2013-04-07, 19:42 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

To ja dorzucę kamyczek... bo mi się praca podoba... z nadzieją, że zapewni mi szczęście w budowaniu przy monochromatycznych okularach.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#3 Post autor: tbzz »

Ode mnie również, ponownie, plus. A Owoo, rzeczywiście udane :) Kamyczkiem rzuciłem..
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Fajne, z nieciepliwościa czekam na kolejne etapy podróży.

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

Re: To i owoo

#5 Post autor: Kleymen »

Przyjemna praca. Moim zdaniem najlepsza z dotychczasowych pocztówek z podróży. Wprawdzie nie tak bogata w architektoniczne szczegóły jak Al Jarif i nie tak wycyzelowana jak ogród japoński, ale właśnie po mongolsku stonowana i spokojna [przydałoby się jeszcze kilka płyt bazowych stepu, więcej przestrzeni, więcej ciszy :)]
Toltomeja pisze:I nie zapomnijcie dorzucić kamyczków... :D
Kamyczki, kamyczkami, ale owo to również skarbnica wszelkiej maści alkoholi, pieniędzy powciskanych pomiędzy głazy, coby nie odleciały, kawałki sera, dary... (relacja z drugiej [spokrewnionej] ręki)
Ostatnio zmieniony 2013-04-07, 20:31 przez Kleymen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

Hm... Nawet sporo można nauczyć się z Twojego MOCa. O owoo wcześniej wcale nie słyszałem. A jurta choć mała wyszła znakomita.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

No proszę, bardzo ciekawy MOC, ja też się o owym Owoo dopiero teraz dowiedziałem. I tak jak poprzednicy, kamyczek dorzucę, bo zarówno temat jak i wykonanie bardzo przypadło mi do gustu. :)
Toltomeja pisze:No i jest też jurta. Niestety trochę za mała w stosunku do reszty, ale nie za bardzo było jak zrobić większy dach. Posiada wnętrze z paroma mebelkami.
Mimo wszystko wyszła bardzo dobrze. A ten dach (ciekawie to rozwiązanie wymyśliłeś), będąc zamontowany, to na samych pelerynkach się opiera, czy tam jest jakieś rusztowanie od spodu? A żeby był większy, to już pewnie byłoby potrzeba użyć jakichś żagli czy innych większych niż pelerynki płócien.
Ostatnio zmieniony 2013-04-08, 13:00 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Nexus 7

#8 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo fajne, sam pomysl i odwaga potrzebna do wziecia sie za cos tak niezwyklego budza szacunek. A i wykonanie - jak zawsze - swietne. Jurta (z wnetrzem!) wyszla super, owoo rowniez bardzo dobre.

Awatar użytkownika
Tommal84
Posty: 36
Rejestracja: 2012-06-22, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: tommal84

 

#9 Post autor: Tommal84 »

Jurta wygląda bardzo ładnie z dywanem i wyposażeniem, a obok kuchnia polowa też świetna. I ja dorzucam swój kamyk.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Fajne. Nawet bardzo fajne. Nie wiedziałem o istnieniu owoo, więc tytuł nie wydał mi się zachęcający. Świetna jurta (choć ciasna, może to kawalerka?), bardzo fajny dywan wewnątrz.
No i tak jak napisał Kley, przydałoby się więcej przestrzeni. Np 32 x 32 i jurta i owoo po przeciwnych stronach. Wtedy nawet jakiś koń by się zmieścił. Bo Mongolia bez konia jest jakaś wybrakowana.

EDIT: Aaa, zapomniałem dorzucić kamyka [łups].
Ostatnio zmieniony 2013-04-09, 09:39 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nolaloth
Posty: 26
Rejestracja: 2013-01-16, 11:45
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Nolaloth »

Już dawno nie widziałem czegoś w tych klimatach, fajnie się na to patrzy. Dobrze, że dodałeś opis i prawdziwe zdjęcie :) Jurta świetna :)
Każde Twoje działanie doprowadzi do konsekwencji, które spotkają nie tylko Ciebie, ale również innych.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#12 Post autor: Toltomeja »

Kleymen pisze:Przyjemna praca. Moim zdaniem najlepsza z dotychczasowych pocztówek z podróży.
Miło słyszeć, szczególnie że praca mała.
Innos pisze:A ten dach (ciekawie to rozwiązanie wymyśliłeś), będąc zamontowany, to na samych pelerynkach się opiera, czy tam jest jakieś rusztowanie od spodu?
Dla ciekawskich zrobiłem krótką instrukcję budowy dachu:
http://www.flickr.com/photos/64544801@N ... hotostream

Jedyne co go podtrzymuje to szary słupek widoczny na pierwszym zdjęciu, przymocowany do środka białego klocka. Pod pelerynkami żadnych rusztowań nie ma.
Jak chodzi o same pelerynki, wystarczy że są przyczepione do białego pierścienia, a trzymają się same pod odpowiednim kątem i nie potrzebują podtrzymywania. To dlatego, że nachodzą trochę na siebie i są dość sztywne.

PS:
zgrredek pisze:No i tak jak napisał Kley, przydałoby się więcej przestrzeni. Np 32 x 32 i jurta i owoo po przeciwnych stronach. Wtedy nawet jakiś koń by się zmieścił. Bo Mongolia bez konia jest jakaś wybrakowana.
Faktycznie, trochę pustkowia by nie zaszkodziło. Co do konia, tak jak powiedziałeś - nie zmieścił się. Zresztą w porównaniu do jurty byłby gigantem :)
Ostatnio zmieniony 2013-04-09, 17:24 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#13 Post autor: Innos »

Bardzo fajne rozwiązanie, do tego da się to wykonać w kilku kolorach. No i w przypadku Twojej jurty mieszkaniec śpiąc w środku może czuć się jak pod chmurką, bo widzi gwiazdy. ;-)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Też nie wiedziałem co to jest owoo, teraz już wiem :) Bardzo fajna praca, tylko czegoś mi w niej brakuje... Zgadniesz Toltomeja czego? :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#15 Post autor: Toltomeja »

3dom pisze:Bardzo fajna praca, tylko czegoś mi w niej brakuje... Zgadniesz Toltomeja czego? :P
Zapewne tradycyjnego mongolskiego pisma, samowaru i pierożków z mięsem jaka.

ODPOWIEDZ