[MOC] Zakręcone kwiaty.

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

[MOC] Zakręcone kwiaty.

#1 Post autor: maciejer »

Zakręcone kwiaty.

Hmm... Co by tu napisać? Moja szósta karuzela jaka jest każdy widzi. Pomyślałem, że na makiecie może być chociaż jeden obiekt dla naprawdę wytrwałych minifigów. Inspiracją do zbudowania w/w był filmik na jutubie.

Obrazek

Sama karuzela otoczona płotkiem zajmuje 4 płyty bazowe. Ścieżkę z figurkami przygotowałem wyłącznie na potrzeby filmu i zdjęć, na makiecie Lunaparku będzie to wyglądało trochę inaczej.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Technicznie:
Wymiary modułu: 64x80 studów.
Mechanizm oparty jest o dużą systemową obrotnicę. Karuzelę napędza jeden silnik PF XL, przełożenie 1:7, prędkość zasilacza pociągowego – lewe 2. Obrót górnej części wieżyczki powoduje kręcenie się wałów prowadzących do kwiatków oraz samych płytek z figurkami. Cztery sztuki tego elementu odpowiednio zamocowane i karuzela gotowa.

Otoczenie
32 figurki, trochę kwiatków, krzaków, płot w kolorze Light-Violet...
Mogę tylko dodać, że większą wagę tym razem przyłożyłem do rozstawienia minifigów. Są tu całe rodziny: pan + pani + dzieci, czasem dziadkowie.

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Serwis
Da się przeżyć. Buda jest zdejmowana, specyficzne połączenie powoduje, że nie da się jej urwać w nieodpowiednim miejscu. Spód przy podniesieniu „złapie” całą odpowiednią płytkę. Także dostęp do silnika będzie możliwy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze galeria na BrickShelf
I obowiązkowy filmik:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_B7bhKrNkns[/youtube]

Maciek

PS. Nie, to jeszcze nie koniec...

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Flowers1, a ile będzie jeszcze wersji? Kurcze, tak patrząc na te Twoje prace, to nawet nie muszę iść na żywo do wesołego miasteczka, wystarczy popatrzyć na ten ruch wirowy i już mi się kręci w głowie :D Może dałoby się jakoś zmniejszyć obroty, bo wykończysz te minifigi na swoich karuzelach :D
Ostatnio zmieniony 2013-04-14, 18:46 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Dronka »

Jedna z bardziej urokliwych karuzel jakie widziałam. Te kwiatki są wręcz hipnotyzujące. To jeden element? Może jedyne co mnie kłuje w oczy to ta monotonna zieleń pod karuzelą, przecież trawa pod nią bardzo szybko zostaje wydeptana.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Widzę że coraz bardziej się rozrasta i coraz fajniejse karuzelki! Czad!
Tez chce zbudowac jedną, ale mam kilka projektów które muszę najpierw skończyć, a i tak na razie usiłuje zrobic porzadek w klockach, bo w domu cięzko się ruszyć, o budowaniu nie wspominając :(

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

Masakra. Ma-sa-kra!

Havoc

#6 Post autor: Havoc »

Ile smaru trzeba nałożyć, żeby to się nie starło na proszek po paru godzinach takiego obracania?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

Jak zwykle karuzela wyszła świetnie. Już się można było za kolejnymi atrakcjami z lunaparku stęsknić, fajnie, że nadal masz zupełnie świeże pomysły. Tylko co do tej wytrwałości uwaga - niemal na każdą z Twoich karuzel minifigi muszą mieć dużo zdrowia i wytrwałości, ta jest tylko minimalnie bardziej wymagająca. ;)
Dronka pisze:Te kwiatki są wręcz hipnotyzujące. To jeden element?
Ano: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30078
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#8 Post autor: bacon »

Kolejny świetny projekt. Ilu atrakcji jeszcze brakuje do finalizacji lunaparku?

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#9 Post autor: pit »

legosamigos pisze:Kurcze, tak patrząc na te Twoje prace, to nawet nie muszę iść na żywo do wesołego miasteczka, wystarczy popatrzyć na ten ruch wirowy i już mi się kręci w głowie :D
Dobrze powiedziane - od samego patrzenia słabo się robi.
Faktycznie jest za zielono pod spodem - przydałoby się trochę udeptanej ziemi i może nawet jakaś pizza.
Pozdrawiam,
Piotrek

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#10 Post autor: maciejer »

legosamigos pisze:Może dałoby się jakoś zmniejszyć obroty, bo wykończysz te minifigi na swoich karuzelach :D
O minifigi się nie boję, ale Havoc słusznie zauważył, że przesmarować trzeba, bo ząbki się wytrą.
Dronka pisze:przecież trawa pod nią bardzo szybko zostaje wydeptana.
W temacie "materiał na podłoże" dobiłem do ściany. Nawet ją trochę przebiłem dokonując aktów kanibalizmu z podłoża innych karuzelek. Fakt, że można lepiej, natomiast mając mnóstwo roboty z przygotowaniem makiety nie chcę zostawiać wszystkiego na czerwiec (jak już BOP i towar z LP dojedzie). Także jak zdążę - poprawię.
pit pisze:Dobrze powiedziane - od samego patrzenia słabo się robi.
Każda karuzela wydawała się za szybka. Ale jak pamiętam z Kopenhagi, patrząc na całą makietę jest inna perspektywa i prędkość nie przeszkadza.
bacon pisze:Kolejny świetny projekt. Ilu atrakcji jeszcze brakuje do finalizacji lunaparku?
Moja jedna, ale za to największa :) Dodatkowo misiek i Matix22 też coś ruchomego dołożą.

Jeszcze słowo nt. prędkości. Zwalniając mam żabie skoki. Jak zwykle :( Cóż poradzić?

Havoc

#11 Post autor: Havoc »

maciejer pisze:Jeszcze słowo nt. prędkości. Zwalniając mam żabie skoki. Jak zwykle :( Cóż poradzić?
Zapytaj Sariela. (brzmi jak tytuł programu dla dzieci :) ) On pewnie wymyśli jakieś lepsze przełożenie.

ODPOWIEDZ