4194 Whitecap Bay

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#31 Post autor: Dantes »

Fajnie by było jak by zrobili Latającego Holendra UCS i więcej nowych minifigów, na przykład Admirała Norringtona z 1 części w mundurze, czarownicę itp.
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#32 Post autor: Innos »

bacon pisze:Premiera filmu planowana na 2015 rok więc decyzja o zestawach musiałaby być już podjęta a zestawy projektowane
Co nie znaczy, że mielibyśmy o tym wiedzieć. A premiera zapowiedziana jest dokładnie na lipiec 2015, więc wnioskując z terminów ogłaszania innych nowych serii powiedziałbym, że o tym, czy ciąg dalszy Piratów będzie przekonamy się najwcześniej za rok.
Inna sprawa, że nie należy robić sobie wielkich nadziei - wznowienie z okazji nowego filmu oznaczałoby zapewne oparcie większości zestawów o nowy film, nowe postaci.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#33 Post autor: Miszel »

Dla uzupełnienia serii na sprzedaż pojawiłyby się też pewnie nowe zestawy ze starych filmów, bo z jednego filmu to można ze 3-4 sensowne zestawy zrobić, a to na serię trochę mało, więc pewnie odgrzebią też coś z poprzednich części. Z 4 części jeszcze trochę pola do popisu mają. Samych statków spokojnie 2-3 porządne mogliby jeszcze z łatwością zrobić: Holender, statek admiralski (nazwy nie pamiętam), czy nawet któryś z Chińskich.
Ostatnio zmieniony 2013-04-12, 19:11 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#34 Post autor: Innos »

Miszel pisze:z jednego filmu to można ze 3-4 sensowne zestawy zrobić, a to na serię trochę mało, więc pewnie odgrzebią też coś z poprzednich części.
To ciekawe, że z 4 części filmu powstało w jednym rzucie 5 zestawów, a co więcej, to generalnie były te ciekawsze z całej serii PotC (w tym powyżej recenzowana zatoka). Jakieś zestawy ze starych filmów mogą jeszcze powstać, ale bez przesady - wznowienie, jeśli będzi to będzie przede wszystkim z okazji nowego filmu i w powiązaniu z jego marketingiem. Fajnie byłoby zobaczyć w zestawach trochę brakujących scen i postaci, al nie ma co też robić sobie zbyt wielkich nadziei - Holender to już by było bardzo dużo.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#35 Post autor: Seba_wse »

Chyba Adam pisał, że na UCS Holendra nie ma co liczyć, też tak myślę, ale ten okręt admirała to już prędzej, jest mniej "bajkowy" no i brakuje w całej dotychczasowej serii okrętu żołnierzy. Jakaś namiastka Tortugi by się przydała w formie jakiejś wysepki z portem i knajpkami (coś w stylu Pirates I - Imperial Trading Post 6277). Rozmarzyłem się? ;)

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#36 Post autor: Lord Vash »

No trochę. Ja po cichu liczyłem chociaż na figurkę Tii Dalmy, jakby nie patrzeć była jedną z kluczowych postaci.
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#37 Post autor: Dantes »

Faktycznie, 9 zestawów na 4 filmy to bardzo mało. Mogli wprowadzić więcej. Ale jak myślicie czemu tego nie zrobili? Seria się nie udała czy nie poszła?
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#38 Post autor: Innos »

Seba_wse pisze:na UCS Holendra nie ma co liczyć, też tak myślę, ale ten okręt admirała to już prędzej, jest mniej "bajkowy" no i brakuje w całej dotychczasowej serii okrętu żołnierzy.
Ten UCS to się wziął chyba li tylko z chciejstwa fanów, trudno spodziewać się zestawu kolekcjonerskiego w jednosezonowej serii. Ja miałem na myśli zwyczajny zestaw, bo Flying Dutchman to drugi po Perle centralny dla fabuły okręt w 2 z 3 pierwszych filmów, więc o ile w nowym filmie nie byłoby jakiegoś nowego dominującego okrętu przeniesionego do zestawu, tak jak QAR w 4 części, to żaden inny okręt nie jest na tyle istotny czy charakterystyczny, żeby ot tak trafił do zestawu. Zresztą, jak sądzę, brak mało odróżnialnych od siebie dla przeciętnego widza Interceptora, Endeavoura czy Dauntless oraz 2 okrętów Sao Fenga doskwiera głównie kolekcjonerom, ale nie głównemu adresatowi, czyli dzieciakom. Jeżeli więc założyć, że kolejny film oznacza wznowienie w jednym rzucie to raczej nie ma dla żadnego z nich miejsca. Ale to też tylko moje przewidywania, taki scenariusz wydaje się logiczny. Zresztą pewnikiem pojawi się jakiś nowy okręt, w końcu gdzie indziej miałaby się odbywać akcja kolejnego filmu, jak nie na kolejnych okrętach pirackich. ;-)
Lord Vash pisze:No trochę. Ja po cichu liczyłem chociaż na figurkę Tii Dalmy, jakby nie patrzeć była jedną z kluczowych postaci.
Kup na BL 100 krabów i będziesz miał jej ostateczną formę.;-)
Dantes pisze:Faktycznie, 9 zestawów na 4 filmy to bardzo mało. Mogli wprowadzić więcej.
To, że byś chciał, to nie znaczy, że mogli. 8 zestawów w jednym rzucie plus drugi okręt to bardzo dużo, więcej niż w innych jednorocznych seriach.
Ostatnio zmieniony 2013-04-13, 20:01 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#39 Post autor: Seba_wse »

Innos pisze:Ten UCS to się wziął chyba li tylko z chciejstwa fanów, trudno spodziewać się zestawu kolekcjonerskiego w jednosezonowej serii. Ja miałem na myśli zwyczajny zestaw, bo Flying Dutchman to drugi po Perle centralny dla fabuły okręt w 2 z 3 pierwszych filmów, więc o ile w nowym filmie nie byłoby jakiegoś nowego dominującego okrętu przeniesionego do zestawu, tak jak QAR w 4 części, to żaden inny okręt nie jest na tyle istotny czy charakterystyczny, żeby ot tak trafił do zestawu. Zresztą, jak sądzę, brak przeciętnego widza dla mało odróżnialnych od siebie Interceptora, Endeavoura czy Dauntless oraz 2 okrętów Sao Fenga doskwiera głównie kolekcjonerom, ale nie głównemu adresatowi, czyli dzieciakom. Jeżeli więc założyć, że kolejny film oznacza wznowienie w jednym rzucie to raczej nie ma dla żadnego z nich miejsca.
Też tak myślę, że wynik chciejstwa, trudno inaczej uzasadnić Holendra UCS'a. Natomiast okręt wojskowy (którykolwiek z nich, choć wiadomo im większy tym lepszy) ma uzasadnienie. Każdy dzieciak wkręcony w piratów chce koniecznie tymi piratami posyłać okręty facetów z białymi lokami i w zbyt obcisłych portkach na dno morza;) Tu fabuła i identyfikowalność ma mniejsze znaczenie, gdyż znacząco podnosi bawialność całej serii.
Ostatnio zmieniony 2013-04-13, 20:03 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#40 Post autor: Innos »

Faktem jest, że kiedy seria PotC była w sklepach to równocześnie można było kupić 10210, który poza żółtymi minifigami spokojnie pasował do serii, więc nie dziwne, że wtedy takiego okrętu nie było. Ale co będzie w potencjalnej kolejnej serii to już zależy od tego, co będzie w nowym filmie i co z niego zostanie przeniesione na klocki. Może nam się poszczęści i powstaną kolejne dwa okręty, w tym jeden wojskowy, kto wie. Byłoby miło, jakaś odmiana. Ale jeśli powstanie tylko jeden okręt, to stawiam dolary przeciw orzechom, że będzie piracki - zarówno ze względu na specyfikę filmu, jak i patrząc na stałą tendencję stawiania na piratów w całej historii Lego Pirates, zapewne także jakoś tam uzasadnioną badaniami preferencji dzieci w tym temacie.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ